Donald Tusk po spotkaniu z Bono zamieścił symboliczne zdjęcie

Donald Tusk po spotkaniu z Bono zamieścił symboliczne zdjęcie

Bez słowa komentarza Donald Tusk umieścił na swoim profilu na Twitterze zdjęcie, na którym razem z liderem zespołu U2 stoją na tle plakatu z napisem „Konstytucja”. Bono był gościem Parlamentu Europejskiego. – „Jestem fanem Europy, moim zadaniem jako artysty jest nadanie nowego blasku pojęciu „bycia Europejczykiem” – mówił w Brukseli.

Zdjęcie było szeroko komentowane, także przez przez dziennikarzy. – Przeczuwam bojkot tego nikomu nienanego artysty oraz dosadny post pani poseł Pawłowicz” – Dominika Długosz;

„Dotąd symbolem walki o wolność i demokrację było słowo SOLIDARNOŚĆ. Dzisiaj po zawłaszczeniu go przez przybudówkę PiS, takim symbolem jest słowo KONSTYTUCJA! Piękne”; – „Dziś Donald Tusk spotkał się z Bono, a poseł Jarosław Kaczyński spotkał się z Premierem Morawieckim i Błaszczakiem. Znajdź różnicę”;

„Jarosław Kaczyński już kilkanaście lat temu mówił, że nie przepada za „U Dwa”. Wyczuł pismo nosem” – napisał Kamil Sikora z wp.pl. To oczywiście aluzja do wypowiedzi prezesa PiS z czerwca 2010 r. , kiedy mówił o swoich gustach muzycznych. Tak właśnie jego zdaniem wymawia się nazwę słynnego irlandzkiego zespołu.

„Ojjj, już widać, że zdjęcie Donalda Tuska z Bono niektórym się nie spodobało i została memowa szyderka, głównie po linii partyjnej. I pomyśleć, że wystarczyłoby by ktoś z obecnego obozu rządzącego, dla równowagi, umieściłby na TT swoje zdjęcie z Bono… Oh, wait, wait!” – skomentował Przemysław Henzel z RMF FM. Prawicowcy bowiem na wyprzódki dokonywali zmian napisu na plakacie, a ich „komentarzy” nie sposób cytować ze względu na wulgaryzmy.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
RyszarierMaciek123454321AndrzejZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

No przecież można rozpowszechnić zdjęcie prezesa Polski z Pietrzakiem. Zazdrość zeżre lewactwo.

Andrzej
Andrzej

To będzie współczucie lub pogarda.

Maciek123454321
Maciek123454321

Teraz przenieśmy obu panów do przysłowiowych Wilkowyj. Zostaliby na-ten-tychmiast spisani przez policjanta i oskarżeni o zakłócanie porządku publicznego. A w Brukseli – proszę. Taka niesubordynacja.

Ryszarier
Ryszarier

Wstyd. Bono to krętacz I oszust podatkowy.