Donald Tusk ponownie w polskiej polityce?

Tusk wezwał rząd do rozmów ws. bezpieczeństwa granic. Ostra reakcja Lewicy

W dzisiejszej „Rozmowie Piaseckiego” na antenie TVN24 Marcin Bosacki został zapytany o polityczną przyszłość Donalda Tuska. Senator poinformował, że nie prowadził osobistych rozmów z byłym premierem na ten temat ale są mu znane osoby, którym Tusk zadał pytanie: „Co sądzicie o tym, żeby moja kadencja jako szefa Europejskiej Partii Ludowej była pierwszą i ostatnią kadencją?”.

 

Następnie gość stacji telewizyjnej kontynuował: „Moim zdaniem nie ma osoby w Platformie Obywatelskiej, która by nie chciała powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Jest to człowiek, który zapewniał wzrost gospodarczy podczas wielkiego kryzysu światowego, stabilność polskiej polityki”– czytamy na gazeta.pl

Bosacki zastanawiał się także jaka rola i jakie stanowisko powinno przypaść Tuskowi w sytuacji jego powrotu do krajowej polityki. Jego zdaniem Borys Budka nie powinien ustępować ze stanowiska przewodniczącego PO jednak partia „z całą pewnością musi się zmienić”. 

 

„Na pewno trzeba rozszerzyć i pogłębić zespół, który kieruje Platformą Obywatelską. Dla mnie to, że pan Borys Budka nie zaproponował do zarządu takich ludzi, jak Radosław Sikorski czy Grzegorz Schetyna, było błędem. Oni mają za sobą takie doświadczenie polityczne i tyle sukcesów politycznych, że zmienianie całkowicie składu było niedobre”

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Senator PO stwierdził, że dla dobra partii należy jak najszybciej zakończyć czas wewnętrznych sporów: „Im dłużej zajmujemy się sami sobą, tym – niestety – większe jest prawdopodobieństwo, że dłużej się będzie zajmował Polską, przez kolejne cztery lata, Kaczyński, co jest dla Polski katastrofą”.

Przypominamy, że w świetle ostatnich badań to nie KO ale partia Hołowni jest główną siłą opozycyjną…

/as/

Źródło: gazeta.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
szczera
szczera
31 maja 2021 19:39

Takie dywagacje, to mrzonki!

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
1 czerwca 2021 22:29

Wszystkie grube rury propagandy Kaczystanu, nabite wszelkim łajnem i smrodem czekają w pogotowiu, by obfajdac i zgnoić śmiertelnego wroga Naczelnika. Żeby Tusk mógł zdziałać cos dla Polski i Polaków, nie może być na okrągło zajęty wycieraniem propagandowego łajna, którym będzie bombardowany bez przerwy. Aby mógł robić coś bardzie pożytecznego w Polsce – nadprezes musiałby dołączyć do mamusi i braciszka. Póki co – niech działa w Brukseli. Tam więcej może zrobić dobrego dla Polaków.