Donald Tusk skomentował już sondażowe wyniki wyborów!

Donald Tusk skomentował już sondażowe wyniki wyborów!

Były premier został poproszony przez dziennikarzy naTemat.pl o skomentowanie wyników głosowania. Polityk udzielił redakcji portalu krótkiego komentarza.

 

Odpowiem trzema banałami, bo prawda zazwyczaj jest banalna. Wynik drugiej tury jest otwarty. Rozstrzygnie mobilizacja elektoratów tych kandydatów, którzy odpadli. Mam nadzieję, że wygra lepszy, choć dobrze wiem, że demokracja nie zawsze podziela moje opinie” – przyznał szef Europejskiej Partii Ludowej.

Dał też radę swojemu politycznemu faworytowi – Rafałowi Trzaskowskiemu z KO. „Rafale, mów tylko to w co wierzysz i walcz do końca” – powiedział Tusk.

 

Według wstępnych wyników sondażowych prezydent Andrzej Duda otrzymał 41,8%, Rafał Trzaskowski 30,4%, Szymon Hołownia 13,3%, Krzysztof Bosak 7,4%, Robert Biedroń 2,9%, natomiast  Władysław Kosiniak-Kamysz 2,6%.  Pozostali kandydaci otrzymali marginalne poparcie poniżej 1%.

W drugiej turze, za dwa tygodnie, zmierzą się ze sobą prezydent Duda i Trzaskowski. Ostateczne starcie w wyścigu po prezydenturę odbędzie się w dniu 12 lipca.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
diagnostaJantarAndrzejJerzy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jerzy
Jerzy

Do tych głębokich przemyśleń Krul Europy powinien jeszcze dołączyć mądre i niepodważalne stwierdzenie „piłka jest okrągła, a bramki są dwie”. Oto Tusk w całej jego mądrości!

Andrzej
Andrzej

Naucz się czytać między wierszami…
Polecam ten fragmencik o PiS-demokratycznym liczeniu głosów…

Jantar
Jantar

O ortografii nie wspominając… Ale cóż, obserwuję, że kulejąca ortografia to normalka u wyborców PiS-u…

diagnosta
diagnosta

Przykro to stwierdzić, aleś głupi….