Donald Tusk skomentował już sondażowe wyniki wyborów!

Morawiecki uciekł przed rolnikami? Komentarz Donalda Tuska

Były premier został poproszony przez dziennikarzy naTemat.pl o skomentowanie wyników głosowania. Polityk udzielił redakcji portalu krótkiego komentarza.

 

Odpowiem trzema banałami, bo prawda zazwyczaj jest banalna. Wynik drugiej tury jest otwarty. Rozstrzygnie mobilizacja elektoratów tych kandydatów, którzy odpadli. Mam nadzieję, że wygra lepszy, choć dobrze wiem, że demokracja nie zawsze podziela moje opinie” – przyznał szef Europejskiej Partii Ludowej.

Dał też radę swojemu politycznemu faworytowi – Rafałowi Trzaskowskiemu z KO. „Rafale, mów tylko to w co wierzysz i walcz do końca” – powiedział Tusk.

 

Według wstępnych wyników sondażowych prezydent Andrzej Duda otrzymał 41,8%, Rafał Trzaskowski 30,4%, Szymon Hołownia 13,3%, Krzysztof Bosak 7,4%, Robert Biedroń 2,9%, natomiast  Władysław Kosiniak-Kamysz 2,6%.  Pozostali kandydaci otrzymali marginalne poparcie poniżej 1%.

W drugiej turze, za dwa tygodnie, zmierzą się ze sobą prezydent Duda i Trzaskowski. Ostateczne starcie w wyścigu po prezydenturę odbędzie się w dniu 12 lipca.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy
Jerzy
29 czerwca 2020 13:48

Do tych głębokich przemyśleń Krul Europy powinien jeszcze dołączyć mądre i niepodważalne stwierdzenie „piłka jest okrągła, a bramki są dwie”. Oto Tusk w całej jego mądrości!

Andrzej
Andrzej
29 czerwca 2020 14:40
Reply to  Jerzy

Naucz się czytać między wierszami…
Polecam ten fragmencik o PiS-demokratycznym liczeniu głosów…

Jantar
Jantar
29 czerwca 2020 17:55
Reply to  Andrzej

O ortografii nie wspominając… Ale cóż, obserwuję, że kulejąca ortografia to normalka u wyborców PiS-u…

diagnosta
diagnosta
29 czerwca 2020 18:46
Reply to  Jerzy

Przykro to stwierdzić, aleś głupi….