Donald Tusk wezwał do zbojkotowania majowych wyborów prezydenckich

Przewodniczący Donald Tusk ostro o zaangażowaniu PiS w walkę z koronawirusem: „Serbia dała 12 razy więcej na walkę z pandemią”.

Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej (EPL) swoje oświadczenie opublikował w social mediach. Wymienił w nich argumenty przeciw uczestnictwu w wyborach.

 

Pierwszy powód to bezpieczeństwo. Nie ma podstaw, żeby do końca wierzyć rządzącym, którzy mówią, że coś jest bezpieczne, a coś nie. Jeśli chodzi o wybory, chciałbym usłyszeć rekomendację – ale nie pana Sasina, który jest chyba ostatnią osobą kojarzącą mi się z bezpieczeństwem. Nie wystarczy mi też rekomendacja ministra Szumowskiego” – rozpoczął były premier.

To jednak nie wszystko, bo w opinii Tuska wybory będą po prostu niekonstytucyjne: „Te wybory nie będą ani wolne, ani równe. Zmiany wprowadzane w kodeksie wyborczym są niekonstytucyjne. A co najważniejsze, nikt nie zapewni nam tajności wyborów, a ludzie chcą mieć pewność, że głosują nie po to, żeby władza wiedziała, jak dany obywatel głosuje”.

 

Na zakończenie wystąpienia szef EPL zaapelował do Polaków o bojkot wyborów. „Jestem absolutnie przekonany, że zwykła ludzka przyzwoitość nie pozwala nam uczestniczyć w tym procederze. Jestem przekonany, że jeśli wszyscy uczciwi i przyzwoici Polacy powiedzą, że to nie są wybory, że nie chcą brać w tym udziału, to PiS w ostatniej chwili się z nich wycofa. Jeśli będziemy razem, jestem prawie pewien, że PiS ustąpi” – powiedział popularny polityk.

Sposób Tuska zdaje się rozsądny i rzeczywiście może być kluczem w walce o powstrzymanie tego szaleństwa – wszystko zależy jednak od naszych decyzji.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
BartŁukaszMajaHerodAntypisIrena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Ryszard

Szanowne Koleżanki i szanowni Koledzy czytający i piszący na tym portalu, ja wyjątkowo nie na temat, mianowicie od wielu, wielu tygodni usiłuję poprzez Kontakt i adres >>redakcja@koduj24.pl<< nawiązać kontakt z redakcją (albo administratorem?) tego portalu. Chodzi mi mianowicie o widok strony głównej, na której są obrazki z aktualnościami z 4 lutego 2020r, czyli sprzed dwóch i pół miesiąca. Strona zapowiada takie aktualne sensacje jak o proboszczu, który ukradł prezerwatywy czy artykuł o tym, że sądzi Kryże, wiec będą krzyże. Na pytanie, dlaczego tak jest nie uzyskałem ŻADNEJ odpowiedzi, mimo że wysłałem kilkanaście maili. Innej możliwości kontaktu (telefon, adres do korespondencji)… Czytaj więcej »

HerodAntypis
HerodAntypis

Podpadłeś Pani Elizie a zatem i całej redakcji z adminem włącznie i jesteś zdziwiony? O sianie wiatru poszło i teraz właśnie burze zbierasz.

Bart
Bart

Wspomniane przez Ryszarda teksty już nie są wyświetlane, ale wywiady w z Hanną Gronkiewicz Waltz i Bartoszem Arłukowiczem wiszą jakby ktoś o nich zapomniał. Nie rozumiem tego minusowania Ryszarda.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Nigdy nie lubiłem i nie popierałem Tuska ale patrząc na to co teraz się dzieje to jego rządy nie były wcale takie złe.
Ciekawe czy jak skończy mu się kadencja w UE to wróci do Polski i spróbuje ogarnąć PO aby odsunąć PIS od władzy.

Maja
Maja

Do wolnościowca – wszyscy wiemy, że nie lubisz i nie popierasz Tuska, skoro, jak wiemy, popierasz Dziambora, Michalkiewicza i Ziemkiewicza, a osoby LGBT nazywasz homosiami. To są 2 rózne światy, podobnie jak świat tego portalu i twój świat. Dlatego pewnie tak zawzięcie tu trollujesz.

Goool
Goool

Nie będą ani tajne ani powszechne. Z dwojga złego wybory w konstytucyjnym terminie w tradycyjny sposób. Niech choćby tydzień komisje to liczą. Wszyscy chodzimy do sklepu/pracy/na spacer. Byle nie korespondencyjnie.

Maciek123454321
Maciek123454321

Wreszcie mamy zdecydowany głos Donalda. Brawo! Ja też mam w dupie te pseudowybory. Nawet nie chodzi o kwestie epidemii, chociaż ten fakt odgrywa ważną rolę, ale o to, że na 90% zostaną sfałszowane, Nie wiadomo, kto ma liczyć głosy, kie wiadomo, co zrobi z kartami do głosowania. Może dosypią jakieś własne? Ta drukarnia….. nie wiadomo, ile kart wydrukowała, nie ma nad tym żadnej kontroli. W zasadzie są to rozważania czysto teoretyczne, bo żadnych wyborów nie będzie. Technicznie nie da się tego zrealizować. Bardziej interesujące jest, czy pan Gówin zamieni się w Gowina i czy wyciągniętą ręką zatrzyma pisowski walec. Jeżeli… Czytaj więcej »

Irena
Irena

Brawo !!! Moim zdaniem zawsze lepiej jest z MADRYM zgubic ….niż z GLUPIM znaleźć !!!

Łukasz
Łukasz

Powiem – napisze krótko- od samego początku uznawałem te wybory za próbę fałszerstwa i od samego początku decyzja moja mojej Rodziny i naszych przyjaciół była zdecydowanie na NIE