Donald Tusk wspiera zatrzymanego gen. Piotra Pytla

wyborach do Parlamentu Europejskiego z jedną wspólną listą kandydatów i to pod patronatem byłego premiera Donalda Tuska

Wielkim oburzeniem zareagowała opozycja na wieść o zatrzymaniu dziś rano przez Żandarmerię Wojskową byłego szefa SKW generała Piotra Pytla. Były minister obrony Tomasz Siemoniak oświadczył, że Platforma złoży wniosek o zwołanie nadzwyczajnych posiedzeń sejmowych komisji w tej sprawie.

Warszawska prokuratura postawiła generałom Piotrowi Pytlowi i Januszowi Noskowi zarzuty przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego wskutek podjęcia kontaktów ze służbą obcego państwa, a dokładnie – rosyjską FSB, czyli Federalną Służbą Bezpieczeństwa. Przewodniczący Rady Europejskiej, były premier Donald Tusk napisał dziś na Twitterze: – „Jestem dumny, że jako premier mogłem współpracować z generałami Pytlem i Noskiem. Byli i są wzorem odpowiedzialności, patriotyzmu i honoru”.

„Generał Piotr Pytel jest uczciwym oficerem, który w warunkach zagrażających nieraz życiu i zdrowiu służył Rzeczpospolitej Polskiej. Takie jego traktowanie w tej chwili jest haniebne. Ci, którzy tak właśnie działają, poniosą odpowiedzialność” – komentował były szef MON, poseł PO Tomasz Siemoniak.

„Dziś jest to generał Pytel, jutro może być z każdy z państwa” – mówił w Sejmie Siemoniak. Odnosząc się do sobotniego reportażu w TVN 24, powiedział: – „Trudno nie wiązać tych decyzji z ostatnimi doniesieniami mediów na temat degradowanej i prześladowanej przez ludzi Macierewicza major Magdaleny E.”. Była funkcjonariuszka kontrwywiadu wojskowego Magdalena E., która służyła w Afganistanie i rozpracowywała rosyjskich szpiegów, badała między innymi, czy tłumaczka z otoczenia Antoniego Macierewicza współpracowała z rosyjskim wywiadem. Siemoniak zaapelował o jak najszybszą dymisję Macierewicza i całego rządu.

Zdaniem posła Marcina Kierwińskiego z PO, „służby specjalne, wykorzystywane są w prywatnej wojnie Macierewicza; Antoni Macierewicz jest wielkim szkodnikiem dla polskiej armii. Żądamy wreszcie wyjaśnień, żądamy reakcji od najważniejszych osób w państwie” – ocenił poseł PO. Jego kolega partyjny Cezary Tomczyk przekonywał z kolei, że „jest zagrożone bezpieczeństwo państwa. Szef MON Antoni Macierewicz przez niszczenie polskiej armii, pozbawił się honoru, powinien trafić na śmietnik historii” – mówił.

/jp/

Źródło: TVN 24

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Alicja777 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Alicja777
Alicja777

Prywata, hipokryzja, kłamstwo. To podstawowe cechy państwa pisowskiego. Ten zbawca narodu na takich podstawach je buduje.