Donald Tusk złośliwie skomentował sprawę tzw. afery dżemowej Rafała Trzaskowskiego

Donald Tusk złośliwie skomentował sprawę tzw. afery dżemowej Rafała Trzaskowskiego.

„Afera dżemowa” wywołana została przez redaktora TVP Info Adriana Gąbkę, który zadał Rafałowi Trzaskowskiemu pytanie dotyczące wydarzeń z 15 sierpnia 2018 r. „Wybrał się pan na jarmark, kupić między innymi dżem. Czy podobnie postąpiłby pan jako prezydent RP?” – wypomniał politykowi prawicowy dziennikarz.

 

W czasie, gdy polityk KO udał się na zakupy, w Warszawie odbyła się propagandowa „Wielka Defilada Niepodległości”. Komentatorzy uznali to wydarzenie za pokaz siły.

Nic więc dziwnego, że Trzaskowski wolał odwiedzić jarmark, co zresztą sam ogłosił na Twitterze. „U dominikanów na Freta – Jarmark św. Jacka – mały, ale przytulny. Można poszperać w książkach, kupić dżem i porozmawiać z sąsiadami. Świetna alternatywa dla patetycznej atmosfery wielkiej defilady” – napisał dwa lata temu.

 

Teraz do „afery” odniósł się przewodniczący EPL i były premier RP Donald Tusk. „Gdyby Trzaskowski kupił dżem z publicznych środków od znajomego instruktora narciarskiego lub handlarza bronią, trzykrotnie przepłacając, nie byłoby sprawy” – stwierdził w dodanym na Twitterze wpisie.

Tusk, odnosząc się w ten sposób do afer z udziałem polityków PiS, zaskarbił sobie sympatię internautów. Wpis polityka polubiło już na Twitterze 10 tys. użytkowników. Większość z nich deklaruje w komentarzach, że w najbliższych wyborach odda głos na kandydata KO.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
erwinekJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Wpis pana Tuska jak zawsze koncertowy! Piękne przejechanie prętem po klatce z małpami 🙂

erwinek
erwinek

Cokolwiek by pisiory mówiły i pisały o Panu Tusku jednego nie mogą mu darować. Jest o lata świetlne inteligentniejszy od WSZYSTKICH PISOWCÓW RAZEM WZIĘTYCH. JEMU WYSTARCZY POWIEDZIEĆ JEDNO ZDANIE ABY CAŁKOWICIE ICH ZAORAĆ