Doniesienia ws. aresztowanego księdza. Biskupi wiedzieli o sprawie od 14 lat?

"Kościół ma być przeźroczysty" - ks. Isakowicz-Zaleski w nowej książce o "karierach przez łóżko", klubach gejowskich i nie tylko

Pojawiły się nowe doniesienia ws. księdza z Ostrowca Świętokrzyskiego, który został aresztowany na trzy miesiące pod zarzutem popełnienia przestępstw pedofilskich. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski podał na swoim mikroblogu, że katoliccy biskupi mogli wiedzieć o przestępstwach domniemanego pedofila od kilkunastu lat.

 

Ofiara o molestowaniu informowała kurię w 2006 r., ale skończyło się na przeniesieniu sprawcy na urząd proboszcza w innym mieście. Co więcej, zaginęło nagranie, które było dowodem. Ech, te zaginięcia w archiwach” – napisał.

Wspomniane przez Isakowicza-Zaleskiego przestępstwa miały mieć miejsce w latach 2005-2006 w trakcie posługi aresztowanego księdza w parafii w Tarnobrzegu. Oskarżony został następnie przeniesiony do parafii w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

Co ciekawe, badająca sprawę prokuratura poinformowała wcześniej, że diecezja pomogła śledczym w skompletowaniu materiałów dowodowych ws. duchownego. Niewykluczone więc, że rzeczywiście przełożeni doskonale wiedzieli o przestępstwach popełnionych przez podlegającego im duchownego.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski zasłynął w ostatnim czasie opublikowaniem listu, który został wcześniej wysłany kardynałowi Dziwiszowi ws. ekscesów ks. Jana W. Hierarcha przez długi czas głosił publicznie, że nie dostał żadnej takiej wiadomości.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
GrzegorzNihil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nihil
Nihil

Po co są religie?… Mam na ten temat swoje zdanie, proste i moje. Żeby obiecywać i łupić kasę…. O mordach i innych drakońskich sytuacjach nie wspominam (kolaboracja z faszystami)
Amen

Grzegorz
Grzegorz

Wszyscy wiedzą że Dziwisz to największy Mafioso i jak zwykle nic nie zrobią.Dawno już powinien siedzieć zboczeniec.