Doniesienie do prokuratury ws. podróży Macierewicza i Jannigera z budżetu PFN, czyli za pieniądze wszystkich podatników

Doniesienie do prokuratury ws. podróży Macierewicza i Jannigera z budżetu PFN, czyli za pieniądze wszystkich podatników

Posłowie KO składają zawiadomienie do prokuratury, dotyczące działalności Polskiej Fundacji Narodowej. Chodzi o naruszenie przez zarząd Fundacji art. 296 Kodeksu karnego, czyli możliwość „wyrządzenia znacznej szkody majątkowej”. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5″, a jeśli szkoda ta jest „w wielkich rozmiarach”, wówczas sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 10.

 

Doniesienie KO ma związek ze sprawą, o której pisaliśmy w „Polska Fundacja Narodowa finansowała Jannigera, młodego współpracownika Macierewicza”.

Ale nie tylko o te przeloty chodzi w zawiadomieniu posłów KO, także o finansowanie profilów w mediach społecznościowych, które zostały zlikwidowane, a wcześniej cieszyły się nikłym zainteresowaniem. – „Pieniądze Polaków są przez PFN zwyczajnie marnotrawione. Zmieniały się zarządy, zmieniali się koledzy, którzy zastępowali innych kolegów, ale praktyki w PFN były cały czas takie same.  Jest czysto polityczne przyzwolenie na to, żeby PFN była pośrednikiem do wyciągania pieniędzy ze spółek skarbu państwa i do przeznaczania ich na czysto polityczne, partyjne działania” – powiedział poseł Arkadiusz Myrcha.

 

„Historia Polskiej Fundacji Narodowej to tak naprawdę jest historia skandali i niewyjaśnionych wydatków, bo mamy w pamięci chociażby zakup jachtu za blisko milion euro – jachtu, który jak się okazało gdzieś stacjonował w porcie, którym się nikt nie opiekował. A teraz okazuje się, że finansowana jest działalność nawet nie polityczna, tylko czysto towarzyska Antoniego Macierewicza i jego zaplecza” – dodał Myrcha.

Na budżet PFN składają się spółki skarbu państwa. Środki, którymi dysponuje Fundacja, pochodzą więc z kieszeni wszystkich podatników.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
KrzysztofRafał PWaldemarJacek DolińskiZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maria
Maria

O jej, chcecie zabrać ostatnią może radość starszemu panu? Widać szczęście malujące się na jego obliczu…
Podatnicy, nie bądźcie skąpi!

Chermes
Chermes

Rodacy, Zrzućmy się, po parę groszy, z naszych podatków, na prezerwatywy dla dziadka. Przecież, jak sam zwykł mawiać: – „mnie już niedługo nie stanie…” (Wśród żywych, ma się rozumieć.) 🙂

Rafał P
Rafał P

A wśród martwych to będzie mu stał?

Krzysztof
Krzysztof

Może będzie, ale krótko, bo robale go zeżrą

Maria
Maria

No nie wiem, robale nie głupie byle czego nie tkną

Maria
Maria

Wśród zuchów z PiS wszystko możliwe, zwłaszcza gdy pobłogosławi ojciec z Torunia

Włodzimierz
Włodzimierz

To idealny temat dla p. Banasia….

Zbyszek
Zbyszek

Ładna z nich para. I komu szkodzi to LGBT?

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Nie mam nic do preferencji seksualnych różnych polityków, ale nie rozumiem dlaczego ich realizacja ma się odbywać na koszt podatników!

Waldemar
Waldemar

Sądzę, że za kilka lat – a może i wcześniej – prokuratura będzie miała co robić. Oczywiście nie prokuratura pod wodzą Ziobry.