Donos na autorów petycji do papieża w sprawie Tadeusza Rydzyka

Donos na autorów petycji do papieża w sprawie Tadeusza Rydzyka

Tego można się było właściwie spodziewać. Ryszard Nowak z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą złożył do Prokuratura Generalnego donos na twórców petycji do papieża Franciszka w sprawie „ukrócenia działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenia charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji”. Pisaliśmy o tym apelu w artykule Prawie 100 tys. podpisów zebrano pod petycja do Ojca Świętego w sprawie toruńskiego redemptorysty”.

Adam N. i Witek M. – autorzy petycji – dalej zamierzają gromadzić głosy poparcia swojego apelu. – „Ta próba zastraszenia nie będzie skuteczna. Jak napisaliśmy w naszym liście otwartym, nasz kanadyjski ambasador jest gwarantem doręczenia petycji niezależnie od wydarzeń w Polsce. Atak Nowaka to dowód strachu przed pozytywną reakcją papieża Franciszka na petycję” – powiedzieli w rozmowie z onet.pl.

Petycja ma trafić do papieża za pośrednictwem kanadyjskiej kurii. Sprawą zajmuje się były kanadyjski polityk polskiego pochodzenia Thomas Lukaszuk. Zaangażował się on też w akcję, której finałem byłby zakaz wjazdu do Kanady dla Tadeusza Rydzyka.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
torquemadaNutkaWaldemarantyuzurpatorGrzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Pewnie także będą mieli zarzuty wszyscy, którzy podpisali petycję. I to jest właśnie wolność wg PiS i Rydzyka. No to czekam na wezwanie, bo jestem na liście…

Rafał P
Rafał P

Zaraz, zaraz. Dlaczego ten Rysio Nowak nie walczy z sektą Rydzyka? Toż to największa i najgroźniejsza sekta w Polsce.

A lfa
A lfa

Teraz będzie 1 milion podpisów.

Grzegorz
Grzegorz

Popieram twórców petycji.

antyuzurpator
antyuzurpator

No tak, „Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą”, który donosi na twórców petycji przeciwko największej i najbardziej szkodliwej sekcie w kraju. Geneza nazwy taka sama, jak partii nazywającej siebie „prawo i sprawiedliwość”, a której głównym celem działania jest łamanie i wykoślawianie prawa, aby służyło wyłącznie jej funkcjonariuszom, w myśl hasła „sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie”.
Już szukam, gdzie mogę podpisać się pod tą petycją.

Waldemar
Waldemar

Ciekawe, że kiedyś sam Kościół powołał specjalny Zespół Duszpasterskiej Troski nad Radiem Maryja w 2002 roku. Polecam wywiad z jej członkiem – abp. Gołębiewskim – jest na portalu eKai. Mowa tam jest m.in. o potrydenckiej wizji Kościoła jako “oblężonej twierdzy” w Radiu Maryja oraz o tym, że „redakcja katolicka nie może się utożsamiać z jedną grupą polityczną, gdyż w ten sposób tworzyć będziemy niepotrzebne napięcia.” To było jeszcze w czasach prymasa Glempa i nieistnienia TV Trwam. Rydzyk jeszcze nie był takim ważnym graczem politycznym jak dziś, no i nie miał do dyspozycji telewizji, która stała się dodatkowym medium PiS i… Czytaj więcej »

torquemada
torquemada

Ta toruńska sekta rydzyka chyba zaczyna się trochę bać!