Dopiero po 8 miesiącach powołano pierwszą osobę do komisji ds. pedofilii – to ekspert związany z Ordo Iuris!

Dopiero po 8 miesiącach powołano pierwszą osobę do komisji ds. pedofilii – to ekspert związany z Ordo Iuris!

Wybrany głosami posłów PiS Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak powołał pierwszego członka państwowej komisji ds. pedofilii. Instytucja ta powstała w ubiegłym roku po emisji pierwszego filmu braci Sekielskich o pedofilii w Kościele „Tylko nie mów nikomu”.

 

Aż 8 miesięcy zajęło powołanie do niej pierwszej osoby. W gremium tym zasiadł więc Błażej Kmieciak, związany z ultrakonserwatywną, katolicką fundacją Ordo Iuris, która walczy m.in. o zakaz prawa do aborcji i o zakaz edukacji seksualnej. Kmieciak jest tam koordynatorem Centrum Bioetyki.

„Ja bym rzekł, że jego powołanie zajęło dwa filmy”; – „Tzn. że następny będzie powołany jak Sekielscy zrobią trzeci film. W takim tempie za 5 lat może będzie komplet”;

 

– „Ta nominacja potwierdza, że Kościołowi raczej nic nie będzie grozić ze strony pisowskiej komisji”; – „To tak jakby na zarządcę kurnika powołać lisa” – komentowali internauci.

Według założeń, komisja ds. pedofilii ma być siedmioosobowa. Pozostali członkowie mają być wybrani przez Sejm, Senat, prezydenta i premiera.

bt

Źródło: gazeta.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
18 maja 2020 21:03

Nie wiem , czy zdążą z tą komisją do końca kadencji ale chyba o to właśnie chodzi. Kruk krukowi …

gustaw
gustaw
18 maja 2020 22:21

W interesie PiS nie jest denerwowanie episkopatu. Mają Stanisława Piotrowicza, który wie wiele i schował przykłady pedofilii pod stół.

Bart
Bart
19 maja 2020 08:15

Księża pedofile są w Polsce bezpieczni, a rząd ma jeden cel: podtrzymać ten stan rzeczy. Póki rządzi PiS i Ziobro, żadna z tych bestii nie trafi do więzienia. Dlatego trzeba chronić dzieci we własnym zakresie. Osobiście uważam, że najlepiej, aby potencjalne ofiary nie rzucały się w oczy polującemu księdzu, więc: nie posyłać do kościoła i wypisać z religii.