Dopóki nasi przeciwnicy będą grozić Kaczyńskiemu, dopóty będzie miał ochronę. Za nasze

Dopóki nasi przeciwnicy będą grozić Kaczyńskiemu, dopóty będzie miał ochronę. Za nasze

PiS wydał oświadczenie w sprawie ochrony wokół domu wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. „Obecna sytuacja jest efektem wieloletniej kampanii nienawiści wobec Jarosława Kaczyńskiego” – czytamy, ale oświadczenie nie wyjaśnia, dlaczego chroni go policja, a nie Służba Ochrony Państwa.

 

TVN podał, że jego willi pilnuje 40 policjantów na dobę oraz ochroniarze z prywatnej firmy. Kosztuje to podatników trzykrotnie więcej, niż ochrona SOP. W wyjaśnieniu czytamy, że do policji należy „ocena sytuacji i decyzje…jej kierownictwa…oparte są na stosowanych w tej służbie procedurach. W przypadku Jarosława Kaczyńskiego są one związane z pełnieniem funkcji wicepremiera, odpowiedzialnego za bezpieczeństwo oraz lidera partii politycznej, które zgodnie z art. 11 Konstytucji są elementem demokratycznego porządku państwa ”.

Autorzy oświadczenia powołują się m.in. na atak na siedzibę PiS w Łodzi, gdzie zamachowiec przyznał, że jego celem był prezes tej partii oraz na atak nożownika na Krakowskim Przedmieściu. Nie można też pominąć – piszą autorzy – „agresywnych i wzywających do przemocy haseł, wznoszonych przez uczestników rozmaitych zgromadzeń wspierających opozycję”.

 

Zwrócono też uwagę, że do siedziby PiS stale kierowane są groźby pod adresem Kaczyńskiego czy informacje o podłożonych ładunkach wybuchowych. „Dlatego tak długo, jak nasi przeciwnicy polityczni będą wzywać do patroszenia czy odstrzeliwania prezesa PiS, tak długo będzie miał on ochronę” – zakonkludowano.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

W takim razie mamy dwa pytania: 1. Jaką ochronę przydzieli się obywatelom nękanym anonimami z pogróżkami? 2. Czy sam tak chroniony przez nas obywatel nie mógłby zmienić swojego zachowania z budzącego niechęć – na budzące ogólną sympatię?

Bo siłą ani pieniędzmi raczej nikogo do miłości przymusić się nie da.

/td/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
13 maja 2021 14:52

Chciałbym wiedzieć dlaczego ja i mnie podobni mamy płacić za ochronę capo di tutti capi? Niech to finansują jego wyznawcy a od moich pieniędzy wara.

Kundzia
Kundzia
13 maja 2021 17:13
Reply to  smętek

Bo w jego mniemaniu jesteśmy gorszym sortem aby chronić jego i kota dupę.

Janina
Janina
13 maja 2021 14:52

Kiedy wróci normalne, praworządne Państwo, spodziewam się, że co rok dotacja dla pis będzie pomniejszana za prywatną ochronę tego kacyka przez gromiarzy. Na to, pisiory i ich suweren, niech składają się ze swoich prywatnych pieniędzy, a nie wyciągają bezczelnie brudne łapska po podatki wszystkich Polaków.

Zwinka
Zwinka
13 maja 2021 15:31

Nie ma co liczyć na to, że zrozumie, dlaczego jest aż tak kochany,

Ryszard
Ryszard
13 maja 2021 16:32

To są argumenty na poziomie idioty, bo Kaczora chciał (symbolicznie) ustrzelić i wypatroszyć Palikot 10 lat temu. Palikot nie jest już żadnym przeciwnikiem politycznym Kaczyńskiego, a nikt inny tego wezwania nie powtórzył od 10 lat. Nie obawiałbym się zresztą na miejscu tych durniów kogoś kto krzyczy wszem i wobec, że ustrzeli Kaczora, ale tego, który ma taki zamysł, a milczy.

Rafapon
Rafapon
14 maja 2021 17:31
Reply to  Ryszard

Bo grożenie to tylko grożenie. A na konkretne działanie nikogo nie stać.

Marek
Marek
13 maja 2021 19:38

Skoro „..do siedziby PiS STALE kierowane są groźby pod adresem Kaczyńskiego czy informacje o podłożonych ładunkach wybuchowych…” to niech pokażą 10 z ostatnich 12stu miesięcy, i niech powiedzą na jakim etapie są śledztwa i ilu osobom w związku z owymi LICZNYMI groźbami postawiono zarzuty.
Słucham. Ktoś? Coś?
Oczywiście, że nie, bo jest to kolejne łgarstwo (to słowo już od dawna jest za słabe na określenie wyczynów pis, ale cóż).

Greg
Greg
14 maja 2021 06:57

Mały, śmieszny tchórz. Niemal codziennie czytam w internecie hymny nienawiści pod adresem Donalda Tuska, Rafała Trzaskowskiego etc. Jak oni sobie dają radę bez kilkudziesięciu milicjantów i ochroniarzy?

smętek
smętek
14 maja 2021 12:56
Reply to  Greg

Obywatel czuje się w Polsce bezpieczniejszy niż ojciec chrzestny mafii, która zbudował.

Chermes
Chermes
14 maja 2021 18:50

A nie prościej i taniej byłoby zamknąć Gnoma w jakimś betonowym pomieszczeniu, z kratami w oknie i stalowymi drzwiami z „judaszem”? Wówczas, dziadyga czułby się bezpiecznie a do jego pilnowania wystarczyłby jeden klawisz. A ruchu mógłby zażywać, na codziennym spacerku z kolegami z sąsiednich „pokoi”, po ogrodzonym wysokim murem uwieńczonym kolczastym drutem, placu. 🙂

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
15 maja 2021 22:44

Pamiętacie może czasy, gdy Tusk był premierem i latał na weekendy do Gdańska rejsowym samolotem LOT-u, bez ochrony? Tylko na lotnisko zawozili go i odbierali kierowcy BOR-u. Kaczysław nigdzie nie porusza się pieszo, a w pancernej limuzynie ma zwykle trzech uzbrojonych gromowców. Czemu?

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
16 maja 2021 18:18

Kaczyński nie do końca jest paranoikiem. Wie co zrobił Polsce i Polakom. Może obawiać się desperata spośród ludzi służb wywiadu i kontrwywiadu, które na polecenie Rosjan kompletnie zdemaskowano i zniszczono rękami Macierewicza. A teraz – weteranów pozostawiono z nędzna emeryturą. Wśród tysięcy takich ludzi może być ktoś gotów poświęcić resztę swojego zmarnowanego życia aby i „zbawca narodu” swoje zakończył. A do tego – ma przeszkolenie i dostęp do sprzętu – po starych znajomościach. Cóż – „Na złodzieju czapka gore…”