Doradca Morawieckiego wieszczy koniec rządów „dobrej zmiany” jesienią?

PiS „poluje” na kolejnego senatora opozycji – tym razem oferuje Ministerstwo Sportu

Prof. Waldemar Paruch to doradca premiera i szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych. Od lat zajmuje się przygotowywaniem analiz socjologicznych dla PiS. Jest często zapraszany jako ekspert do mediów narodowych, kiedyś zwanych publicznymi.

Jak więc traktować jego odpowiedź na pytanie, które wprawdzie dotyczyło finansowania przez państwo PiS przedsięwzięć Tadeusza Rydzyka, ale Paruch tak ją rozwinął: – Struktury stworzone wokół ojca Rydzyka występują w różnych konkursach i grantach. Większość z tych pieniędzy pochodzi na muzeum Jana Pawła II. Wszystko odbywa się transparentnie, władza się zmieni na jesieni i będzie miała wgląd do tych dokumentów”.  Powtórzmy – „władza się zmieni na jesieni”… Czyżby tak właśnie wskazywały wewnętrzne sondaże zamawiane przez PiS, a doradca premiera – mówiąc kolokwialnie – „się wysypał”?

Inne jego wypowiedzi w „Kropce nad i” były już bowiem zdecydowanie „po linii” PiS, np. w sprawie aureoli z tęczy na obrazie Matki Boskiej. – Moje uczucia zostały obrażone i wielu innych katolików. To nie jest tak, że mamy synergię pozytywnego oddziaływania symboli, przecież nie zostało to zrobione w dobrej wierze, tylko, żeby znieważyć ikonę Matki Boskiej, nie budujmy wokół tego pozytywnego przekazu. Nie wolno profanować i obrażać religii. Nie wolno się bawić symbolami państw, miast” – mówił Paruch.

„Ale wolno się bawić Hitlerem…” zripostowała prowadząca program Monika Olejnik, nawiązując oczywiście do skandalicznego materiału w TVP, w którym zestawiono Donalda Tuska z Hitlerem i Stalinem.

bt

Źródło: tvn24.pl, natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
8 maja 2019 07:51

A czy wolno wielbić i hołubić faszyzujących kiboli na Jasnej Górze? To także jest obraza uczuć religijnych ludzi wierzących. Jasna Góra jest jest ważnym miejscem dla Polaków. Nazistowskie hasła wprowadzane przez polskich faszystów hańbią to miejsce. Czy urządzanie na Jasnej Górze kibolsko-faszystowskiego pikniku nie jest profanacją. Księża, którzy na to pozwalają, ba, nawet zachęcają, też ranią uczucia wierzących. Jak można takiemu księdzu zaufać? A potem oskarżają innych o atak na kościół. Może zamiast umieszczania skandalicznych wpisów na twitterze zaczęliby wreszcie czytać pismo Święte ze zrozumieniem.

Bart
Bart
8 maja 2019 09:17

Paruch jest jak jego nazwisko. Sprzedajny pseudointelektualista.

Adrian
Adrian
8 maja 2019 10:12

Uczucia pedofili urażone.

Zwinka
Zwinka
8 maja 2019 10:33

Słabiuśkie te uczucia religijne, skoro zagraża im tęcza.

MałgorzataS
MałgorzataS
8 maja 2019 12:14

Wewnętrzne sondaże pisowskie pokazują gwałtowną utratę poparcia rządzącej partii. Dlatego chcą doprowadzić do zaostrzenia sytuacji w kraju i poprzez prowokacje wywołać zamieszki. Jażdżewski to nikt inny jak pisowski prowokator!!! Podleśna jest uśpioną kościelną aktywistką!!! Brzmi nieprawdopodobnie? A jak jest rola partii Biedronia? Ilu ukrywających swoje sympatie polityczne pisowców pracuje w koduj24?Wystarczy pomyśleć!!!
W efekcie ich działań utrwalone zostaną postawy skrajne a umiarkowany środek wyborców odejdzie od KE.
Zaognienie konfliktu potrzebne jest do wprowadzenia represji karnych w stosunku do konkretnych działań; aparat państwowy tylko na to czeka. Wyjściem jest zachowanie spokoju, nie uleganie prowokacjom zakamuflowanych agentów reżimowych i aktywny udział w wyborach.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
8 maja 2019 15:56
Reply to  MałgorzataS

Trzeba jeszcze myśleć, szanowni Państwo. Myśleć! Samodzielnie. Ta umiejętność, niestety, powoli w narodzie zanika. Przecież dużo łatwiej przeczytać to i owo, i przyjąć każdą papkę bez przepuszczania przez filtr własnych przemyśleń. Myślmy, kochani!