Doradca pisowskiego wojewody od 12 lat jeździł autem bez prawa jazdy, a prokurator chciał umorzenia sprawy!

Politycy PiS okradli PCK. Nie na milion, ale nawet na 3 mln zł. Akt oskarżenia w sądzie

Sąd Rejonowy w Nysie nie zgodził się na warunkowe umorzenie postępowania karnego wobec Arkadiusza Sz. – doradcy wojewody opolskiego, wiceprzewodniczącego Rady Miasta w Opolu oraz członka rady programowej regionalnej TVP z rekomendacji PiS.

Przypomnijmy, że Arkadiusz Sz. został zatrzymany na początku roku, kiedy zaparkował swój samochód w niedozwolonym miejscu obok Komendy Powiatowej Policji w Nysie. Funkcjonariusze ustalili, że stracił on prawo jazdy 12 lat wcześniej. Jak się okazało, były już radny PiS (zrzekł się członkostwa po rozpoczęciu śledztwa) 36 razy naruszył przepisy ruchu drogowego.

Jednak prokurator Marek Śledziona z Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim uznał, że – uwaga! – „szkoda społeczna jest nieznaczna” i chciał warunkowego umorzenia postępowania karnego na dwuletni okres próby, roczny zakaz prowadzenia pojazdów i zobowiązanie Arkadiusza Sz. do wpłacenia 10 tysięcy złotych na fundusz postpenitencjarny.

Stowarzyszenie Prawo na Drodze, które uzyskało od sądu zgodę na przystąpienie do procesu, uznało, że „wniosek prokuratora jest dość absurdalny”. – „Wnioskując o warunkowe umorzenie postępowania prokurator uznał, że osoba, która nagminnie łamała przepisy ruchu drogowego (od 1997 r. aż 36 razy), była zatrzymywana w okresie zakazu, co więcej miała tupet zatrzymać się w okolicach przejścia dla pieszych pod Komendą Policji i wprowadzać funkcjonariuszy w błąd, że tylko nie posiada przy sobie dokumentu prawa jazdy, oraz że popełniła przestępstwo z góry powziętego zamiaru, zasługuje na warunkowe umorzenie postępowania” – napisał prawnik reprezentujący stowarzyszenie.

Sąd odrzucił wniosek o umorzenie postępowania i wyznaczył termin rozpoczęcia procesu Arkadiusza Sz. na początek listopada.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
dobre imię pisowca?HerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Normalnie powiedziałbym kruk krukowi oka nie wykole ale w tym przypadku jest to za słabe. K…a k….e łba nie urwie bardziej pasuje. Typ jest chyba uczeniem piotrowicza. Tego obrońcy pedofili gdyby ktoś zapomniał.

dobre imię pisowca?
dobre imię pisowca?

Bezczelność przekroczyła wszelkie granice jeszcze by brakowało jak wzorem innych chamów z PiS oskarżył by stowarzyszenie o naruszenie dóbr odobistych. Dlaczego narzędzia przestępstwa mu nie zabrali ? Ziobro tyle mówił o nowym prawie