Dorn: czuję krew w powietrzu

Dorn: „PiS rozbije się o Sąd Najwyższy”

Każdej z 21 osób, znajdujących się przed Sejmem 16 grudnia ub. r., której wizerunek upubliczniono w słynnych „listach gończych”, policja musi teraz udowodnić konkretne przestępstwo, w sprawie którego toczy się śledztwo. Jeśli tak się nie stanie – zdaniem byłego marszałka Sejmu Ludwika Dorna – pokrzywdzeni powinni udać się do sądu.

Dorn przypomina, że postępowanie dotyczy m.in. blokowania wyjazdu posłów i przedstawicieli rządu przez manifestujących przed budynkiem. – „Gdyby to o mnie chodziło, wytoczyłbym protest cywilny o zniesławienie (…). To nie jest tak jak napisała policja, że doszło do naruszeń prawa, a te osoby miały z tym związek” – powiedział Dorn i dodał: „Czuję krew w powietrzu. I to krew nie tych manifestujących przed Sejmem, lecz rządzących, którzy zaryzykowali upokorzenie i śmieszność – posuwając się za daleko. Błędy w walce politycznej trzeba tymczasem wykorzystywać” – podkreślił były polityk PiS.

Podstawowy błąd taktyczny w tej sprawie zarzucił samemu Kaczyńskiemu, który pierwszy nazwał przestępstwem blokowanie wyjazdu posłów z Sejmu. – „Prezes nie pomyślał, że jak mówi „przestępstwa”, to posuwa się za daleko i może być z tego pewien kłopocik” – stwierdził Dorn i zwrócił uwagę na fakt, że od razu prokurator generalny i minister spraw wewnętrznych zaczęli też mówić o „przestępstwie”, a premier – o puczu. – „Pewnie usłyszała od prezesa, że ma mówić o puczu, bo sama by na takie coś nie wpadła. To też można wykorzystać, ale już nie przed sądami, a jedynie w celu ośmieszania obozu władzy” – uznał. Użytek z tego – zdaniem Dorna – powinna zrobić opozycja, składając wniosek na najbliższym posiedzeniu Sejmu o informację w sprawach bieżących i żądając od szefowej rządu relacji „w sprawie postępów w wykrywaniu winnych puczu.

Stosowanie się do życzeń posła Kaczyńskiego, za którym minister Błaszczak bezkrytycznie powtarza, że wskazane osoby popełniły przestępstwa, zapędza ich wszystkich w ślepą uliczkę” – zauważył Dorn. – „Najgorsze, że w pełni jest świadoma tego faktu zarówno policja, jak i prokurator generalny. Stąd to nerwowe przerzucanie „gorącego kartofla” między policją a prokuraturą. Oni już wiedzą, że ta sprawa może się dla nich źle skończyć. Obóz władzy tak bardzo uwierzył we własną propagandę, że łatwo go teraz upokorzyć i ośmieszyć, co mu się należy – skonkludował Ludwik Dorn.
(Źródło: tvn24)

j
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Agataproste_pytaniaWojtekHellaSławomir Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Kawa na ławę. Pucz, przestępstwo czy polityczny warcholizm Podłej Zmiany?

krakus
krakus

Niech Polacy poznają gęby warchołów którzy nie zgadzają się z demokratycznym wyborem. Won do Łukaszenki. Tam macie jedynego słusznego przywódcę popieranego przez artystów i aktorów.

Sławomir
Sławomir

Polacy już takie standardy przerabiali w czasach stalinizmu i komuny, a reżim bolszewii pisowskiej szybko się umocnił i do tamtych ideałów nawiązuje, im szybciej i boleśniej Polacy się o tym przekonają, tym większa szansa, że Polska nie skończy jak Białoruś, Rosja i Węgry.

Hella
Hella

Przypomnij, czy PIS się pogodzil kiedykolwiek ze swoją przegraną. A to wybory sfałszowane, a to prezydent L.Kaczynski wręczyl Tuskowi nominację na urząd premiera w przedpokoju, a to fochy w sejmie… Sam spadaj do KOrei!

Agata
Agata

Hella zostaw chłopczyka w spokoju on już i tak jest nieszczęśliwy a może szczęśliwy w swojej głupocie

Wojtek
Wojtek

Posłuchaj pisowski trollu,jeśli nazywasz, ludzi warchołami,a jednocześnie oskarżasz ich o kontakty z Łukaszenką,to rzeczywiście jesteś baaardzo niedouczonym gościem.Powtarzam po raz kolejny,doucz się,najlepiej w szkole,bo podstawówka to za mało.Dla Twojej informacji:warchołami,kułakami itp nazwali komuniści swoich przeciwników.Nieźle masz namiwszane w głowie.Poczytaj trochę,to naprawdę nie boli.Jak będziesz miał coś do sensownego powiedzenia,to tu wróć.Dopóki się nie dokształcisz,to spadaj trollu do swoich takich jak Ty.
Wojtek Krajczyński

Agata
Agata

Jeszcze gorzej coraz gorzej krakusiku maleńki!

ragaz
ragaz

A można się samemu dodać do tej listy? nawet fotki wyślę … chociaż nie byłem wtedy pod sejmem to chciałbym jednak znaleźć się w tak znakomitym gronie .

proste_pytania
proste_pytania

To świetny pomysł! Gdyby tak parę tysięcy osób poszło na policję i zaczęło się awanturować, że zostali pominięci, choć też byli pod Sejmem, to by władzę ośmieszyło tak, jak proponuje Dorn. Bo coś czuję, że na naszych przywódców opozycji nie można liczyć, że wykorzystają idiotyzmy władz – za bardzo się zajęli ośmieszaniem siebie samych.

Agata
Agata

A nie mówiłam że Pan Zbigniew Ziobro taki nerwowy dlatego że on rozumie co go czeka po upadku jedynie słusznej partii przewodniej narodu? Rączki latają niepewny uśmieszek i rozbiegane oczka?