Dorota Kania naczelną Polska Press

Orlen szuka prezesa Polska Press

Szefową 20 dzienników regionalnych została właśnie Dorota Kania z Gazety Polskiej, specjalistka od lustracji, współautorka „Resortowych dzieci”. W zarządzie spółki zastąpi Pawła Fąfarę.

Dorota Kania jest jedną z najbardziej zaangażowanych dziennikarzy propisowskiej propagandy. Ciągną się za nią oskarżenia o korupcję oraz liczne przegrane sprawy o pomówienia i kłamstwa. Jej awans jest dowodem najwyższego zaufania partii rządzącej.

 

Do wydawnictwa Polska Press oprócz pism regionalnych należą dodatki telewizyjne, ogłoszeniowe oraz popularne serwisy internetowe, docierające do 17.5 mln odbiorców. Jarosław Kaczyński uznał przejęcie koncernu przez Orlen za „najlepszą wiadomość ostatnich lat”. Od dawna przecież podkreślał, że przejęcie mediów jest niezbędne w jego planach.

Dorota Kania zaczynała pracę w latach 90., w Super Expressie”, „Życiu” i „Życiu Warszawy”, potem tygodniku „Wprost”. To tam zaczęła zajmować się lustracją. Gdy PiS doszedł do władzy po raz pierwszy w 2005 r., znalazła się w programie Anity Gargas „Misja specjalna”. To wtedy nawiązała kontakt z żoną Marka Dochnala, który był aresztowany od 2004 r. Powołując się na znajomości i wpływy, w zamian za obietnice uwolnienia, wyłudziła 270 tys. zł. Sąd pierwszej instancji skazał ją na karę 2 lat więzienia w zawieszeniu. Po wyborach w 2015 r. sąd apelacyjny uchylił ten wyrok, uznając, że pieniądze od Dochnala nie były łapówką, a pożyczką.

 

Gdy po ujawnieniu tej sprawy straciła pracę we „Wprost”, przygarnęła ją „Gazeta Polska”, gdzie pracuje do dzisiaj, pełniąc kierownicze funkcje w mediach zarządzanych przez Tomasza Sakiewicza. Często pojawia się na antenie TVP 1 oraz TVP Info jako komentatorka.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Poprzedni szef Polska Press, Paweł Fąfara obiecywał, że ani na krok nie odstąpi od zasad uczciwego dziennikarstwa. To samo obiecywał publicznie Daniel Obajtek. Tymczasem Tomasz Sakiewicz już pogratulował awansu dziennikarce, życząc jej „samych sukcesów oraz tego, by ducha wolności, jaki towarzyszył jej w naszym mediach, przeniosła na nowe środowisko”.

Po tej nominacji już widać, jak PiS traktuje własne obietnice i niezależność mediów.

/ep/

Źródło: Wyborcza.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
*****. ***
*****. ***
1 kwietnia 2021 17:00

Krętaczka, propagandzistka, oszustka (Dochnal) – najlepsze cechy gebbelsowskiego agitatora! Takich ludzi pisuar najwyżej ceni i nagradza synekurami!

Waldemar
Waldemar
1 kwietnia 2021 18:50

Trochę mnie dziwi ta aura zaskoczenia, jaka otacza tę nominację. Obietnica niezależności mediów”? A kto ją dawał? Bądźmy poważni. Nie po to wydaje się budżetowe parę złotych, by opisywać urok tatrzańskich krokusów czy przegraną na Wembley. Owszem – jako dodatek pozorujący, że mamy do czynienia z produktem trochę różniącym się od TVP Info.

Celia
Celia
1 kwietnia 2021 22:18

Spokojnie, nikt tego nie będzie czytał. Szkoda tylko tych 100 baniek. Oczywicie zapłacimy za to my wszyscy w cenie za paliwo. Apeluję, żeby przynajmniej starać się nie tankować na stacjach mafioso Bezmajtka. Na sprzedaży hurtowej paliw Orlen zarabia najmniej.