„Dość propagandy PiS” – akcja Obywateli RP

„Dość propagandy PiS” – akcja Obywateli RP

Pisaliśmy o pierwszym billboardzie przygotowanym przez Obywateli RP w odpowiedzi na kampanię PiS o sądach. Teraz jest ich już 37 i zawisły w całym kraju. Według Obywateli RP, PiS robi sobie polityczną, partyjną akcję za pieniądze podatników. „Skok na 19 milionów. #Pobudka. Takie jest państwo PiS” – głoszą hasła na billboardach Obywateli RP.

Kampania Obywateli RP jest finansowana z darowizn, które do nich wpłynęły, z przeznaczeniem na ten cel. Jej koszt to blisko 15 tys. zł. W ramach tej samej akcji uruchomiona została strona sprawledliwesady.pl (w nazwie litera „l” zastępuje „i”), co z kolei kosztowało 9,99 zł. – „Na tej stronie pokrótce wyjaśniamy, do czego prowadzą partyjne sądy. Zwłaszcza chcemy podkreślić aspekt korupcji, która może stać się powszechna wśród działaczy partyjnych PiS-u, gdy nie będą musieli się obawiać ręki sprawiedliwości. Już teraz mamy niepokojące sygnały na temat spółki Solvere i wycinki drzew” – mówi w onet.pl Michał Szymanderski-Pastryk z Obywateli RP.

„Brak kontroli sądowej nad działaniami policji czy służb specjalnych to kolejny krok w budowaniu państwa policyjnego. Najpierw ustawa o policji, potem tzw. ustawa antyterrorystyczna, która traktuje każdego obywatela jak potencjalnego terrorystę, a teraz przejęcie sądów. Polityk, który jest przełożonym sędziego, nie musi się obawiać kary za swoje czyny. Mianowanie i odwoływanie sędziów przez polityka nieuchronnie zmierza do braku kontroli sądowej nad politykami. Władza zawsze demoralizuje, korupcja w polityce jest powszechna, a brak kontroli sądowej tylko ten problem powiększy” – czytamy na stronie.

Obywatele RP zachęcają do angażowania się w ich akcję, np. poprzez malowanie graffiti pod biurami posłów PiS. – „Opublikowaliśmy na stronie internetowej szablony do robienia graffiti. Każdy może taki pobrać i wydrukować, a następnie zrobić graffiti pod biurem posła PiS-u u siebie w miejscowości, urzędu miasta lub siedziby spółki skarbu państwa, która przekazała pieniądze na kampanię partyjną PiS-u” – powiedział Michał Szymanderski-Pastryk.
(Źródło: onet.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ObserwatorbartMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Brawo! Wlepki i nalepki oraz szablony do malowania to był pomysł „Małego Sabotażu” w czasie okupacji niemieckiej. Ponieważ i tak znajdujemy się pod okupacją pisowską, polecam jako książkę instruktażową „Wojnę warszawsko-niemiecką” napisaną przez zastępcę komendanta Organizacji Małego Sabotażu „Wawer” Czesława Michalskiego.

bart
bart

Akcja – strzał w ’10’, strona internetowa zwięzła i idealnie w punkt. Pozdrawiam Obywateli RP.

Obserwator
Obserwator

Również pozdrawiam i przekazuję skromną darowiznę na cele związane z działalnością.