„Dowcip świąteczny autorstwa posła PiS”, czyli służby ws. Banasia miały działać dobrze

„Dowcip świąteczny autorstwa posła PiS”, czyli służby ws. Banasia miały działać dobrze

Pisowskim zwyczajem, czyli późnym wieczorem, obradowała sejmowa komisja ds. służb specjalnych. Posłowie zajęli się prezesem NIK Marianem Banasiem, a konkretnie tym, co w jego sprawie zrobiły służby specjalne. Informację na ten temat na zamkniętym posiedzeniu przedstawili koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński i jego zastępca Maciej Wąsik. Posłowie komisji zapoznali się z raportem CBA w sprawie obecnego prezesa NIK.

 

„Zostało wszystko bardzo dokładnie wyjaśnione i przedstawiciele opozycji dostali bardzo wyczerpujące informacje i odpowiedzi na wszystkie pytania. Również pan minister koordynator właściwie nadzoruje służby” – powiedział przewodniczący komisji Waldemar Andzel z PiS. – „Dowcip świąteczny autorstwa posła PiS” – skomentował jeden z internautów.

Jak jeszcze jeden dowcip brzmi konkluzja przewodniczącego. – „W swoim stanowisku dla Marszałek Sejmu komisja nie rekomenduje, by z informacją zapoznał się cały Sejm na plenarnym posiedzeniu, o co wnosiła opozycja” – stwierdził Andzel.

 

A posłowie opozycji mieli zupełnie odmienne zdanie. Adam Szłapka z KO i Maciej Gdula z Lewicy mówili, że po zapoznaniu się z raportem CBA w sprawie Banasia są wstrząśnięci uzyskanymi informacjami. – „Teraz z całą pewnością wiemy, że pan Marian Banaś postacią kryształową dalece nie jest. Głosami większości PiS w komisji – cztery do trzech posłów opozycji – zostało przegłosowane stanowisko, w którym komisja rekomenduje, żeby nie zapoznawać izby z tym materiałem” – powiedział Szłapka.

Posłowie opozycji zapowiedzieli, że złożą kolejne wnioski tak, aby jednak cały Sejm mógł zapoznać się z informacjami CBA o Banasiu.

bt

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
21 grudnia 2019 12:21

«”Również pan minister koordynator właściwie nadzoruje służby” – powiedział przewodniczący komisji Waldemar Andzel z PiS.»
W tym celu niekonieczne było zwoływanie komisji. Wystarczyłby przekaz dnia z Nowogrodzkiej.

Ryszard
Ryszard
21 grudnia 2019 13:02

Wymyślanie dowcipów to jednak pewien potencjał inteligencji. Ten facet nie wygląda. Po prostu powtórzył to, co mu kaczorstwo rozkazało (wyuczywszy się pierwej na pamięć) i tyle. Ten gości od zawsze siedzi z Sejmie w II rzędzie, za Kaczorem. Mówią, że jego główną funkcją jest strzepywanie łupieżu z Kaczej marynarki.

Chermes
Chermes
21 grudnia 2019 19:03

Trochę mi to pachnie strzałem we własne kolano. Skoro bowiem służby specjalne, „w sprawie Banasia. działały doskonale”, to przekazały, przed wyborem Banasia, posłom PiS, informacje, że jest to postać mocno „szemrana”. Tak więc posłowie PiS, z całą świadomością głosowali za cwaniakiem, sutenerem, oszustem finansowym, malwersantem i facetem powiązanym z półświatkiem przestępczym. No cóż, tylko pogratulować… 🙂

Maciek123454321
Maciek123454321
21 grudnia 2019 21:14

Dowcip dowcipem, ale same pisiory widzą ogrom obciachu, dlatego trzymają to w tajemnicy. Nic to nie da, z pisowskiego wora gówno wylewa się coraz obficiej. Smród snuje się po wielkich miastach, niedługo dotrze też na ścianę wschodnią, wszak wiatry w Polsce najczęściej wieją z zachodu, nieprawdaż?

Nutka
Nutka
22 grudnia 2019 12:03

Dla mnie to kompletny brak logiki – skoro służby działały i działają tak wspaniale, a Marian jest absolutnie i bezwarunkowo kryształowy, to przecież – aby dać odpór wrażej opozycji z TVNem na czele – należałoby to nie tylko dać do wiadomości całego parlamentu, ale wręcz roztrąbić na cztery świata strony,,,
Oh, wait – ja oczekuję logiki od PiSu???