Dożyć tej chwili, gdy PE debatuje o mojej Ojczyźnie to koszmar…

Dożyć tej chwili, gdy PE debatuje o mojej Ojczyźnie to koszmar…

Uważnie słucham obrad Europarlamentu, który dzisiaj zajął się Polską. Moją Polską!

Sprawa dotyczy oczywiście stanu naszej praworządności i wolności mediów. Słucham i czuję coraz większe zażenowanie, coraz większy wstyd.

Debatę o Polsce rozpoczęła wiceszefowa KE, Vera Jourova. Przypomniała ona wszystkie, podjęte do tej pory, działania, by Polska wróciła na drogę demokracji. Ileż jeszcze można …

Nasi deputowani z PiS walczyli do upadłego w obronie obozu władzy w Polsce, nie zauważając nawet, jak bardzo się ośmieszają.

Oczywiście, zarówno oni, jak i ich koledzy z prawej strony nie widzą żadnego problemu w Polsce. Przecież jest wspaniale, nikt nie jest prześladowany, nikt ścigany, to jakieś dyrdymały i nic poza tym. To odsłona kolejnego odcinka kiepskiej telenoweli. Nie mogło się też obyć bez przypomnienia, że za rządów PO było o wiele gorzej. I to zarówno w sferze wymiaru sprawiedliwości, jak i wolności mediów.

Uważają oni, że Polska jest dyskryminowana, traktowana jako państwo członkowskie, ale drugiej kategorii i w ogóle to świetnie wyreżyserowana nagonka przez opozycję, która nie potrafi pogodzić się z porażką wyborczą.

Eurodeputowana PiS Jadwiga Wiśniewska wykrzyczała, że „Media w Polsce są wolne i nie ma żadnych problemów z wolnością słowa”, a tak w ogóle to „w Polsce nie ma stref wolnych od LGBT, to kłamstwo. Pani Jourova była w Polsce, niech poda jakieś przykłady, gdzie tak jest (…)Przestańcie pouczać Polaków, jak mają żyć i głosować”.

Wsparł ją Patryk Jaki, który odniósł się właśnie do sytuacji mediów w Polsce i popłynął. Stwierdził, że „ta telewizja nie jest obiektywna. Dla tej telewizji nie ma Trybunału Konstytucyjnego, tylko Trybunał Przyłębskiej. (….) Promują ideologię gender, wyśmiewanie patriotyzmu i narrację Łukaszenki w sprawie kryzysu na granicy. Wam się to podoba, bo wszystko, co niszczy Polskę od środka jest dla was dobre”.

Polska ma prawo decydować o swoich sprawach wewnętrznych i UE nic do tego.

Ci jednak, dla których demokracja jest podstawą wspólnot europejskiej, podkreślali strach polskiego rządu przed własnymi obywatelami i ten właśnie strach prowadzi obóz władzy do łamania podstawowych zasad, niszczenia tych wartości, które są najważniejsze.

Dla europosła, Słowak Michala Simecka sprawa jest jasna. „KE powinna zażądać kar dla Polski i Węgier”. – Czas na rozmowy się skończył, czas na działanie. UE nie może sponsorować ataków na praworządność”.

Wielu mówi, że trzeba Polskę ukarać…

Słucham i powiem szczerze, że nawet nie wiem, jak skomentować to, czego jestem świadkiem. Bo co mogę powiedzieć? Powtórzyć, że jest mi wstyd, czuję się zażenowana i wręcz upokorzona?

Przecież wcale nie musiało dojść do tej debaty. Nikt by nie krzyczał i nie negował wyników wyborczych, które dały władzę Kaczyńskiemu i jego partii, gdyby nie zboczył on ze ścieżki demokratycznej. Nikt nie wychodziłby na ulice, by zaprotestować przeciwko władzy, która trzyma się tego systemu wartości, który przez lata był marzeniem Polaków.

Jednak obóz władzy tego nie rozumie. Wciąż tkwi w przekonaniu, że Oni to samo dobro, a reszta świata zazdrości i się czepia. Zero refleksji, zero pokory i rozdmuchany nad miarę narcyzm polityczny. To właśnie przez to dzisiaj jesteśmy pariasami Europy.

Nie wiem, czy Parlament Europejski przyjmie rezolucję w sprawie Polski, ale wciąż pamiętam, co czułam, gdy wstępowaliśmy do UE. Pamiętam tę radość, to niesamowite poczucie wolności…

…a teraz? Jest mi bardzo, ale to bardzo źle. Tym bardziej, że mieszkam w Polsce, żyję w tym kraju, kocham go, a jednak chciałabym, by Europarlament przyjął tę rezolucję, mimo, że i sama odczuję tego skutki.

Chciałabym, by wspólnota europejska zakręciła nam źródełko z dotacjami, bo nie wierzę, ze pieniądze te będą wydane uczciwie i faktycznie dla dobra Polski. Jestem pewna, że zostaną one zmarnotrawione, będą taką „zapchajdziurą” socjalną, a samorządy, zwłaszcza te, niepokorne, niewiele z nich skorzystają.

Polska pod rządami Zjednoczonej Prawicy nie zasługuje na żadne wsparcie, na żadną kasę.

Nie zasługuje…

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Tamara Olszewska

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
15 września 2021 22:45

Każdemu jest smutno, Pani Tamaro. Przypomnijmy tu i teraz trzech ludzi, którzy w 2015 dali całą władzę pisiorstwu: Leniwy i zmęczony życiem Komorowski, który koncertowo przerżnął wybory. Oraz dwaj polityczni hucpiarze – Petru i Zandberg, którzy odebrali część młodego elektoraru KO i Lewicy – która w ogóle nie weszła do Sejmu. Lenistwo, hucpa i szpan. I straty nie do odrobienia przez pokolenie. Albo dwa

Pajak3
Pajak3
16 września 2021 07:42

Dziękuję za ten artykuł, mam bardzo podobne odczucia.

Dron
Dron
16 września 2021 08:59

Po przeczytaniu wczoraj dwóch artykułów o wystąpieniu Banasia w sejmie i kolejnych rewelacjach z poczty dworczyka, dzisiaj ubrałem się na czarno. Jestem w żałobie. Wczoraj dla mnie ten kraj umarł.

Stanisław
Stanisław
17 września 2021 15:31
Reply to  Dron

Dopiero wczoraj?

BarneyG
BarneyG
16 września 2021 13:41

Dr Dzaki: Promują ideologię gender = Promoting gender ideology = Promuja ideologie plci?

Nie wiedzialem, ze plec ma jakas ideologie. Juz sobie wyobrazam tlumacza w EP.

Waldemar
Waldemar
16 września 2021 13:57

PiS niemal codziennie dostarcza materiału do takiej debaty. Dziś na przykład znów doszło do reasumpcji (kogo nie śmieszy ten dęty termin?) głosowania w sejmowej komisji finansów publicznych. Nie za bardzo rozumiem, po co te głosowania i właściwie po co Sejm? Przecież wystarczyłoby biuro na Nowogrodzkiej, Kancelaria Morawieckiego, no i Duda z długopisem. W sumie na tę szopę, zwaną Sejmem, marnujemy tylko pieniądze!

Chermes
Chermes
16 września 2021 15:15

Z jednej strony, zgadzam się z koniecznością ukarania PiSorządu przez Unię, choć odbije się to niekorzystnie na kieszeni „szarych obywateli”.
Z drugiej jednak, kołaczą mi w głowie słowa George’a Orwella:
„Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Sa ich wspólnikami.”

Bogdan
Bogdan
18 września 2021 10:52

Polska PiS coraz bardziej przypomina III Rzeszę z lat 30 XX w jest na prostej drodze do dyktatury albo ….