Dr Jekyll i mr Hyde. Banaś z „kryształowego człowieka” stał się „śmierdzącym jajem” PiSu

Spółka samorządowa przepłaciła ćwierć miliona zł za działkę Banasia? Niebywała okazja – niebywałym kłopotem

W czwartek w siedzibie partii spotkało się kierownictwo PiS i Banaś. „Podczas spotkania prezes PiS Jarosław Kaczyński i wiceprezes Mariusz Kamiński wyrazili oczekiwanie, aby szef NIK Marian Banaś podał się do dymisji” – przyznała w rozmowie z mediami rzeczniczka partii rządzącej Anita Czerwińska.

 

Marian Banaś nie odniósł się jeszcze do tematu. Politycy PiS wierzą jednak, że Banaś zachowa się w uczciwy sposób i złoży dymisję. Opinię tą podziela m.in. Stanisław Karczewski. „Na razie będziemy czekali na decyzję pana prezesa Mariana Banasia. Liczę na to, że ta decyzja będzie honorowa” – przyznał były marszałek Senatu.

Karczewski dodał, że PiS będzie szukał innego sposobu pozbycia się Banasia, jeżeli ten nie będzie się chciał zachować honorowo i zrezygnować. „Będziemy się zastanawiać, konsultować z prawnikami, będziemy poszukiwać. Patrząc w życiorys pana prezesa i znając jego dotychczasową działalność, jestem przekonany, że po wczorajszej rozmowie pan prezes podejmie taką decyzję, jakiej oczekują władze partii Prawo i Sprawiedliwość” – dodał ważny członek obozu władzy.

 

Także wicepremier Jacek Sasin zadeklarował, że oczekuje od Mariana Banasia „honorowej decyzji”.

Mówiliśmy od początku, że jeśli pojawią się uzasadnione wątpliwości, dotyczące spraw, które media naświetlają od wielu tygodni, to wtedy będziemy oczekiwać od pana prezesa Banasia honorowej decyzji podania się do dymisji” – przyznał.

Beata Mazurek jest kolejnym przedstawicielem PiS, którego sprawa Banasia zaczęła już męczyć. „Prezes Banaś milczy i milczy…pogrąża siebie i przy okazji nas. Po co? Komu to służy? Panie Banaś pobudka, czas wstać ludziom odpowiedź dać: rezygnacja czy nie?” – napisała w Twitterowym poście.

Przyjęcie przez partię nowego stanowiska może wynikać z tego, że Mateusz Morawiecki w końcu zapoznał się z raportem na temat szefa NIK „Zapoznałem się z raportem CBA w sprawie pana Mariana Banasia i doszedłem do przekonania, że wnioski z tego raportu powinny skłonić pana Banasia do podania się do dymisji” – zadeklarował szef rządu.

Sytuacja jest na tyle poważna, że – według medialnych doniesień – PiS zamierza dogadać się ze stronnictwami demokratycznymi. „Jak wynika z informacji „Dziennika Gazeta Prawna” w PiS jest pomysł zmiany konstytucji do spółki z opozycją. I możliwości odwołania prezesa NIK większością kwalifikowaną” – wyjawił w social mediach Grzegorz Osiecki, dziennikarz „DGP”.

Skandal wokół Banasia wybuchł po tym, gdy dziennikarze „Superwizjera” opublikowali materiał o pokojach na godziny, które wynajmowano w należącej do polityka kamienicy. Duże kontrowersje budzi również oświadczenie majątkowe szefa NIK.

/nt/

Źródło: dorzeczy.pl, tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Maciek123454321NutkaZbyszekJaninaGrzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

„…w PiS jest pomysł zmiany konstytucji do spółki z opozycją.” – już się boję! Niech opozycja nie da się w to wrobić, bo Kaczyński przy okazji zrobi machlojki przy różnych punktach i paragrafach i nagle się okaże, że opozycja głosowała za przyjęciem Konstytucji, którą Kaczyńscy przygotowali do uchwalenia 10 lat temu i cały czas leży w szufladzie na Nowogrodzkiej czekając na dogodny moment.

Maciek123454321
Maciek123454321

Żadnej zmiany konstytucji!!!! Nie ułatwiać pisiorom wykopywania Kryształowo-Pancernego.

Grzegorz
Grzegorz

A co będzie jak Banaś przejdzie do opozycji i zdradzi sekrety PiS-u i rządu?

Janina
Janina

A któż to na powyższej fotografii siedzi i nie klaszcze ? Klaskać, klaskać, panie Morawiecki i panie Kamiński ! Tymczasem premier siedzi ze spuszczonym wzrokiem i niepewną miną, a Kamiński z przylepionym do gęby chytrym, ironicznym uśmieszkiem. Coś wiedzą, coś przewidują, coś ukrywają ? A srebrny guru gdzie ? Potem powie, że go przy tym nie było. Zaczyna się chyba bal na Titanicu.

Zbyszek
Zbyszek

Myślę, że gdyby Kaczyńskiemu pozwolono wystąpić przed Kongresem USA, to powiedział by ,,My, Narut”.

Nutka
Nutka

Wszystkie pisie kryształy toczka w toczkę jednakowe…

Maciek123454321
Maciek123454321

Gdyby nie Bertold Kittel i TVN24, pies z kulawą nogą by nie dowiedział, co wyprawiał kryształowy i pancerny. Oni wszyscy w PiSie WIEDZIELI!!!! I TO OD DAWNA!!!!! Kaczyński uwielbia takie szmaty mieć przy sobie. Wyszło idealnie, że Superwizjer ukazał się już PO MIANOWANIU pancerno-kryształowego. Gdyby się ukazał tydzień wcześniej, schowaliby Mariana i już. A tak, sprawa śmierdzi jak cholera. I jakoś nie chce przestać śmierdzieć. Pisiory póki co nie wiedzą, jak się tego śmierdziela pozbyć. Zapewne ciąg dalszy serialu „Banaś vs. PiS” nastąpi niebawem.