Dramatyczny rekord: 615 osób zakażonych koronawirusem w ciągu ostatniej doby

Dramatyczny rekord: 615 osób zakażonych koronawirusem w ciągu ostatniej doby

Fatalną wiadomość podało Ministerstwo Zdrowia. „W ciągu ostatniej doby zanotowano 615 nowych zakażeń. Tak wielu nowych zakażeń jeszcze w Polsce nie było. Zmarło 15 chorych osób” – czytamy na tokfm.pl

 

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem zdiagnozowano w Polsce 4 marca i od tego dnia nigdy liczba dziennych zakażeń nie była tak wielka jak dzisiaj. Liderami dziennych przyrostów są województwa: śląskie, małopolskie i mazowieckie.

„Najmniej nowych zakażeń zanotowano dziś w kujawsko-pomorskim – 9, podlaskim i zachodniopomorskim – po siedem oraz w województwach dolnośląskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim – po pięć”.

 

Jeśli chodzi o najgroźniejsze ogniska zakażeń to ostatnimi tygodniami były nimi kopalnie. Teraz okazuje się, co potwierdzają służby sanitarne, że takimi miejscami stają się przyjęcia weselne i uroczystości związane z pogrzebami.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Dla przykładu: wśród uczestników wesela w Nawojowej w okolicach Nowego Sącza  zanotowano 150 przypadków osób zakażonych Covid-19.

Panowie: Morawiecki, Szumowski, Pinkas co tym razem macie nam do powiedzenia?

/as/

Źródło:tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
WaldemarolannaJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

A moja kuzynka z mężem i 9-letnią córką powłóczyła dziś 4 litery do Słowenii. Pojechali na tydzień, bo na tyle mają urlopy. Zdecydowali się jechać, bo „przecież krzywa się wypłaszcza, ministerstwo ogłosiło, że nie ma już zagrożenia”. Ilu jeszcze takich powłóczyło się gdzie się tylko dało? A ilość zakażeń rośnie i będzie rosła, bo wszystkie wybory już za nami, PiS wygrał i ma władzę na co najmniej 3 lata. Teraz w interesie Kaczyńskiego jest wysoka ilość zakażeń i zachorowań, żeby wprowadzić nowe nadzwyczajne przepisy walki z pandemią, w tym może także stan wyjątkowy. I nie będzie musiał ustaw przepychać przez… Czytaj więcej »

olanna
olanna

Dodatkowy bonusik to oszczędności w ilości wypłacanych emerytur i rent….tiiiaaa……

Waldemar
Waldemar


Nie „wirus” , ale rozum był w odwrocie. I odpowiedzialność premiera za słowa.