Drony Macierewicza bronić będą PiS przed zagrożeniem

Drony Macierewicza bronić będą PiS przed zagrożeniem

Wojsko Polskie nie będzie miało śmigłowców bojowych, ale weekendowe wojska terytorialne dostaną drony, aby „odstraszyć nieprzyjaciela”.

Czytam, ewentualnie słucham wypowiedzi Antoniego Macierewicza i nie mogę złapać tchu. U niego pomysły wypychają kolejne pomysły, w zasadzie nie można dociec, co dzisiaj jest nowe, obowiązkowe. 11 października ogłosił z właściwą mu emfazą, iż zakupionych zostanie 21 śmigłowców bojowych Black Hawk. Do zakładów PZL Mielec przytargał ze sobą premier Beatę Szydło, aby poświadczyła jego słowa. 6 listopada w TVP Info na temat śmigłowców rzekł, iż „ta informacja nigdy nie była aktualna”.

Osobiście pokładałem w śmigłowcach nadzieję, że będę spał spokojnie, a Black Hawki będą dbały o bezpieczny sen. Może Macierewicz przejmuje się bezpieczeństwem moich snów, bo właśnie powiedział w podwarszawskiej Zielonce, że „nasze zdolności bojowe będą takie, byśmy byli w stanie obronić się przed każdym zagrożeniem”. A co będzie naszą zdolnością bojową? Ha, niespodzianka – drony. Nie śmigłowce bojowe, jakieś Black Hawki czy te Caracale od żabojadów, ale drony, których będzie „tysiące i tysiące”. Masowe ich użycie odstraszy wroga „w każdej sytuacji obronnej, w jakiej możemy się znaleźć”.

Zielone ludziki Putina idą sobie, aby podbić moją ojczyznę, a tu masowo odstrasza ich Macierewicz. Przesadzam, że Macierewicz, bo przecież może też spać, jak ja. Kto zatem? Otóż minister zapowiedział, że „tysiące dronów” zostanie zakupionych dla wojsk operacyjnych, a szczególnie wojsk Obrony Terytorialnej. Czyli Wojsko Polskie nie będzie miało śmigłowców bojowych, ale weekendowe wojska terytorialne dostaną drony, aby „odstraszyć nieprzyjaciela”. I to mają zrobić te Szwejki z żołdem 500 zł miesięcznie.

Hola, hola, czy to jakaś nowa wersja „Ptaków” Hitchcocka, że takie drony odstraszą „masowo wroga”. Są drony obserwacyjne i operacyjne, te ostatnie są w stanie przenieść co najwyżej dwa ładunki bojowe. W nowoczesnym teatrze działań wojennych to ledwie pchły w stosunku do ciężkiej broni. Świerzbią i nic ponadto.

Snów raczej nie będę miał spokojnych, bo coś mi się widzi, że z tymi dronami jest jak z Black Hawkami – miało być ich najpierw 21, a dzisiaj „ta informacja jest nieaktualna”, jak z bohaterstwem pod Smoleńskiem. 3 pasażerów się uratowało i dostało do niewoli egipskiej, tj. rosyjskiej, jak z mgłą, etc.

Czy aby „tysiące dronów” nie mają odstraszyć nieprzyjaciela, który masowo protestuje przeciw władzy PiS? Bo owe drony mają pozostawać w rękach Szwejków z Obrony Terytorialnej, a ich rzeczywista wartość bojowa na współczesnym teatrze działań bojowych przez fachowców jest oceniana na zerową. Otóż taki Szwejk z OT podczepi pod drona operacyjnego dwa pociski z gazem paraliżującym bądź pieprzowym, łzawiącym i trach na taki KOD i Czarny Protest, aby „odstraszyć w każdej sytuacji obronnej, w jakiej możemy się znaleźć”. Tym bardziej, że do Obrony Terytorialnej werbowani są wszelacy ONR-owcy, kibole, o których inny minister z rządu Szydło rzekł, iż KOD przygotowuje na nich prowokacje, na faszyzujących aniołków z ONR i podobnych bojówkarzy nacjonalistycznych organizacji. Tak u nas odwraca się znaczenia: obrońcy demokracji są zagrożeniem, tak jak zagrożeniem jest Komisja Wenecka, Komisja Europejska, a ostatnio nawet ONZ.

Najlepsze z tymi dronami, które mają zastąpić śmigłowce bojowe jest to, iż niewiadomy jest termin realizacji ich zakupów, bo mają być polskie, jak to powiedział Macierewicz: „co najmniej rok potrzebny jest na próby i badania”. Więc już nie wiem, czy mam spać spokojnie. Wojsko Polskie jest przez Macierewicza rozbrajane, a dozbrajana na użytek wewnętrzny Obrona Terytorialna, która ma bronić władzy PiS. Przecież nikt poważnie nie potraktuje wartości militarnej OT – ma wartość ORMO, ZOMO. I to taki typ formacji ma dostać tysiące dronów – obserwacyjnych i taktycznych bojowych.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
Gargamelgniewko_syn_rybaJacekmędrkowskiszulki Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ted
Ted

Te drony będą zrzucały confetti czy bańki mydlane, by zmylić wrogie wojska ?
Co ten popapraniec jeszcze wymyśli ? Może bejsbole i proce bojowe ?

tomek
tomek

MINISTER OBRONY NARODOWEJ oraz PROKURATOR GENERALNY niech publicznie wyjaśni postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowiedzą na pytania: Dlaczego prokurator Mackiewicz umorzył postępowanie wobec ppor. NS z 16 bdow ,mimo że nikt na tego oficera nie doniósł i nikt nie wnosił o jego ściganie Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu i ich nie zabezpieczono Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z ŻW i dlaczego nie poniósł za… Czytaj więcej »

mariana131
mariana131

Drony zamiast smiglowcow ? Oblakany czlowiek przedstawial trzydziesci wersji wypadku lotniczego pod Smolenskiem od helu do wybuchu czy trzech. A teraz przedstawia chore wersje zakupow dla wojska.
Totalna kompromitacja rzadu pisu, swiat sie smieje !

psychiatra
psychiatra

Wojskowe DRONY – to bardzo zaawansowane technologicznie konstrukcje, które produkuje zaledwie kilka firm na świecie.
To przykre, że Antoni otacza się „ekspertami” mówiącymi mu to, co chce słyszeć. To przykre, że wyrzucamy publiczne pieniądze na zabawki, kaprysy niekompetentnego świra smoleńskiego.

Zwinka
Zwinka

Czy leci z nami pilot ? Tak, wiem, pytanie jest nietaktowne, ale … zasadne.

szulki
szulki

Spokojnie, za kilkanaście dni obłąkany antoni ogłosi, że informacja jest nieaktualna. Ruskich odstraszać będą (za darmo!) dywizjony latający księży i zakonnic. Unosić się w powietrzu będą dzięki najnowszym, ultranowoczesnym modlitwom.

Ted
Ted

Od dzisiaj do obrony
będziemy mieli ANtoniego DRONY.

Wróg umrze ze śmiechu (to też przewidział Monty Python).

mędrkowski
mędrkowski

Ciekawe, czy MON ma już gotowy przeciw atomowy i przeciw elektromagnetyczny eszelon ewakuacyjny, w przypadku gdy amerykanie wycofają swoje zobowiązania NATO. Tylko gdzie ten Antoni się ewakuuje?

Jacek
Jacek

(…)Hola, hola, czy to jakaś nowa wersja „Ptaków” Hitchcocka, że takie drony odstraszą „masowo wroga”. Są drony obserwacyjne i operacyjne, te ostatnie są w stanie przenieść co najwyżej dwa ładunki bojowe. W nowoczesnym teatrze działań wojennych to ledwie pchły w stosunku do ciężkiej broni. Świerzbią i nic ponadto.(….)
To, że decyzje Macierewicza są idiotyczne to nie powód do obrażania dronów, które w zdolnych rękach solidnie namieszać… dość wiedzieć, że potrafią unieść dość materiału wybuchowego, żeby unieszkodliwić czołg. Oprócz tego jego możliwości bojowe to:
– latające gniazdo karabinu maszynowego
– platforma obserwacyjna
– minibombowiec
– platforma do walki elektronicznej
– nośnik gazu łzawiącego itp.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Lepsze drony niż androny (autora)…

Gargamel
Gargamel

A w wolnych chwilach chłopcy będą zaglądać do okien czy my po bozemu czy tez inaczej…