Drukarnia z Wielkopolski dostała zlecenie druku 4 tys. kart wyborczych od… spółki Srebrna

Nie potrafimy wydrukować naszych kart do głosowania?

Jak podaje portal tvn24.pl, jedna z wielkopolskich drukarni otrzymała zlecenie wydrukowania czterech tysięcy kart wyborczych. – „Jako zleceniodawca widniała na rachunku spółka Srebrna sp. z o.o., czyli finansowy wehikuł Prawa i Sprawiedliwości. Odbiorcą był minister Jacek Sasin” – twierdzą dziennikarze stacji.

 

Chodzi o firmę Drukomat.pl, która przyjmuje zamówienia przez internet. Wspomniane zlecenie przyszło do drukarni w tym tygodniu. Opłacono je przelewem BLIK.

„Karty wydrukowaliśmy, ale ich nie wysłaliśmy do wskazanego w zamówieniu odbiorcy. Postanowiliśmy skonsultować sprawę z prawnikami” – powiedział tvn24.pl jeden z menedżerów drukarni.

 

Jak przekazał prawnik firmy Drukomat.pl Konrad Grudysz, złożono zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwym przestępstwem „kradzieży tożsamości”. – „Dodatkowo wskazaliśmy artykuł 248 punkt 2 kodeksu karnego, który mówi o przestępstwie przeciwko wyborom” – powiedział Grudysz.

Co na to Sasin? Jeden z jego współpracowników stwierdził, że „to jakiś absurd”.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
smętekJarekJantarRozbawionyShaq Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
andrzej
andrzej

W jakim Świecie my żyjemy? Bezmyślni ,nieodpowiedzialni politycy.

Marek
Marek

Przygotowanie do fałszerstwa wyborów? Dodatkowe pakiety, dodatkowe głosy – spółka Srebrna na pewno oznaczyłaby wiadomo którego kandydata. Po co im aż 4 tys. pakietów? Czy może jeszcze jakaś drukarnia dostała zlecenie? \
Wygląda to na przygotowania do zafałszowania wyborów. Smutne to. I całkowicie nie prawe i niesprawiedliwe.

Shaq
Shaq

W przestępczym państwie pis wszystko jest możliwe. Osobiście uważam, że kradzieży tożsamości nie było, była kolejna afera, która miała nie ujrzeć światła dziennego. Że brzmi absurdalnie? A co w dzisiejszych czasach nie brzmi?

smętek
smętek

W Polsce, państwie 2. Jarosławów, nic nie jest absurdem. Wymyślą. Ogłoszą. Nakażą wykonanie.

Rozbawiony
Rozbawiony

Do komentujących – ludzie, Wy naprawdę wierzycie, że taki wałek robi się przy pomocy oficjalnego zlecenia, z fakturą, itd. Albo prymitywna prowokacja, albo ktoś zrobił sobie jaja 🙂

Jantar
Jantar

Czyli ile to już kart do głosowania jest ponad ilością wyborców? Podsumujmy… Jedna drukarnia wydrukowała 3 miliony 200 tys., kolejna 4 tys. A czy to były jedynie drukarnie ze zleceniami druku dodatkowych kart wyborczych? Zwracam uwagę, że to druk TYLKO kart wyborczych, a nie całych pakietów. Po co całe pakiety, skoro dane wyborców będą wpisane i przez wyborcę podpisane i odesłane? Wystarczą same karty z zaznaczonym głosem na Dudę, żeby podmienić każdy głos na każdego innego kandydata. Obrona Terytorialna liczyłaby głosy, które wcześniej byłyby podmienione. Rezultat: Kaczyński z Sasinem ogłosiliby, że głosowało 100% wyborców (pełna frekwencja, jak nigdy, bo Hermeliński… Czytaj więcej »

Jarek
Jarek

„To jakiś abaurd… ” Największym absurdem są rządy pisu. Naprawdę jestem w stanie uwierzyć, że ci debile zamówili pakiety w drukomacie. Na Nowogrodzkiej mają chyba jakiś nieustający plebiscyt – wygrywa ten który się najbardziej wygłupi.