Duby smalone Andrzeja Dudy o zmianach klimatu

Kancelaria Dudy nie odróżnia Słowacji od Słowenii

– „Ja nie wiem, na ile w rzeczywistości człowiek przyczynia się do zmian klimatycznych. Głosy naukowców są bardzo różne, wiemy, że mamy do czynienia też ze skrajnościami” – tak mówił Andrzej Duda podczas konferencji, podsumowującej projekt Ministerstwa Środowiska o adaptacji miast do zmian klimatu.

Na poparcie swoich „rewelacji” stwierdził, że „były bardzo różne te klimaty”. – „Od epok lodowcowych, aż po epoki, kiedy mieliśmy tutaj na naszych ziemiach klimat tropikalny. Było różnie, a jakie były tego przyczyny? Naturalne, bo nie było człowieka wtedy na świecie i ta emisja musiała następować w związku z tym w inny sposób” – tokował Duda.

– „Andrzej Duda nie wie, czy człowiek wpływa na zmiany klimatu, bo głosy naukowców są różne. Na 70.000 recenzowanych artykułów naukowych, tylko 4 (CZTERY) podważały tę tezę. Ale prezydent RP ma wątpliwości! Rewolucja obskurantyzmu” – napisał na Twitterze politolog Marek Migalski. – „To nie obskurantyzm, tylko mix przywiązania do fuchy, braku charakteru i świadomości, że na Żoliborzu jest „autor” piątego, najważniejszego artykułu, który Dudę może fuchy i „kawalerki” na Krakowskim Przedmieściu pozbawić, odsyłając go w nicość gdzie jego miejsce” – skomentował Waldemar Kuczyński. A Migalski jeszcze dopisał: – „O krążeniu Ziemi dookoła słońca, teorii ewolucji i skuteczności szczepionek też będziemy dyskutować? Bo przecież „opinie naukowców są różne”. Co to za człowiek? Co to za kraj? Co to za czasy? Nowe średniowiecze”.

Na Twitterze wypowiedzieli się też eksperci. – „Prezydent Andrzej Duda „cały czas się uczy”, ale na zgłębienie nauki o klimacie najwyraźniej jeszcze zabrakło Panu Prezydentowi czasu. Na szczęście czytając literaturę popularno-naukową można szybko nadrobić braki” – napisał Marek Józefiak z Greenpeace Polska i podesłał prezydentowi link do materiałów, z którymi dobrze by było, żeby się Andrzej Duda zapoznał. A Lidia Wojtal, ekspertka ds. unijnych i globalnych negocjacji klimatycznych, napisała: – „Naprawdę? Po 3 szczytach klimatycznych w PL, w tym jednym z jego udziałem i zaproszonego przez niego najwyższego szczebla? Słów mi brakuje”.  

bt

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
MarekJoannaAndaRafał P.smętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wojtek
Wojtek

Jak głęboko wierząca, wręcz bigoteryjna osoba może wygadywać takie herezje. Przecież według Biblii przed człowiekiem świat istniał zaledwie kilka dni.

Zwinka
Zwinka

Mnie zdumiewa zadowolona, niezbyt mądrze uśmiechająca się, pyzata gębusia tego jegomościa, w czasie wygadywania tych dubów smalonych … W wersji light podejrzewam działanie antydepresantów, a wersji hard…???

Waldemar
Waldemar

Moim zdaniem to nie była kolejna impresja pana prezydenta, zbliżona do tej o żarówkach, ale konsekwentnie bronione stanowisko, zaprezentowane na katowickim COP24. Jeśli się mówi, że węgiel jest strategicznym surowcem naszego kraju i mamy zapasy na 200 lat, to należy jak robi to Duda wydziwiać nad ociepleniem, bo „przecież były już różne klimaty”. Szkoda, że ostatnio brakuje klimatu do myślenia.

Anna
Anna

Zachwycony soba bezmyslny pyszalek i mimo to ze sie ciagle uczy nic mu w lepetynie nie zostaje

smętek
smętek

Czy ten człowiek musi przy każdej okazji udowodnić, że jest mniej niż zero?

Rafał P.
Rafał P.

Ten jakiś politolog Migalski nie chce zauważyć, że to politycy decydują o finansowaniu określonych badań i że skoro politycznie poprawną teorią, a raczej hipotezą jest globalne ocieplenie jako wynik emisji dwutlenku węgla, to nikt chcący zbadać czy może jednak coś innego jest odpowiedzialnego za zmiany klimatyczne, nie dostanie pieniędzy na te badania. Mamy potem 70 tys. recenzowanych artykułów poprawnych politycznie. Recenzowanych oczywiście przez politycznie poprawnych naukowców.

Anda
Anda

Jeśli ktoś miał nadzieję, że ten typ ma w głowie coś oprócz mielonych pieczarek, to po wczorajszej wypowiedzi złudzenia znikły. Poziom ględzenia Dudy to poziom przedszkola, i to słabego.

Joanna
Joanna

Ja też nie wierzę, że mówi to człowiek, który podobno obronił doktorat. Doktorat? Nie wierzę, że ten człowiek skończył jakąkolwiek szkołę. Chyba, że szkółkę niedzielną w pobliskiej parafii. Wstyd i hańba dla tych, którzy na niego głosowali.

Marek
Marek

Tylko dla tych, którzy głosowali? Ja pójdę dalej. Wstyd i hańba dla wszystkich polaków za to, ze pozwalamy by taki człowiek nadal zajmował stanowisko prezydenta naszego kraju. A już największy wstyd dla tych, którzy wciąż pozytywnie oceniają tego człowieka i darzą go zaufaniem, a tych jeśli nie pomyliłem sondaży jest większość.