Duda apeluje o kulturalną kampanię, a w jego sztabie słynący z bulwersujących wypowiedzi b. wojewoda lubelski Czarnek

Wojewoda przyznał medale za walkę z LGBT. Postraszył szatanem

– „Chciałbym, aby to była kampania kulturalna, by to była kampania z szacunkiem do kontrkandydata, do wyborców, do zwolenników każdego z kandydatów w tych wyborach” – powiedział Andrzej Duda, prezentując dziś swój sztab wyborczy.

 

A w jego skład wszedł m.in. Przemysław Czarnek, obecny poseł PiS, a wcześniej wojewoda lubelski. To właśnie Czarnek jako „Wojewoda przyznał medale za walkę z LGBT. Postraszył szatanem”. Zasłynął także homofobicznymi i seksistowskimi wypowiedziami – twierdził, że Marsze Równości promują „zboczenia, dewiacje i wynaturzenia”.

Z kolei szefową kampanii Dudy będzie mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. Z jej prawniczych usług korzystał prezes NBP Adam Glapiński po wybuchu afery KNF. Turczynowicz-Kieryłło towarzyszyła mu, gdy przyjechał do prokuratury na przesłuchanie.

 

To w jej kancelarii powstały wnioski o usunięcie z sieci i wydań papierowych „Wyborczej” i „Newsweeka” tekstów o NBP i aferze KNF oraz o zakaz pisania na ten temat w przyszłości. Warszawski Sąd Okręgowy wszystkie je odrzucił.  Turczynowicz-Kieryłło podczas minionych wyborów parlamentarnych kandydowała do Senatu, ale dostała zbyt mało głosów.

Poza wymienionymi osobami niespodzianek nie ma. Szefem sztabu organizacyjnego został Joachim Brudziński, Beata Szydło – szefową sztabu programowego, a rzecznikiem Adam Bielan.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
JolantaAntoniLeszekDanutaObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Dupa myślał, że będzie czarnym koniem a traktowany jest jak czarna owca to i za kulturą zatęsknił. Tylko jak cham lubelski mu jej dostarczy? Na totalnych niech nie liczy!

August
August

Oj boli PADa Stargard, Puck i Wejherowo, boli. A może oprzytomnieje i przestanie gadać głupoty jak w Brojcach. I mocno zdziwiony jest że wśród ciemnego ludu są tacy którzy jego nie miłują,a on takie ludzkie panisko jest.

Obserwator
Obserwator

Kulturalnego otwarcia kampanii prezydenta dokonała już posłanka lichocka więc o co chodzi?

Danuta
Danuta

A dlaczego apeluje tylko w okresie kampanii? Poza kampania chamstwo mu nie przeszkadza? Trzeba bylo te apele glosic na konwencji, tam byli adresaci.

Jolanta
Jolanta

Ale dla tych,co uczestniczyli na jego konwencji takie słowa nie robią wrażenia.Przecież to niewyżyta hołota,dla nich kultura to rzecz względna,liczy się chamstwo i prostactwo.On sobie może apelować,trochę póżno chce pokazać się z tej lepszej strony.Przez 5 lat pokazał na co go stać.Nigdy nie był prezydentem wszystkich Polaków,sam o tym mówił.Tylko zapomniał powiedzieć,że jest a właściwie udaje prezydenta dla pisowców,uzależniony od kaczora i robi wszystko,aby zaspokoić chore,niespełnione ambicje tego starca!

Leszek
Leszek

Dr hab Czarnek – pisi magister elegantiarum. Pogratulować pomysłu …

Antoni
Antoni

No tak…kulturalny Brudziński ( ..cała Polska z was się śmieje ..komuniści i złodzieje), skromna Beata Szydło, ( 1:27, ..te peniądze nam się należą), demokratyczna Turczynowicz-Kieryłło (przeszkadza jej wolność słowa), tolerancyjny Przemysław Czarnek (zasłynął homofobicznymi, seksistowskimi i ksenofobicznymi wypowiedziami). Same „asy” – brakuje tylko Tarczyńskiego, Kępy, Mazurek, Pawłowicz i elokwentnego Terleckiego (mów mi do pleców).
Czy można być większym hipokrytą??