Duda boi się debaty w niezależnych mediach?

Duda boi się debaty w niezależnych mediach?

Gorączkę wyborczą po I turze podkręca mocno temat ewentualnej debaty między dwoma kandydatami. Teoretycznie wydaje się, że sprawa jest prosta, ale niestety. Sztab wyborczy Andrzeja Dudy ma swoją jej wizję i zdaje się, że nie zamierza ustąpić nawet o krok. Z kolei, niesmak po debacie w Telewizji Publicznej, która była ewidentnie ustawiona tak, by wypromować obecnego prezydenta, jest na tyle duży, że nie może nikogo dziwić, iż poszukiwane są takie rozwiązania, które dadzą kandydatom równe szanse, żadnego z nich nie będą promować i zapewnią obiektywizm przekazu.

 

Sztab Dudy optuje za debatą w Końskich, której organizatorem ma być oczywiście Jacek Kurski i Telewizja Publiczna. Burmistrz miasta cieszy się, że na kilka godzin Końskie staną się stolicą Polski, a i Pałac Prezydencki jest za, bo przecież „TVP o nas nie kłamie”.

Z kolei Onet.pl, TVN, TVN 24 i WP.pl zapraszają prezydenta na zorganizowaną przez siebie debatę, zaplanowaną na czwartek, na godzinę 19.25. Prowadzić ją mają Marek Kacprzak z Wirtualnej Polski, Grzegorz Kajdanowicz z TVN, Monika Olejnik z TVN 24 i Andrzej Stankiewicz z Onetu. Pytanie kandydatom będą zadawać nie tylko dziennikarze, ale też widzowie. Również Duda i Trzaskowski będą mieli możliwość przepytać się wzajemnie w najważniejszych dla nich kwestiach.

 

Wydaje się jednak, że debata organizowana przez media niezależne nie przypadła sztabowi wyborczemu Dudy do gustu. Jak twierdzi rozmówca „Gazety Wyborczej” z Pałacu Prezydenckiego „po co mamy iść do stacji, która nie mówi prawdy na nasz temat? TVN leci w kulki”.

Trzaskowski próbuje przekonać Dudę, by jednak nie bał się „debaty poza TVP. Może tym razem nie będzie Pan znał pytań wcześniej, ale przynajmniej okaże elementarny szacunek wyborcom”, jego sztabowcy nie owijają w bawełnę, nazywając Dudę tchórzem, a hasztag #cykorduda bije rekordy popularności na Twitterze.

Zdaje się, że nazwanie Dudy cykorem musiało go nieźle zaboleć. Po południu zaproponował on, by w sprawie debaty dogadał się TVN z Polsatem i Telewizją Publiczną, a tak w ogóle to „czas już skończyć z tą debatą o debacie. Debata powinna być dla wszystkich, a nie dla wybranych. Uważam, że trzy największe telewizje powinny się porozumieć, zrobić wspólnie debatę i doprosić inne media. To skończy debatę o debacie, niepotrzebne spekulacje i wzajemne oskarżenia”.

Czekam dość niecierpliwie na ostateczne ustalenia.

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
1 lipca 2020 09:44

Duda jest śmierdzącym tchórzem. Idę o zakład, że za wszelką cenę będzie chciał uniknąć debaty. Tylko, że………… wyborcy zdecydowani stanowią jedynie po 45% dla każdego. Niezdecydowanych jest 10%. Uniknięcie debaty może doprowadzić do tego, że owe 10% odda głos na Trzaskowskiego. Typowy walkower. 55 : 45 to będzie klęska PiS-u. (Znaczy – wg PiS-u i tak zwycięstwo, bo zagłosuje na Dudę rekordowa ilość wyborców) A stchórzenie przed debatą da potężnego paliwa machinie wyborczej Rafała Trzaskowskiego. Oj, będzie się działo.

smętek
smętek
1 lipca 2020 11:15

Przyjąłem do wiadomości, że KE i PE to dla pisuarów takie twory, z których opinią nie należy się liczyć. KE ma dawać kasę i nie zabierać głosu w sprawach Polski. Doszło do tego, że nawet OBWE wyraziło swoją negatywną opinię o „dokonaniach” kurwizji więc i tej organizacji nie uznajemy.

greg
greg
1 lipca 2020 11:21

Debata powinna się odbyć, a zamiast tchórzliwego nieobecnego w odpowiedzi na pytania powinny być prezentowane jego odpowiednie wypowiedzi z przeszłości. Pewno następnej debaty już by sobie nie odpuścił.

Kos
Kos
1 lipca 2020 13:10
Reply to  greg

Tak wlasnie byc powinno. Na kazde pytanie, cytat a nieobecnego Dudy z wyjanieniem, ze to jego ostatnia opinia a jezeli ja zmienil, to nikomu o tym nie wiadomo, bo sie nie raczyl pofatygowac. Efekt murowany.

Marek
Marek
1 lipca 2020 15:40
Reply to  greg

Popieram. Dokładnie tak należy zrobić ale wiemy dobrze, że tak nie będzie, mam nadzieję, że chociaż zamiast debaty da się zrobić szeroki wywiad z Trzaskowskim.

jan
jan
1 lipca 2020 18:18

niemieckie media są niezależne

Jacek Doliński
Jacek Doliński
1 lipca 2020 21:21

Nie miałem wątpliwości, że Duda w życiu nie zgodzi się na debatę w niezależnych mediach, bo to byłaby jego totalna klęska – jak Kaczyńskiego w debacie telewizyjnej z Tuskiem w 2007 r. I tak się też stało – znak zapytania w tytule już niepotrzebny. Ale debata TVN i portali powinna się mimo wszystko odbyć. Nieobecnego cykora powinien zastępować pusty pulpit z napisem DUDA.
Jestem zawiedziony decyzją TVN i portali o odwołaniu debaty.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
1 lipca 2020 21:29

Debata w Końskich to ma być kolejna ustawka kur.wizji. Pytania mają zadawać osoby z publiczności. A „publicznością” będą aktywiści PiS-u. Każdy będzie miał jedno pytanie wykute na blachę, przygotowane przez sztab wyborczy Dudy. Adamczyk będzie nimi dyrygował.
Jeżeli sztabowcy Dudy nie będą mogli zaprosić na debatę publiczności przyjaznej Trzaskowskiemu, dopuszczonej do zadania znaczącej części pytań i nie wynegocjują swojego przedstawiciela prowadzącego debatę razem z Adamczykiem, to Trzaskowski powinien odmówić udziału.

Dawid
Dawid
2 lipca 2020 08:39

TVN niezależne media dobre bardzo dobre . Der TVN