Duda chce pilnego posiedzenia Sejmu ws. koronawirusa, a wczoraj senatorowie PiS głosowali przeciw informacji rządu na ten temat

„To jakaś licealna rekonstrukcja narad w Gabinecie Owalnym?”, czyli Duda naradza się z Szumowskim

Andrzej Duda nagle uaktywnił się w sprawie koronawirusa. Zwrócił się do marszałek Sejmu o pilne zwołanie specjalnego posiedzenia Sejmu na ten temat.

 

A przypomnijmy, że wczoraj „Senatorowie PiS usiłowali zablokować przedstawienie w Senacie informacji rządu dot. działań ws. koronawirusa w Polsce!”. W związku z tym marszałek Senatu Tomasz Grodzki napisał na Twitterze: – Doceniam troskę Andrzeja Dudy, który w obliczu zagrożenia koronawirusem chce zwołania spec. posiedzenia Sejmu. Przypominam, iż Senat już wczoraj zdecydował, że jutro wysłucha informacji rządu w tej sprawie. Szkoda, że senatorowie PiS byli przeciw. Panie Prezydencie, zapraszam!”.

„Ze zdziwieniem i niepokojem obserwujemy bezładne, chaotyczne działania rządu i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Polaków. Dzisiaj głos zabrał prezydent Duda, ale mam wrażenie, że jest to głos spóźniony co najmniej o miesiąc. W momencie, w którym pierwsze przypadki koronawirusa stwierdzono w Europie, minister zdrowia, pan Łukasz Szumowski i pan prezydent Andrzej Duda wybrali się na nart, a wiceminister zdrowia przekonywał posłów, dziennikarzy, że nie potrzeba zwoływania sztabu kryzysowego, że Polacy są bezpieczni” – skomentował poseł KO Jan Grabiec.

 

Przypomniał, że klub KO kilka tygodni temu złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, który miałby ułatwić walkę z koronawirusem. – „Na poprzednim posiedzeniu Sejmu przedstawiliśmy tę ustawę marszałek Sejmu po to, by jak najszybciej Sejm tę ustawę przyjął. Ta ustawa daje narzędzia polskim służbom. Niestety została odłożona do szuflady. Do dzisiaj służby Sejmu nie nadały nawet numeru druku tej ustawie” – podkreślił Grabiec.

Nagła aktywność Dudy była także komentowana na Twitterze. – „Prezydent chce posiedzenia Sejmu w sprawie koronawirusa. Ok. A nie lepiej przekierować kilkaset milionów na ratownictwo medyczne oraz służby epidemiologiczne i sanitarne. Pewna pula pieniędzy leży przecież na biurku prezydenta…” – zauważył np. Mariusz Piekarski z RMF FM.

bt

Źródło: 300polityka.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
matiusMajaKos Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kos
Kos

Obudzil sie jak mu Jurek Owsiak wytknal, ze zdrowie polakow go nie obchodzi. Coz, o jakies 4 lata za pozno I tak mu nikt nie uwierzy

Maja
Maja

Z podawanych od kilku dni wiadomości wynika, że ochrona przed epidemią jest w Polsce totalną ściemą. MInistrowie się puszą, jacy to są profesionalni – to straszny kit. A teraz do kłamliwego teatrzyku włącza się Duda. Nikt się na to nie nabierze.

matius
matius

bo Grodzki wytrącił Dudzie broń z ręki. To „prezydent” miał okazać troskę o zdrowie Narodu, ale nie zdążył…