Duda chce wtargnąć do ECS i zabrać z niego tablice z postulatami „Solidarności”. Czego w końcu nie zrobi się, aby zabłysnąć w mediach

Duda chce wtargnąć do ECS i zabrać z niego tablice z postulatami „Solidarności”. Czego w końcu nie zrobi się, aby zabłysnąć w mediach

Szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda zwołał dziś specjalną konferencję prasową. Związkowiec domagał się na niej od Europejskiego Centrum Solidarności zwrotu historycznych tablic z postulatami strajkujących członków „Solidarności”.

 

Duda twierdzi, że tablice te powinny znajdować się w historycznej Sali BHP. Zapowiada też, że jeśli ECS nie wyda tablic, to nazwie jego szefa „złodziejem”. Groźba z pewnością mocno zaboli Centrum i skłoni je do oddania tablic…

Jak gdyby tego było mało, Duda zagroził też, że związkowcy mogą wtargnąć do ECS i zabrać z niego wspomniane tablice bez niczyjej zgody.

Zrobimy sobie takie „zawody sportowe”. Wejdziemy do ECS, zabierzemy tablice, zostawimy flagę Solidarności” – zapowiedział wojowniczy szef „Solidarności”.

 

Przeciwko oddaniu tablic do Sali BHP głośno protestowali już m.in. samorządowcy, władze ECS, politycy Koalicji Obywatelskiej i byli opozycjoniści z czasów PRL. Przeciwnicy przeniesienia zabytków twierdzą, że działania „Solidarności”, to polityczna próba osłabienia wpływów liberalnego ECS.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Również legendarny Bogdan Borusewicz (obecnie KO) ostro skrytykował pomysł. Jego zdaniem stanowi on tylko część rządowej kampanii na rzecz „przepisania” historii demokratycznej opozycji na nowo.

/nt/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
10 sierpnia 2020 18:32

Duda chce nazwac szefa ECS zlodziejem a sam planuje kradzież i bandycku napad na ECS.

Ryszard
Ryszard
10 sierpnia 2020 20:21

Ma wprawę. Kiedy 13 Grudnia komuna zamykała ludzi prawdziwej Solidarności, on na czele zwartych oddziałów komandosów wtargnął do siedziby Polskiego Radia I Telewizji by przekaziory bezpiecznie oddać jaruzelszczyźnie.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
11 sierpnia 2020 14:56

Czy szefostwo ECS schowa przed bojówkami komandosa Dudy (Piotra) w dobrze zakonspirowanym miejscu oryginalne tablice, a na widok publiczny wystawi ich kopie – tak, jak to zrobili ludzie prawdziwej Solidarności w 1981 roku? Radziłbym tak zrobić.

wiech
wiech
11 sierpnia 2020 16:51

duda chcesz to jestes durniem, ale po co sie z tym obnosisz. Wstyd rodzinie robisz.