Duda do dziennikarki: „Ktoś panią oszukał. Nie ma żadnego problemu z demokracją w Polsce”

Duda do dziennikarki: „Ktoś panią oszukał. Nie ma żadnego problemu z demokracją w Polsce”

– „Ktoś panią oszukał. Nie ma żadnego problemu z demokracją w Polsce. Wszystko jest doskonale” – tak na pytanie dziennikarki o stan praworządności w naszym kraju odpowiedział Andrzej Duda.

Prezydent przebywa z oficjalną wizytą w USA. Po tej wypowiedzi Dudy prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump dodał: – „Tak też słyszałem”. 

– „Uff, co za ulga. Trump też uważa, że trójpodział władzy, kontrola społeczna państwowych instytucji i wolne media publiczne są Polsce niepotrzebne. Za nazistów uznano, że Polakom jest niepotrzebna wyższa edukacja, więc po co im teraz wysokiej jakości demokracja. Wystarczy byle co” – skomentował na Twitterze pisarz i dziennikarz Ziemowit Szczerek.

„Wg Trumpa w Polsce nie ma problemów z demokracją, ale według Trumpa nie ma ich także w Rosji i na Węgrzech, a świetnym gościem jest jego zdaniem Kim Dzonh Un. Na mierniczego demokracji i recenzenta ludzi wybrałbym więc jednak kogoś innego” – napisał Tomasz Lis z „Newsweeka”.

Na Twitterze zawrzało: – „W czasach gdy Trumpowie i Dudy są prezydentami zwykły człowiek powinien zamknąć się w swojej skorupie i przespać te czasy. Ale to niewykonalne”;

– „Zobaczymy, jak się będzie tłumaczył przed Trybunałem Stanu”; – „Z księżmi-pedofilami też nie ma problemu, zostali albo przeniesieni do innych parafii, albo zburzono ich pomniki…” – komentowali internauci.

bt

Źródło: TVN24, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
KrzysztofJabissmętekHalinaMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
AntyKaczor
AntyKaczor

Jasne, ludziom wystarczy pełna micha. Reszta to wydziwianie. Był już taki jeden. Nazywał się Miodowicz i był szefem OPZZ. A słowa te padły podczas debaty telewizyjnej z przyszłym prezydentem Wałęsą. Obecny rząd wzorem starożytnych w bonusie zapewnia również igrzyska. Jasełka mamy na co dzień w mediach prorządowych. Kaczyści w ten sposób rozumieją demokrację. Więc o co chodzi?

Maria
Maria

jeśli ktoś nie ma zielonego pojęcia co to jest demokracja, to nic dziwnego że mówi iż nie ma z nią problemu

Grześ
Grześ

to może,, ekscelencja,, poda nam definicję demokracji?

Marek
Marek

On i cały jego obóz już dawno ją podał to UWAGA „rządy większości” w znaczeniu całkowite dowolne, bez żadnych ram czy ograniczeń rządy większości. Inteligentny człowiek od razu czuje, że coś tu nie gra, nawet jak się nie zna to gdzieś mu tam kołaczą takie terminy jak „rządy prawa”, „podział i równowaga władz”, „prawa mniejszości”, ale dla Dudy i pisowskich matołów dyktatura większości to demokracja. Nawet uproszczonej regułki uczonej w szkole nie potrafili zapamiętać całej bo za długa i podają tylko część zamiast pełnej „demokracja to rządy większości przy zachowaniu praw mniejszości”, a to i tak tylko uproszczona regułka dla… Czytaj więcej »

Krzysztof
Krzysztof

To co piszesz to nie są mrzonki,już dawno zauważono tak zwaną zasadę wahadła,która mówi,że gdy jedna opcja przejmując władzę,mocno wychyli rzeczywistość w jedną stronę,to inna opcja po przejęciu władzy,równie mocno wychyla wachadło w stronę przeciwną,Akcja i reakcja

Aleksander
Aleksander

Duda,nie łżyj.

Halina
Halina

Trump do Stary tetryk u niego kowszyscy są wspaniali nawet przywódca Korei, człowiek w tym wieku nie powinien zajmować takiego stanowiska,bo nie daje rady, choć z drugiej strony ograł naszego Prezydenta,ale chyba nie było to takie trudne.

Maria
Maria

widzę jednak postęp, bo gość nie musiał podpisywać papierów na kolanach. Znalazło się krzesło, a może przywiózł ze sobą

smętek
smętek

Trump ma takie pojęcie o demokracji jak Duda o sędziach SN w Polsce. Duda dowiódł, kolejny raz, że nie jest godzien zajmować urzędu prezydenta. Tak chętnie niemal identyfikuje się z „żołnierzami wyklętymi” a nie było go na obchodach lądowania aliantów w Normandii.

Jabis
Jabis

> Kinga Duda skradła show podczas wizyty w Białym Domu. Wyglądała piękniej niż Melania Trump <
I … tym sposobem CACKA konstruowane od 40 lat F-35 odleciały w siną dal.
A polski podatnik … jeszcze za wycieczkę córki pana d. zapłaci