Duda dołącza do krucjaty. „Bądźcie w kontakcie ze swoimi proboszczami”

.@DudaSolidarnosc wzywa do wsparcia Straży Narodowej: "Brońcie naszych kościołów". @RBakiewicz: "Dziękuję. Nie ulegajmy agresji lewicy"https://t.co/T1QkVj3gt6— wPolityce.pl (@wPolityce_pl) October 27, 2020

Jarosław Kaczyński, PiS i narodowcy ogłosili w ostatnich dniach podjęcie działań przeciwko ogólnopolskiemu ruchowi na rzecz zniesienia zakazu aborcji.

 

Wczoraj do grona obrońców decyzji Trybunału Konstytucyjnego dołączył związek „Solidarność” Piotra Dudy. Przywódca „S” wystosował list do związkowców: „Nie pozwólcie, aby Kościół, na który zawsze mogliśmy liczyć, wobec bezprecedensowych napaści pozostał dzisiaj osamotniony” – napisał, dodając, że członkowie oraz sympatycy „Solidarności” powinni bronić katolickich świątyń.

Zasugerował też, że protestujące kobiety łamią zasady tolerancji.

 

Każdy, nawet w najostrzejszej formie, ma prawo do wyrażania swoich postulatów. Każdy ma prawo wyjść na ulicę i wykrzyczeć swoje żądania. Wielokrotnie robiliśmy to również my, związkowcy. Ale każda wolność ma swoje granice, a tą granicą są prawa i wolności innych ludzi. W tym prawo do swobodnego wyznawania swojej wiary. To się nazywa tolerancja!” – stwierdził Piotr Duda.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Niestety, poziom agresji, niespotykany wulgaryzm i napaści fizyczne na księży i uczestników nabożeństw, zmuszają nas katolików do obrony. Dlatego proszę, abyście włączali się w działania >>Straży Narodowej<< lub inne spontanicznie tworzone grupy chroniące nasze kościoły. Bądźcie też w kontakcie ze swoimi proboszczami. Kiedyś my mogliśmy liczyć na ich pomoc, dzisiaj oni tej pomocy od nas potrzebują” – dodał na zakończenie autor obszernej wiadomości.

Wspomniana Straż Narodowa to organizacja sformowana przez nacjonalistów do obrony kościołów i klerykalnego statusu quo w Rzeczpospolitej.

Wszystko wskazuje na to, że obóz władzy i jego stronnicy idą na pełną konfrontację!

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
28 października 2020 07:43

Chcącym bronić kościoła z ramienia teraźniejszej solidarności niejakiego dudy, przypominam niechlubną postać kapelana „Solidarności”, tego, którego pomnik został obalony z powodu udowodnionego pedofilsrwa. Takich wartości kościoła ma ktoś bronić? A do protestujących mój apel: zostawcie kościoły w spokoju; dobija się konie, ale nie bestie. Niech kościół w Polsce dogorywa samotnie. Skupmy się na obaleniu PiSu, bez tego respiratora kościół sam zdechnie. Przy okazji wytrąci się pisowcom i narodowcom jedyny argument.

Agnieszka
Agnieszka
28 października 2020 07:47

Zwiazki zawodowe bronia kosciola…smiszne! Myslilam, ze ich zadaniem jest obrona pracownikow.

Ryszard
Ryszard
28 października 2020 09:29
Reply to  Agnieszka

Mało tego – związki zawodowe z natury rzeczy powinny być lewicowe, skierowane przeciwko właścicielom, związanymi z wielkim kapitałem. A tu mamy przykościelny, prawicowy niby związek, niby zawodowy.

Wiktor
Wiktor
28 października 2020 09:11

Nie można bardziej zeszmacić Solidarności

Marek
Marek
28 października 2020 11:30
Reply to  Wiktor

Można. Z nim jest jak z pisem. Wielu ludziom się wydawało, że niżej nie można upaść, że pis dalej już nie pójdzie i wszyscy się mylili. Pis dalej brnie do zagłady a duda jeszcze nie raz pokaże, że można zeszmacić się bardziej.
Trzaskowski dostał prezent i jego związek zawodowy dostanie nowych członków. Brawo duda, hail kaczor.

Ryszard
Ryszard
28 października 2020 09:16

„każda wolność ma swoje granice, a tą granicą są prawa i wolności innych ludzi”. Tak, Duda! Takie granice i taką wolność, jak wtedy, gdy ty i twoje pis-dzielne bojówki otoczyły drutem Sejm i uwięziły posłów PO.

paragraf22
paragraf22
28 października 2020 09:19

Duda. Były ZOMOwiec się odezwał.

Ryszard
Ryszard
28 października 2020 09:24

W. Doroszewski, SJP: „duda (jedno ze znaczeń) – głupiec, niedołęga, fujara, kiep, cymbał”. Chyba trudno sobie wyobrazić, że gdy ustalano nazwisko przodkom Dudy (jednego i drugiego) brano pod uwagę inne znaczenie niż powyższe.

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka
28 października 2020 09:35

Ooooo, kolejny bohater się znalazł. Pewnie jak Fuhrer PiS-u schowa się za innych.

Zbyszek
Zbyszek
28 października 2020 12:16

Tak się zastanawiam po co nam tyle tych Dudów. To co oni wszyscy robią spokojnie jakiś wikary z Pierdzielewa by ogarnął za średnią krajową a resztę można by na coś pożytecznego wydać.

Chermes
Chermes
28 października 2020 14:56

Hi, hi.. Jak tak dalej pójdzie, w czasie świąt Bożego Narodzenia przed każdym kościołem będzie stał czołg, ze dwa scoty i pluton, grzejących się przy koksiaku, żołnierzy WOT.
No a gdyby protestantkom udało się, mimo to, wtargnąć do środka świątyni, czekać tam na nie będą gniazda karabinów maszynowych na kazalnicy i chórze oraz komandosi ukryci w konfesjonałach. 🙂

Kiksik
Kiksik
28 października 2020 21:11

Przecież na pilnowaniu się zna! Tylko zdaje się, że czego innego bronił wcześniej!