Duda Dudę poucza. Piotr Duda uderza w prezydenta i Zjednoczoną Prawicę

Duda Dudę poucza. Piotr Duda uderza w prezydenta i Zjednoczoną Prawicę

Chodzi o emerytury stażowe. Piotr Duda, obecny Przewodniczący ZZ Solidarność uważa postulat wprowadzenie emerytur stażowych za najważniejszy, z którego Solidarność nie zamierza zrezygnować.

Piotr Duda zarzucił prezydentowi i Zjednoczonej Prawicy bierność w sprawie emerytur stażowychi powiedział, że „W ciągu kilku tygodni związek ma przedstawić ścieżkę dojścia do tego, by projektem zajął się Sejm.”

Z emerytur stażowych kobiety mogłyby korzystać po 35 latach opłacania składek emerytalnych, a mężczyźni po 40 latach (bez względu na wiek).

Emerytury stażowe były jednym z punktów umów programowych, jakie Solidarność zawarła w kampanii prezydenckiej 2015 i 2020 r. z Andrzejem Dudą.

Przewodniczący Solidarności podczas konferencji w Katowicach przypomniał, że w 2015 r., gdy z inicjatywy prezydenta Dudy obniżano wiek emerytalny, w projekcie stosownej ustawy mowa była również o emeryturach stażowych,ale nie zaakceptowała tego Zjednoczona Prawica

Piotr Duda w swoim wystąpieniu powiedział: „Dzisiaj widzimy, że i Zjednoczona Prawica, ale także Pałac Prezydencki jest w tym temacie pasywny”. Jednocześnie zadeklarował udostępnienie gotowego projektu dotyczącego tej sparwy.

Jak zapewnił „To jest dla nas najważniejszy postulat i od tego związek zawodowy Solidarność nie odstąpi.”

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

„Przy emeryturach stażowych nie miałby znaczenia wiek, tak jak jest to teraz. Obecnie Polacy mogą przejść na emeryturę w wieku 60 lat – kobiety i 65 lat – mężczyźni.”

Piotr Duda podczas wystąpienia w Katowicach  kolejny raz zaapelował także do ministra zdrowia i rządu, by tzw. dodatki covidowe przysługiwały nie tylko lekarzom i pielęgniarkom, ale całemu personelowi walczącemu z Covid-19 – także m.in. sanitariuszom, salowym i pracownikom technicznym.

/OE/

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
23 kwietnia 2021 20:06

To on jeszcze istnieje???

HerodAntypis
HerodAntypis
23 kwietnia 2021 22:11
Reply to  Zwinka

Zanikał i dlatego postanowił o sobie przypomnieć.

Zbyszek
Zbyszek
24 kwietnia 2021 11:30
Reply to  Zwinka

Nadmiar Dud. To poważny problem.