Duda idzie w ślady rosyjskich oligarchów?

Zachowanie Agaty Dudy w Nowym Jorku krytykują także zagraniczne media

Prasę obiegła ostatnio wiadomość, że Kinga Duda, córka prezydenta, wyjeżdża do Londynu do bardzo dobrze płatnej pracy w podobno renomowanej kancelarii prawniczej. Rozumiem, że jest to już osoba dorosła i sama decyduje o swoim życiu. Z drugiej jednak strony siłą rzeczy poprzez stanowisko ojca jest, chcąc nie chcąc, osobą publiczną.

 

Nie wiem, czy prezydent namawiał ją do wyjazdu, czy go odradzał, czy się w ogóle do tego nie wtrącał. Oboje powinni jednak zdawać sobie sprawę, że, zwłaszcza w obecnej sytuacji, jest to decyzja wysoce niefortunna dla rodziny prezydenta.

Otóż PiS wypowiedział środowisku sędziowskiemu w Polsce, przestrzegającemu praworządności, bezpardonową walkę, a sztandar tej hańbiącej krucjaty najwyżej dzierży prezydent, gardłujący na lewo i prawo o „skompromitowanej kaście sędziowskiej”. I teraz zachodzi pytanie: czy nie przekonał do tej „reformy” nawet własnej córki, która nie chce nurzać się w jej szambie, czy też jest tak absolutnie załgany, że wie, do czego to doprowadzi i chce ją trzymać jak najdalej?

 

PiS zachęca Polaków z emigracji do powrotu, do raju budowanego przez nich nad Wisłą, a tutaj taki klops – córka najwyższego urzędnika państwowego rejteruje z pokładu, co daje do myślenia. Czy chociażby w jakimś tam wymiarze podtrzymania pozorów nie powinna poczekać jeszcze jakiś czas z tym wyjazdem?

A skąd tytuł tego tekstu? Otóż wszyscy rosyjscy oligarchowie i funkcjonariusze reżimu Putina wysyłają swoje dzieci za granicę, jakby nie wierząc w to, co mówią o rosyjskim dobrobycie i perspektywach życia w raju putinowskim…

JK
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
6 lutego 2020 20:40

Opozycjo – nie miej żadnych skrupułów co do wykorzystania tego faktu w kampanii wyborczej.
I trzymaj rękę na pulsie w sprawie ekstradycji po brexicie osób oskarżonych z UK do Polski.