Duda jest skazany na konflikt z Kaczyńskim

Jeśli ktoś był ciekaw, co szef PiS sądzi o aspiracjach Andrzeja Dudy, to się dowiedział

Na tym nie skorzysta PiS, ale to dobra wiadomość dla Polski

Na prezesa Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza i Andrzeja Dudę należy patrzyć w szerokich kontekstach i wzajemnych współzależnościach, które nie muszą być kompetencjami ich funkcji. Zadałem pytanie: kim jest Kaczyński, gdy wiadomo, iż na Macierewiczu ciążą konkretne podejrzenia?

Renata Grochal z „Newsweeka” o tych dwóch politykach PiS mówiła w TOK FM: „Macierewicz realizuje politykę, którą Jarosław Kaczyński chce realizować”. I trudno nie zgodzić się z publicystką. Ba, nastręczają się bardzo konkretne pytania. Co chce Kaczyński zrobić w Wojskiem Polskim, z polską obronnością?

A w związku z tym pojawią się od razu trzy następne pytania. Czy Kaczyński rękoma Macierewicza chce rozbroić Polskę (nie zakupiono przez dwa lata żadnego sprzętu, bo trudno zaliczyć do niego samoloty dla VIP-ów, zaś najważniejszy kontrakt na śmigłowce bojowe Caracale został zerwany, w zamian niczego nie zaproponowano)?

Drugie pytanie. Czy Kaczyński chce wyrzucać z wojska najbardziej kreatywny element w postaci generałów, jak generał Mirosław Różański, co przypomina czystki Stalina w latach 30-tych? I trzecie pytanie: Czy Kaczyński chce stworzyć z Wojsk Obrony Terytorialnej prywatną armię PiS?

Kaczyńskiego z Macierewiczem łączą szczególne związki. Nikt nie jest mu tak bliski, nawet nie był brat Lech Kaczyński, ani też trzeci bliźniak Ludwik Dorn, ten ostatni dzisiaj pozostaje jego wrogiem. Beata Szydło szybciej przestanie być premierem niż Macierewicz ministrem. Ta ostatnia myśl jest autorstwa Grochal, acz podobnie myślałem.

I teraz nałóżmy te powinowactwa zamiarów Kaczyńskiego z Macierewiczem na postać Andrzeja Dudy. Konflikt prezydenta z prezesem jest nieunikniony, a nawet w dalszej perspektywie rozrywający PiS.

Chyba podobnie myślą generałowie – i to wyborni dowódcy w sile rozwoju zawodowego – jak wspomniany już Różański, ale też dziesiątki innych, którzy zawiązali Fundację Stratpoints z nadrzędnym celem, aby najlepsi generałowie – cenieni np. w NATO – nie marnowali się. Generałowie zwrócili się nawet z przesłaniem do prezydenta: „Jesteśmy otwarci na współpracę z prezydentem Andrzejem Dudą”.

Ciągle miejmy w tyle głowy, że Kaczyński wysługuje się Macierewiczem, a Duda powiedział tym zamiarom stop, nie podpisując listy awansów na generałów.

Następna sprawa, która nabiera rumieńców, acz nie musi nam się podobać, ale na pewno nie będzie podobać się prezesowi i jego otoczeniu. Na medialne światło wyciekły zręby dwóch prezydenckich ustaw sądowniczych, które mają być procedowane w Parlamencie na miejsce zawetowanych w lipcu.

Nie spodobają się rządowi PiS, bo kompetencje ministra sprawiedliwości zostaną cedowane na prezydenta, który przyznaje sobie w ten sposób rolę bezpiecznika. Np. gdy w Sejmie większość trzech piątych posłów nie wyłoni kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa, prezydent wskaże własnych kandydatów. Przeciek do mediów ma służyć głównie wzmocnieniu politycznemu prezydenta.

Duda więc skonfliktowany jest nie tylko z Macierewiczem, a w istocie z Kaczyńskim, dorzućmy do tego konflikt ze Zbigniewem Ziobrą, nie piszę o Szydło, bo ta marionetka nie ma narzędzi na usamodzielnienie, zresztą byłoby ono niemożliwe przy jej kompetencjach intelektualnych.

Duda nie musi się nam podobać. Widać, iż zaczął bać się o swoją przyszłość, przecież nie chce skończyć przed Trybunałem Stanu, a jeżeli tak myśli i choć trochę o Polsce, to jest skazany na konflikt z Kaczyńskim. Na tym nie skorzysta PiS, ale to dobra wiadomość dla Polski.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
4 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Stanisławbartmariana131kXWfJacek DolińskiMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Ch… wi.

Mariola
Mariola

Też tak myślę. Od wielu miesięcy, to jedna z nielicznych, dobrych wiadomości dla naszego kraju. Czekałam z utęsknieniem na ten konflikt. Co prawda, prezydent wielokrotnie mnie obraził i nie mam do niego zaufania , ale może przeważy instynkt samozachowawczy.

Ted
Ted

PAD o swoją przyszłość nie musi się obawiać, po prostu jej nie ma.

Maciek123454321
Maciek123454321

Zgadzam się w 100%. Właśnie zastanawiałem się od dłuższego czasu, co porabia 30 generałów, którzy kopnęli w dupę Macierewicza. Teraz mam odpowiedź. A w tyle głowy wciąż kołacze, że ONI WRÓCĄ DO ARMII.

Stanisław
Stanisław

„Właśnie zastanawiałem się od dłuższego czasu, co porabia 30 generałów,”- wiem co robią; przytulają co miesiąc od 12 do 15 tys. miesięcznie do łapki. Niektórzy machają Konstytucją, niektórzy kombinują jakby dorobić w prywatnych Wyższych Szkołach Dmuchania Balonów jako eksperci od bezpieczeństwa. „którzy kopnęli w dupę Macierewicza- e, chyba nie kopnęli, raczej zostali kopnięci, a to pewna różnica. A do armii nie wrócą, bo i po co.

Maciek123454321
Maciek123454321

Uprzejmie proszę NIE KARMIĆ TROLLA!!!

Stanisław
Stanisław

słowa: Kazik Staszewski
muzyka: Kult
Fragment, lekko zmieniony:
….Tak panie Maćku, Pan się nie boi
Dwie trzecie KOD-u za Panem stoi
Panie Maćku, Pan się nie boi
Cały naród murem za Panem stoi

Trzeba szybko robić coś konkretnego
Bo inaczej wywloką stąd każdego
Już nie słucham co się dzieje obok na sali
Właściwie to się zdecydowałem….

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Oby! W każdym razie widać już wyraźnie, że weta ustaw o SN i KRS nie były PiS-owską ustawką.

mariana131kXWf
mariana131kXWf

Dwoch paranoikow u wladzy, Kaczynski nie cofnie sie o milimertr. Wspierac go bedzie Macierewicz. Dobrze ze ocknal sie Duda bo przeciez srednia zyci faceta w Polsc wynosi tylko 73 lata. Zobaczymy jak pis bedzie kalkulowal. Zabawny koniec roku !!!

bart
bart

A ja uważam, że należy jeszcze poczekać z obwieszczaniem, że Adrian to koń trojański. agent J23 czy Konrad Wallenrod. Bardzo nikłe są podstawy do myślenia, że dokonała się w nim jakaś moralna przemiana. Jedno jest pewne: godząc się na kandydowanie wiedział przecież dobrze, że ma być wyłącznie ślepym wykonawcą najbardziej nawet porąbanych pomysłów bezzębnego krasnala.
Co nie znaczy, że informacja o konflikcie nie cieszy. Każde osłabienie tej bandy jest korzystne dla Polski.

Stanisław
Stanisław

„Czy Kaczyński chce wyrzucać z wojska najbardziej kreatywny element w postaci generałów, jak generał Mirosław Różański, co przypomina czystki Stalina w latach 30-tych?’ Myślę, że bez tych genialnych strategosów, nasza niezwyciężona armia jakoś sobie poradzi, w końcu nie ma ludzi niezastąpionych, tzn. są, ale ci są na cmentarzach. Radziła sobie wcześniej, poradzi sobie i teraz. W każdej instytucji usunięcie „góry” powoduje, że „doły” pchają się mocno i pamiętają, komu to zawdzięczają. Ci „szczyszczeni” mieli tak samo. A jeśli chodzi o czystki, to ilu rozstrzelał krwawy Antoni. „zawiązali Fundację Stratpoints”- ciekawe, kto ją finansuje- czy aby nie Niemcy? Np za pośrednictwem… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Proszę o niedokarmianie trolla.