Duda kontratakuje – przypomina, że Ziobro już raz zdradził PiS

Ziobro gwarancją nietykalności Dudy?

„Ataki na mnie pochodzą głównie z jednego środowiska. Bynajmniej nie jest to środowisko Prawa i Sprawiedliwości” – powiedział prezydent w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy”. Dodał, że chodzi o „jednego z koalicjantów PiS w ramach Zjednoczonej Prawicy”.

To oczywista aluzja do partii, a właściwie partyjki – Solidarnej Polski. Jeśli jednak ktoś by rzeczonej aluzji nie zrozumiał, Duda przypomina odejście Ziobry z PiS sprzed sześciu lat: – „Wyborcy doskonale pamiętają, że te same osoby w 2011 roku, zaraz po wyborach parlamentarnych, zdradziły Prawo i Sprawiedliwość, próbowały rozbić klub parlamentarny PiS i partię. Potem wielokrotnie, publicznie i ostro atakowały śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w związku z podpisaniem Traktatu Lizbońskiego”.

Wracając do obecnego konfliktu z Ziobrą, Duda po raz kolejny przywołał osobę Zofii Romaszewskiej, na której słowa powołał się, kiedy wetował ustawy o KRS i SN. – „Mi nie chodzi o ministra X czy ministra Y, lecz o każdego ministra sprawiedliwości, który jest jednocześnie prokuratorem generalnym i w mojej ocenie nie powinien mieć tak ogromnej władzy nad Sądem Najwyższym, jakie dawała mu uchwalona przez parlament ustawa” – powiedział Duda.

Wywiad z Dudą ukazuje się dzień po widowisku, jakim była konwencja partii Ziobry, podczas której pierwsze skrzypce grał Jarosław Kaczyński. Ziobro robił, co mógł, żeby podlizać się prezesowi, nazywając go „architektem tego wielkiego, można powiedzieć, dziejowego, historycznego zwycięstwa „dobrej zmiany”, obozu patriotycznego”. Podkreślał, że „wspólne zwycięstwo” dokonało się „pod przywództwem” Kaczyńskiego.

Prezes łaskawie przyjmował hołdy i wychwalał Ziobrę. – „Musimy być razem. I to razem musi oznaczać także to, że się wzajemnie akceptujemy, a może nawet, że się wzajemnie lubimy” – mówił Kaczyński. Konflikt z prezydentem o ustawy o KRS i SN nazwał… incydentem. Jak więc Kaczyński zareaguje na kontratak Dudy?
(Źródło: dorzeczy.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Polka gorszego sortuObserwatorBożenaPlus ujemnyZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Gdzie dwóch się bije, tam Polska po łbie dostaje.

Plus ujemny
Plus ujemny

A może CBOS zrobiłby sondaż. Wreszcie mogliby pokazać przewagę swojej metody.
1000 członków PiS znanych z imienia i nazwiska pokazuje swoje preferencje.
Tajemnica jak na spowiedzi.

Bożena
Bożena

a może nawet ,że się wzajemnie lubimy! niech ich szlag trafi!!

Obserwator
Obserwator

Włażenie kaczorowi w d..ę bez wazeliny to specjalność obecnych ministrów RP

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

A Zero w tym celuje. Musi przecież wciąż mieć na uwadze, że Jarozbaw nigdy mu nie zapomni tamtego odstępstwa i włazić głębiej, i z większym poślizgiem niż inni.