Duda miał zagrozić wetem ustawy o finansowaniu mediów rządowych. Są zmiany w zarządach TVP i PR

Czy rzeczywiście Marek Falenta nie ma szans na ułaskawienie prezydenta?

Po tym jak Sejm przegłosował nowelizacje ustawy o finansowaniu TVP, Andrzej Duda miał wymusić zmiany w zarządzie Telewizji Polskiej. Miał nawet zagrozić wetem dokumentu – podaje „Rzeczpospolita”.

W rezultacie Rada Mediów Narodowych ogłosiła w czwartek zmiany w składzie zarządów TVP i Polskiego Radia.

Z zarządu TVP odwołany został Maciej Stanecki, będący do tej pory drugą osobą w firmie po prezesie Kurskim. Do władz spółki powołani zostali Marzena Paczuska (do tej pory doradca zarządu TVP, a wcześniej szefowa redakcji „Wiadomości”) i Piotr Pałka, który wcześniej pracował w biurze programowym TVP.

Został zwolniony po dopuszczeniu zespołu „Girls on Fire” do konkursu Debiutów na festiwalu w Opolu. Zmiany nastąpiły również w Polskim Radiu. Z zarządu odwołano Mariusza Staniszewskiego. Teraz jest on jednoosobowy, a prezesem spółki pozostaje Andrzej Rogoyski

Stawką tej „rozgrywki” jest kwota 1,2 mld złotych, która ma być „rekompensatą” utraconych opłat abonamentowych w latach 2018-2019.

/p/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
LEMRafal P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafal P
Rafal P

Szanowni dziennikarze, zacznijcie pisać klarownym językiem polskim. Co to niby ma znaczyć: „Duda miał zagrozić…”, „Duda miał wymusić…”? Miał to zrobić, ale nie zrobił, bo mu się nie chciało? Czy jednak powinno być napisane, że „podobno Duda zagroził…” i „ktoś tam powiedział, że Duda coś wymusił…”?

LEM
LEM

oglądałem kiedyś taki film w którym koleś z iq80 nie nadawał się do szkoły powszechnej. NO TO TEN TWÓJ IDOL MA PEWNIE Z 15 W PORYWACH. KLAROWNIE CO?