Duda – morderca Konstytucji i Dr No – Kaczyński

Zbiór bzdur

Zagładą dla Polski jest wykluczenie z rodziny państw demokratycznych, z Unii Europejskiej, a do tego zmierzamy pod obecną władzą.

Andrzej Duda w wywiadzie opublikowanym w „Dzienniku” ogłosił się umiarkowanym w „reformowaniu” sądów. Zatem kto jest nieumiarkowany? Wychodzi na to, że Zbigniew Ziobro, a przede wszystkim Jarosław Kaczyński, który nieumiarkowanie – bo aż dwa razy – przybył do Belwederu, aby namawiać Dudę do nieumiarkowania.

Ile razy Duda złamał Konstytucję? Tego nawet Jacek Kurski nie zliczy, choć lubi rachować uczestników protestów. A Kaczyński ani razu nie złamał Konstytucji. Więc kto jest nieumiarkowany? Duda nie raz zamordował Konstytucję RP. Jaka zatem jest różnica między mordercą a seryjnym mordercą?

A Duda seryjnie morduje Konstytucję, Kaczyński ani razu. Szukając dla prezesa porównania, przypomina się stara postać filmowa Dr No, który nie mordował pojedynczo ani seryjnie, tylko planował zagładę.

Zagładą dla Polski jest wykluczenie z rodziny państw demokratycznych, z Unii Europejskiej, a do tego zmierzamy pod obecną władzą. Jednym z najważniejszych elementów zagłady Dr No jest zniszczenie trójpodziału władzy, pozbawienie władzy sądowniczej niezależności. Nie reforma, ale pokiereszowanie sądów. Oczywiście, jest to reforma ze zdeformowaną facjatą, a Duda mówi, że tylko chce obić, zrobić limo.

Nie! Duda morduje, Dr No Kaczyński niesie zagładę. Mylę się? Ależ o tej zagładzie – cywilizacyjnym Holocauście dla Polski – mówił prezydent Francji Emmanuel Macron na nobliwej uczelni, na paryskiej Sorbonie, za którą lata świetlne są nasze uniwersytety.

„Ten rząd powinien bardzo jasno wytłumaczyć polskiemu ludowi, że jeżeli wprowadzi swój program, musi zaproponować opuszczenie Europy” – powiedział prezydent Francji. Zagłada cywilizacyjna dla Polski. Politycy francuscy sporo wiedzą o Polsce, znają nasze siły i słabości, są wyrachowani, nie bez powodu ich najwybitniejszym dyplomatą był Talleyrand. Francja przegrywa wojny, ale za kulisami potrafi sięgnąć po zwycięstwa.

Macron jest z tej francuskiej szkoły. Ma dla nas słowa współczucia, dla społeczeństwa obywatelskiego, które już raz z władzą PiS w lipcu wygrało. Macron odwołał się do polskich studentów i młodzieży – największej siły lipcowych Łańcuchów Światła – by organizowali debaty, przekonywali społeczeństwo polskie do pozostania w europejskiej rodzinie (jak to kiedyś w tytule zawarł Czesław Miłosz – w „Rodzinnej Europie”).

Dr No Kaczyński i morderca Konstytucji (seryjny) Duda szykują nam zagładę cywilizacyjną, taki sam Holocaust, jakim był PRL.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
koty piją mlekoWaldemarsmętekdPo2Sparagraf22 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna E
Anna E

Bardzo przykry i bardzo prawdziwy tekst.

Wanda Reckiewicz
Wanda Reckiewicz

Frankenstein, sulfamitka, Hitler, Dr No. Za chwilę wyczerpie Pan postacie z innego świata. Porównania bardzo niestosowne. Pozdrawiam.

paragraf22
paragraf22

A teraz Kaczyński, Duda itd. Postaci nie zabraknie.

dPo2S
dPo2S

Ja tylko przypomnę tym, którzy książki nie czytali i filmu nie widzieli – doktor No nie planował żadnej zagłady. Owszem, jego plany nie należały do zbyt miłych, ale był on człowiekiem pragmatycznym. Proszę zweryfikować moje słowa z książkowym oryginałem. To dosyć krótka pozycja, którą szybko się czyta.

smętek
smętek

W PRL-u , w sytuacji kiedy człowiek zżymał się w poczuciu własnej bezradności, mówiło się ” i skuczno i grustno i nie ma komu w mordę dać”.A artykuł poruszający.

Waldemar
Waldemar

Z przykrością – tak, tak! – stwierdzam, iż miałem rację, prosząc tu wiele razy, by nie otumaniać pobożnymi marzeniami o „wojnie na górze” i „prezydencie, który już nie czeka w przedpokoju”. Smiałem się do rozpuku, czytając m.in. na tym portalu przedziwne bajędy Dorna o Dudzie spiskującym z Szydło podczas plażowania na Helu. Trzeba , u licha, przestać liczyć na jakieś rozłamy, walki buldogów pod dywanem, secesje i „wybijania się na niepodległość”. Są to bajki i chciejstwo, które po prostu usypiają. Prawda jest prosta: społeczeństwo, a właściwie ta jego część, która uznaje PiS za partię szkodliwą i szkodzącą Polsce, może liczyć… Czytaj więcej »

koty piją mleko
koty piją mleko

Kolokwialnie rzecz ujmując – trzeba się zebrać do kupy. KOD reaktywacja – Mateusz musi wrócić !