Duda nie pojedzie do Izraela na obchody rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz – „Wstawania z kolan ciąg dalszy”

Duda pojechał do sądu do Krakowa, choć nie było wymogu osobistego stawiennictwa

– „Nie będę brał udziału w obchodach w Jerozolimie 23 stycznia. Stanowisko całego polskiego rządu i moje było takie, że albo Polska będzie mogła tam zabrać glos, albo nie będę brał udziału w tym wydarzeniu” – obwieścił Andrzej Duda po posiedzeniu zwołanej przez siebie Rady Gabinetowej.

 

W sieci pojawiły się pierwsze komentarze. – „Byłoby czymś nienormalnym, gdyby podczas obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz w Jerozolimie przemówili przedstawiciele USA, Rosji, Francji, UK i Niemiec, a PAD miałby milczeć. Innej decyzji PAD nie mógł podjąć. Pytanie, czy polska dyplomacja zrobiła wszystko co mogła?” – zastanawiał Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”.

Internauci nie mieli wątpliwości: – „Raczej pytanie, jak mogło się stać, że polska dyplomacja upadła tak nisko, że kraj, na którego okupowanych ziemiach istniał obóz, nie zaistnieje podczas rocznicy jego wyzwolenia?”;

 

– „1. Nieobecni nie mają racji. 2. Na takich uroczystościach jest wiele możliwości by przemówić i przekaz poszedł w świat. 3. Taka jest obecnie pozycja polskiej dyplomacji na świecie, hasło „Polska w ruinie” to musiał być jednak taki plan”; – „Prezydent abdykował z reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej? Na Boga, za co my mu płacimy? Za pajacowanie na pochodzie kościelnym?”.

Nie zabrakło też komentarzy, podsumowujących rządy PiS. – „Spełnia się idea prezesa o samotnej wyspie”; – „Co wyście z tym krajem zrobili PiSiory 🙁 Nikt już się z Polską nie liczy”; – „Wstawania z kolan ciąg dalszy”; – „To jest piękne podsumowanie wagi i efektywności obecnej polskiej dyplomacji i znaczenia PAD”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lehoo
Lehoo
7 stycznia 2020 19:29

A to w ogóle ktoś w Izraelu tego żenującego pajaca zapraszał ?

Chermes
Chermes
7 stycznia 2020 19:52

Może to i dobrze, że nie jedzie, bo zapewne w swym przemówieniu wykrzyczałby, że to był nasz, polski obóz i świętować mamy prawo tylko my, Polacy, którzy są patriotami i katolikami zarazem. Albo opowiedziałby któryś ze swoich ulubionych dowcipów o SSmanach i Żydkach w Oświęcimiu.

מְנֵא
מְנֵא
8 stycznia 2020 17:53
Reply to  Chermes

Ciekawi mnie bardzo, jak Wielce Szanowny Pan czułby się, gdyby jakiś Niemiec, Rosjanin albo Zyd nazwał Pana „Polaczkiem”. Czy takie określenie uznałby Pan za komplement, uznanie dla kraju Pańskiego pochodzenia ? Antysemityzm zaczyna sie przede wszystkim od pogardy dla Żyda, a tak było i jest odbierane określenie „Żydek”. Dopiero potem przechodzi się do „wyższego poziomu wtajemniczenia” – pogromów, wysiedleń, obozów koncentracyjnych a wreszcie masowego zabijania. Wcale się nie dziwię, że ten kraj został ostatnio uznany za lidera zachowan antysemickich na świecie. skoro nawet „obrońca demokracji” bez żadnych zahamowań wchodzi na tę śliską ścieżkę. Czy Szanowny Pan zdaje sobie sprawę z tego, że właśnie dołożył swoją cegiełkę do tego niechlubnego miana najbardziej antysemickiego kraju na świecie ?

Wolnościowiec
Wolnościowiec
9 stycznia 2020 11:59
Reply to  מְנֵא

Mam do ciebie pytanie bo ty tak bardzo rozczulasz się nad żydami jak to oni mają źle i są prześladowani, wyśmiewani itp.
Jak odniesiesz się do tego że wielu polityków Izraela głosi że trzeba zachować czystość narodową, że żydzi powinni mieć zakaz wchodzenia w związki z nie-żydami lub że Palestyńczyków trzeba izolować w gettach? Czy to rasizm i nawoływanie do nienawiści? Co? Dziwisz się czemu ludzie nie lubią żydów a nie przyszło ci do głowy że może żydzi sami są sobie winni?
A szczytem jest to że przy każdej byle krytyce robią z siebie ofiary i krzyczą o antysemityźmie.
Według mnie żydzi nie różnią się za bardzo od muzułmanów lub radykalnych chrześcijan.
I zanim zaczniesz mnie wyzywać od prawaków lub katofaszystów to nie, nie popieram prawicy i nie jestem moherem, jestem liberałem i i nie trzęsę się za Kościołem.

מְנֵא
מְנֵא
10 stycznia 2020 09:47
Reply to  Wolnościowiec

Niech Szanowny Pan się nie obawia, że zacznę go „wyzywać od prawaków lub katofaszystów”. Nie mam w zwyczaju tego robić, szczególnie wobec osób, które swoje racje potrafią wyłożyć w stosunkowo spokojny sposób (choć niekoniecznie muszę się z nimi zgadzać). Z Pańskimi racjami tezami generalnie się nie zgadzam z wyjątkiem tej o przesadnym radykaliźmie i nacjonaliźmie polityków izraelskich.

מְנֵא
מְנֵא
7 stycznia 2020 20:14

Jeśli Polska wywiąże się ze swoich zobowiązań przyjetych w Deklaracji Terezińskiej z 30.06.2009 ze szczególnym uwzględnieniem pkt. 3 i 4 rozdziału „Nieruchomości” oraz rozdziałów „Judaika i żydowskie dobra kultury” i „Miejsca edukacji, pamiątek, badań i upamiętnień”, poważnie zacznie zwalczać coraz silniejsze tendencje faszystowskie oraz rosnący antysemityzm, jak również wreszcie uzna, że miała swój niechlubny udział w Zagłądzie (głosy wybitnych przedstawicieli tego kraju w rodzaju Olgi Tokarczuk, licznych aktorów czy pisarzy są wprawdzie cenne, ale tu jest potrzebne oficjalne stanowisko władz), dopiero wtedy będzie miała moralne prawo zabierać głos podczas uroczystości związanych z Holokaustem. W innym przypadku głos przedstawiciela władz tego kraju bedzie brzmiał nad wyraz fałszywie, więc jaki jest sens obecności, kto w doborowym towarzystwie zepsuje tylko powietrze. Obecny pisowski rząd stosuje taktykę strusia i pomimo listu senatorów amerykańskich oraz nacisków dyplomatycznych ze strony USA nie robi nic, by cokolwiek zrobić w tym względzie. Powiedziałbym nawet, że robi się coraz gorzej, niedawno Polska została niechlubnym liderem światowego rankingu krajów antysemickich. W zeszłym roku pisowskie władze zlekceważyły wprawdzie głos sekretarza stanu USA Mika Pompeo, który w sposób zdecydowany upomniał się o zadośćuczynienie ofiarom Holokaustu., ale zbliża się chwila prawdy, bo Departament Stanu musi przedstawić Kongresowi jednorazowy raport o stanie realizacji niewiążącej deklaracji terezińskiej (termin minął już w listopadzie 2019, więc można się go spodziewać lada chwila) i wtedy Kaczyńskim, Morawieckim i Dodom nie będzie już do śmiechu. Jak to jest, że inne kraje wywiązują się ze zobowiązań przyjętych na siebie w Deklaracji Terezińskiej , tylko Polska ma z tym problem. Wstyd panowie, źle się bawicie !

Wolnościowiec
Wolnościowiec
8 stycznia 2020 00:36
Reply to  מְנֵא

Ta sprawa była już załatwiona z Żydami w latach 60 i Polska nic nie musi oddawać ani płacić. Żydzi po prostu chcą wyłudzić pieniądze i zrobić z nas współpracowników holocaustu. Owszem- byli Polacy co krzywdzili żydów w czasie wojny ale nie można z tego powodu mówić że cała Polska uczestniczyła w zagładzie bo nie my zbudowaliśmy obozów.
Po drugie krytykowanie Izraela i Syjonizmu to NIE JEST antysemityzm.

מְנֵא
מְנֵא
8 stycznia 2020 18:07
Reply to  Wolnościowiec

Gdyby sprawa była załatwiona porządnie, nie byłoby potrzeby tworzenia i podpisywania „Deklaracji Terezińskiej”, ani zaangażowania się Kongresu USA w uchwalenie „Ustawy o niezwłocznym uczynieniu sprawiedliwości ocalonym z Holocaustu, którym nie zadośćuczyniono ich strat” Widocznie problem jednak jest i to problem o wielkim kalibrze, skoro prezydent Trump (ponoć wielki przyjaciel Polski) nie zwlekał ani chwili ze swoim podpisem a senatorzy amerykańscy praktycznie w komplecie podpisali list do premiera RP z żądaniem podjęcia niezwłocznych działań dotyczących restytucji mienia pożydowskiego, w tym również tzw. mienia bezspadkowego. A tak na marginesie, skoro przedstawiciel rządu polskiego podpisał się pod „Deklaracją Terezińską”, wypadałoby podjąć jakieś kroki w celu realizacji jej ustaleń, prawda ?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
7 stycznia 2020 21:42

Z dwojga złego, to już chyba lepiej, żeby nic nie mówił.

Adalbert
Adalbert
8 stycznia 2020 04:26

Szczelił focha na złość babci nie pojedzie . A na poważnie nie pozwolili mu wygłaszać kazania lub homilii w jego stylu to niewątpliwie powód do obrazy.