Duda obiecuje budowę przystanków kolejowych w miejscach, gdzie… nie kursują pociągi osobowe!

Duda podpisał ustawę… na peronie dworca – „To się nie dzieje...”

Podczas ubiegłotygodniowej „gospodarskiej wizyty” Andrzej Duda ogłosił nowy program – zwyczajem pisowskim z użyciem plusa. Chodzi więc o Kolej Plus, w ramach którego w ciągu pięciu lat ma powstać 200 przystanków kolejowych w całej Polsce.

 

Jak jednak sprawdzili dziennikarze wielkopolskiego oddziału „GW”, trzy zaplanowane przystanki znajdują się na tzw. towarowej obwodnicy Poznania. Po tej magistrali nie kursują pociągi osobowe, więc budowa przystanków Poznań Uniwersytet, Naramowice i Koziegłowy jest średnio sensowna, żeby nie stwierdzić, że wręcz absurdalna.

„Na jakiej podstawie wybrano poszczególne lokalizacje? Czy program „przystanków prezydenckich”, nazwany tak ze względu na obecność Prezydenta RP Andrzeja Dudy przy ogłoszeniu, powstawał szybko i chaotycznie, aby zdążyć przed domniemaną datą wyborów na najwyższy urząd w państwie? Bez ścisłej współpracy z samorządami, i to nie tylko wojewódzkimi, ale również z gminami największych obszarów metropolitalnych, program się jednak nie uda. Sieć postojów musi być przemyślana dla każdej relacji osobno” – skomentował na Facebooku dr Michał Beim, ekspert ds. transportowych, w czasach poprzednich rządów PiS członek zarządu PKP.

 

– „Zawsze można wysłać DUDA-drezynę”; – „Już taki jeden był ekspert od stacji kolejowych i jego ukochane dziecko – Włoszczowa”;

– „Koniec z dyskryminacją pociągów towarowych! Przystanki dla wszystkich!” – kpili internauci.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
antymoher
antymoher
11 maja 2020 18:35

Taaa,nie moge doczekać się programu PAŁAC+,oczywiście tylko dla swoich!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!co tam,……………………………….pełno popegerowskich………………………..wyremontuje się za państwowe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Hulaj dusza,piekła nie ma.

Maciek123454321
Maciek123454321
11 maja 2020 20:33

Przecież poznaniacy pękną ze śmiechu. Niech lepiej pajac odwiedzi Bełżec – ongiś ważny węzeł kolejowy, położony w środku pisowskiego zagłębia. Może wytłumaczy mieszkańcom, dlaczego w ogóle nie dojeżdżają tam pociągi. Ja mogę wytłumaczyć – uruchomienie komunikacji ze światem skończyłoby panowanie pisowskie w tamtym regionie, bo na razie wszyscy siedzą tam na dupie i trują się KURwizją.

gboor
gboor
12 maja 2020 07:01

Przypomniałem sobie fragment Konstytucji mówiący o prezydencie. Nie ma tam nic o kompetencjach w zakresie kolejnictwa ani w ogóle gospodarki. Nie należy składać obietnic, których nie jest się w stanie dotrzymać.

Shaq
Shaq
12 maja 2020 08:55

Duda wybrał Koziegłowy, bo miło mu się kojarzą z jego ulubioną lekturą, przygodami Koziołka Matołka.

Jerzy
Jerzy
12 maja 2020 09:24

Nie wiem, co gorsze – obiecywanie budowy bezsensownych przystanków, czy wydawanie realnych milionów na remonty stacji już istniejących, na których przed remontem zatrzymywały się pociągi, a po remoncie już nie. Konkretnie chodzi o stacje Pludry i Pawonków na linii Fosowskie – Lubliniec.