Duda organizuje 11 listopada marsz pod swoim patronatem

Duda organizuje 11 listopada marsz pod swoim patronatem

– „11 listopada zorganizowany zostanie biało-czerwony marsz pod patronatem prezydenta. Zapraszamy wszystkie Polaki…” – powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Poprawił się i zaprosił na marsz wszystkich Polaków.

Marsz Dudy ma mieć charakter uroczystości państwowej, a jego organizacją zajmie się rząd. Takie są ustalenia po dzisiejszym nagłym spotkaniu prezydenta z premierem po decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz, zakazującej narodowcom przemarszu przez stolicę. – „Marsz będzie miał charakter uroczystości państwowych; w związku z tym wszystkie inne marsze, które ewentualnie mogłyby przebiegać tą samą trasą, z mocy samego prawa nie mogą mieć miejsca” – powiedział Spychalski.

„Wielki biało-czerwony marsz zwołany na 4 doby przed terminem przygotowywanego od 3 lat święta. To się musi udać”; – „W kilkanaście minut na 4 dni przed 100-leciem niepodległości. Państwo przez duże P organizuje wielki biało-czerwony marsz. Poważne…”;

– „Organizacją marszu zajmie się rząd, brawo – już cztery dni przed 11 listopada! Niniejszym rząd bierze na swoje konto odpowiedzialność za bezpieczeństwo” – komentowali „na gorąco” dziennikarze na Twitterze.

bt

Źródło: Twitter

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
smętekDociekliwyWaldemarPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Już to widzę oczyma duszy mej: pustymi ulicami, w obstawie kilkuset policjantów (opłaconych po 1000 zeta ekstra na głowę) przemaszeruje Adrian z rządem i ze świtą, i więcej nikt, a bocznymi ulicami przecwałują równoległą trasą bandy narodowców, niszcząc i podpalając co się da, bo tam już policji nie będzie. Dzięki Bogu mieszkam na peryferiach.

Waldemar
Waldemar

Coś mi się zdaje, że jest pani optymistką. Nie przecwałują bocznymi ulicami i nie będzie żadnej równoległej trasy. To Adrian przemaszeruje pod znakiem falangi, krzyża celtyckiego i transparentów o „białej Europie”. W końcu każdy wybiera takie towarzystwo, jakie mu pasuje i jakie lubi.

smętek
smętek

Zgadzam się z Panem. Ja też mam taką wizję tych przemarszów.

Dociekliwy
Dociekliwy

Ja tak myślę, że ten Adrian to jednak szczwana gapa. Bo jak to ma mieć charakter uroczystości państwowej to z pewnością licznie ją zaszczycą zieloni beneficjenci 650+. A i młodzież z WOT nie odmówi. W ten sposób obecność nie licznej reprezentacji 1000 PJS nie będzie prowokować.

smętek
smętek

Prześwietne persony otaczające Andrzeja Dudę wyjaśniają wszystko i komentować nie ma potrzeby.