Duda podjął decyzję o podpisaniu ustaw o SN i KRS

Andrzej Duda zapowiedział Kaczyńskiemu, że zawetuje ustawę o rekompensacie dla mediów publicznych?

W specjalnym oświadczeniu Andrzej Duda poinformował, że podpisze ustawy o SN i KRS. – „Dziwi mnie stawianie tak nieprzyzwoitej tezy o tym, że tamte ustawy i te ustawy to to samo. Są bardzo istotne różnice” – powiedział prezydent. „Tamte ustawy” to te, zawetowane przez niego w lipcu. Duda nie wyjaśnił, na czym te różnice polegają, a wiele autorytetów prawniczych wskazywało, że są prawie identyczne.

„W moim przekonaniu następuje pogłębienie demokratyzacji jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości. Zmiany służą demokratyzacji państwa i są przeciwieństwem oligarchizacji państwa” – powiedział Duda. Nie powstrzymał się przed wygłoszeniem pisowskiej mantry o „nadzwyczajnej kaście sędziów”, która – jak pewnie sądzi Duda – dzięki tym ustawom zniknie.

Nie posłuchał więc apeli wielu, wielu środowisk i autorytetów, żeby nie podpisywał tych ustaw. Nawet słowem nie odniósł się do dzisiejszej decyzji Komisji Europejskiej, która rozpoczęła procedury wobec Polski z artykułu 7 unijnego traktatu. Powodem jest zagrożenie dla praworządności w Polsce.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
AndaJotantymoherNikadrętwy news Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mordazdradziecka
Mordazdradziecka

Maliniak, masz przegwizdane. Cela czeka.

Anda
Anda

Dudała całym językiem ciałą – przekrzywiona głowa, desperackie próby opanowania tików – pokazywał, że kłamie i wie, że podpisuje bandycką ustawę.
Panie Duda, na razie jesteśmy bezsilni. Ale przyjdzie na pana czas konsekwencji i poniesienia odpowiedzialności za sprzeniewierzenie się konstytucji.
Nie obroniliśmy demokracji i praworządności. Ale – historia podpowiada – odzyskamy ją. A wtedy biada tym, którzy ją narodowi odebrali..

Adam
Adam

Obecność tej osoby w pałącu prezydenckim jest żenująca.

drętwy news
drętwy news

Co tam się janie-pawli u tego Dlugopisa :-(… tragedia

Nika
Nika

mały człowieczek, o śmiesznej aparycji. Kolejny Gollum!

antymoher
antymoher

Taaa,masło śmietankowe nie jest maślane!!!KOŃCZ WAŚĆ ,WSTYDU OSZCZĘDŻ! ,NAM POLAKOM.

Jot
Jot

Duce, wypisz wymaluj.