Duda poleca artykuł, którego autor obraża UE i snuje pseudonaukowe teorie

Duda odniósł się do „Tylko nie mów nikomu”, nie pisząc słowa o księżach pedofilach!

„PAD poleca tekst, którego autor nazywa Niemcy IV Rzeszą, a Unię – Sojedinionnymi Sztatami Jewropy. Urocze” – napisał na Twitterze Michał Szułdrzyński z „Rzeczpospolitej”. A chodzi o kolejny już kompromitujący wpis Andrzeja Dudy. – „Bardzo dobry artykuł o emisji CO2 w UE. Przystępnie przedstawia realną sytuację. Warto przeczytać. Polecam” – napisał prezydent.

W tekście, który pochodzi z prawicowego portalu, znaleźć można takie oto fragmenty: – „Polska jest „chłopcem do bicia” w UE, czyli jak kto woli Niemieckiej IV Rzeszy wspartej przez akolitów, zaś Polska i Grupa Wyszehradzka ma odmienne widzenie rzeczy od wizji budowniczych Sojedinionnych Sztatów Jewropy” albo CO2 nie truje! Jest gazem przyjaznym. (…) Emisja CO2 przez przemysł jest zbyt mała, aby miała wpływ na tzw. efekt cieplarniany. To jest ukuta przez banksterów strategia niszczenia gospodarek państw wschodzących i zacofanych ekonomicznie (państwa Afryki), a sami potentaci czyli USA, Rosja i Chiny bezkarnie „srają” na normy”. Poza tym – według autora – Niemcy emitują więcej CO2 niż Polska. – „1) Gospodarka niemiecka jest wielokrotnie większa od naszej więc więcej emituje. 2) Niemcy zamykają kopalnie i odchodzą od energetyki węglowej, udział zielonej energii w całkowitej produkcji energii rośnie. PiS przeciwnie zaczyna budowę nowej elektrowni węglowej, za 6 mld PLN!” – skomentował jeden z internautów.

„Pan już lepiej niech nic nie poleca. Chce nas pan zatruć węglem, dla pana węgiel nie szkodzi klimatowi (!), przez pana głupie teksty na COP24 dali Polsce na szczycie antynagrodę-skamielinę. I skłamał pan na szczycie ws. procenta spadku emisji CO2 od 1990 r.” – skomentowała oburzona dziennikarka Aneta Mościcka.

W podobnym tonie pisali inni internauci. – Powielanie pseudonaukowych fejków przez prezydenta świadczy nie tylko o jego ignorancji, co o kompletnym niezrozumieniu problemu”; – „Pan tak skarykaturzył urząd prezydenta, że nawet gdyby ktoś chciał, to by tego nie wymyślił. Nie wiem, czy można gratulować czy raczej wypada nad tym zapłakać”; – „I wciąż jest oczywiście zmęczony tym gadaniem opozycji o Polexicie”; – „Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy. Ja się uczę w mieszkaniu, ja się uczę w samochodzie, kiedy jadę, w samolocie kiedy lecę, jak się cały czas czegoś uczę”… I JAK KREW W PIACH”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AndaPolka gorszego sortuWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar
Waldemar

Sądząc z tego pośpiesznego wycofania się, prezydent nie bardzo wie, pod czym się podpisuje. Niebezpieczny precedens.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Przecież to norma, że nie wie.

Anda
Anda

Nie dajmy się nabrać, Duda oczywiście przeczytał cały artykuł, a okręsleniem IV Rzesza był pewnie zachwycony i ubawiony. Po prostu, jak to często bywa u ludzi z niskim poziomem inteligencji, zwłaszcza emocjonalnej, za późno zorientował się, że popieranie lżenia Niemiec t0 międzynarodowy afront. Stąd to wycofanie.