Duda porozmawia z Trumpem o katastrofie smoleńskiej

Ujawnianie kłamstw PiSu - ciąg dalszy. Brejza znów w natarciu

Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski uchylił rąbka tajemnicy na temat treści rozmów Duda – Trump, gdy prezydent USA pojawi się w Polsce.

Szef MSZ „jest przekonany”, że panowie będą dyskutować o katastrofie smoleńskiej oraz kwestii zwrotu prezydenckiego Tu-154M, który rozbił się w 2010 r. na terenie Rosji. – „Gdy byłem w Waszyngtonie kilka miesięcy temu i rozmawiałem z sekretarzem stanu Tillersonem, wspomniałem o tym. Zresztą rozmawiałem też z poprzednim sekretarzem stanu Johnem Kerrym w grudniu 2015 r. w Brukseli przy okazji spotkania NATO. Już wtedy prosiłem o pomoc. Jak do tej pory nie ma odpowiedzi ze strony amerykańskiej. Niektóre ośrodki mówią, że nie mają informacji na ten temat, z innych ośrodków wiemy, że Amerykanie mogliby podjąć współpracę, ale musi to być decyzja Departamentu Stanu” – stwierdził Waszczykowski w rozmowie z PAP.

Minister uważa, że zwrot wraku to niezbędny element poprawienia naszych relacji z Rosją. Podkreślał, że Rosja potrafi współpracować. Jako przykład podał katastrofę malezyjskiego samolotu, który rozbił się nad Ukrainą, w strefie kontrolowanej przez Rosjan.

Donald Trump obiecywał Polakom pomoc w kwestii smoleńskiej już wcześniej, m.in. podczas przedwyborczego spotkania z amerykańską Polonią we wrześniu ubiegłego roku.
(Źródło: Fakt)

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JacekWiśnia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wiśnia
Wiśnia

Tramp obiecywał Polakom. Duda też obiecywał Polakom.

Jacek
Jacek

Trump coś obiecywał?