Duda rapuje w akcji zbiórki na walkę z koronawirusem – „Pan miał w rękach 2 mld zł i zamiast na służbę zdrowia, kasa poszła na TVP”

BBN chciało "porwać" prezydenta. Prezydent się zgodził, nie wiadomo jednak czy "porwanie" się udało

„Duda najpierw dał 2 mld rocznie na propagandę w TVP zamiast na onkologię, a teraz bierze udział w rapowym czelendżu-zbiórce na niedofinansowaną służbę zdrowia w państwie, którym z kolegami z PiS współrządzi. Kiedy myślisz, że Duda już sięgnął dna, on uruchamia pogłębiarkę” – tak skomentował jeden z internautów udział Dudy w akcji „hot16challange2”.

Pomysłodawcą akcji jest raper Solar. Akcja organizowana jest wraz z fundacją Siepomaga.pl. W jej ramach ludzie ze świata kultury, mediów i polityki rapują szesnastowersowe zwrotki, zachęcając do zbiórki pieniędzy, które zostaną przeznaczone dla lekarzy i szpitali w walce z koronawirusem. Dotychczas udało się udało się zebrać ponad 1,3 mln zł.

Duda włączył się w tę akcję i ułożył taką oto zwrotkę: – „Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły. To jest maj, nie pachnie Saska Kępa, może ktoś to gdzieś przewidział, ale wróżba raczej tępa. Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły. Ostre niebo tu i teraz, ostra ziemia, ostry kurz. Wczoraj znika w nieostrości, jutro, dzisiaj, zaraz, już. Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły. Ciepły wieczór bez ciemności, trawa, spokój, my i wy. My i wy. My to oni, oni – my. Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły. Mocne ręce ratowników, wszyscy razem, chwała im”.

 

Naszą uwagę szczególnie zwróciło sformułowanie: „ostry cień mgły”. Nie podejmujemy się tłumaczenia, co autor miał na myśli…

„Mam pewien niesmak i nie chodzi mi o wykonanie. Przecież ta zbiórka jest dlatego, że jest niedofinansowana służba zdrowia, a za to odpowiada obóz władzy, do którego zalicza się Prezydent. Za tym nie powinna iść wpłata do siepomaga tylko reforma służby zdrowia”;

– „Ta akcja ma zachęcić ludzi do wpłacania pieniędzy dla lekarzy. Pan miał w rękach 2 miliardy złotych i zamiast na służbę zdrowia, podpisał pan ustawę i kasa poszła na TVPIS. Pana udział w tej szczytnej akcji uważam za skrajny cynizm. Nie pozdrawiam życząc przegranych wyborów”; – „A wystarczyło, panie Andrzeju, nie dawać 2 mld na telewizję, tylko na chorych. To byłby pierwszy krok w dobrym kierunku. I nie raniłby pan naszych uszu” – komentowali internauci.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
Adam PawlikiewiczandrzejPolka gorszego sortuElżbietaAleksander Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Z takim tekstem mógł na miesięcznicy wystąpić a nie bezcześcić zbiórkę na służbę zdrowia. Sprzeniewierzył dwa miliardy a nazbiera kilka stówek! WYPAD do Krakowa gnój od smoka wywalać!

Irena
Irena

Dramat!

Goool
Goool

Gdyby nie podpis pod ustawą o kasie dla TVP, to nawet uznałbym to za fajny gest. A tak…

Anna
Anna

Duda zrobiłby lepiej gdyby schował swojà gębe. Jego widok wzbudza obrzydzenie. Sięgnął już szczytów cynizmu i zakłamania.

Shaq
Shaq

On z takim zapałem kopie w bagnie w poszukiwaniu dna, że wkrótce odkryje nieznane geologii złoża ropy.

Aleksander
Aleksander

w dodatku grafoman

Elżbieta
Elżbieta

To po prostu bezczelne wykorzystywanie społecznej akcji w nieustającej od roku kampanii wyborczej. Ja bym to skasowała na miejscu organizatorów zbiórki.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Ja pierdykam, co to miało być? Chyba mu się okoliczność ze Smoleńskiem pozajączkowała. Lepiej by już nie pchał tej nalanej japy wszędzie, gdzie się da, bo patrzeć hadko.

andrzej
andrzej

Co Ty z siebie robisz? Pośmiewisko. Ale to jest żałosne. Gdzie na świecie jest taki pajacopreydent Tylko u nas.

Adam Pawlikiewicz
Adam Pawlikiewicz

Przynajmniej nie siedzi na tyłku i coś robi dla kraju. Pieniądze na szpitale tez były ale w kraju gdzie opieka zdrowotna jest za darmo albo prawie za darmo nigdy nie będzie dosyć.
Przestańcie ludzie ciagle wieszać psy na wszystkim, zacznijcie coś doceniać. Tylko słyszę ciagle narzekanie. To jest chore!!!