Duda sam się kompromituje

Kolejny atak na sędziów SN – tym razem w wykonaniu prezydenta

Internet pamięta i przechowuje wszystko na zawsze, a internauci to dociekliwi obserwatorzy. Andrzej Duda jakby o tym zapomniał i zmienia swoje poglądy w myśl znanego powiedzonka o punkcie widzenia. Wyszło to z całą jaskrawością przy okazji ułaskawienia Mariusza Kamińskiego. W związku z tą sprawą internauci przypomnieli na Twitterze prezydentowi jego własne słowa z 2011 r. będące odpowiedzią na krytykę jednego z aktów łaski wydanych przez ówczesnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wielka szkoda, że Duda o tych słowach zupełnie zapomniał, zarówno wtedy, gdy ułaskawiał Mariusza Kamińskiego, jak i dziś, gdy wysyła swoich ministrów, by krytykowali orzeczenie Sądu Najwyższego.

Cynizm Andrzeja Dudy

Adrian jest hipokrytą.Stanowisko w sprawie ułaskawienia w 2011r. i w 2015r.

Opublikowany przez Racjonalna Polska na 31 maja 2017

A wtedy Duda mówił tak:

„Jako minister w Kancelarii Prezydenta RP, nadzorujący Biuro Prawa i Ustroju oraz Biuro Obywatelstw i Prawa Łaski w okresie od jesieni 2008 do lipca 2010, chciałbym tu z całą odpowiedzialnością oświadczyć, że Pan Prezydent, śp. profesor Lech Kaczyński podchodził do spraw ułaskawień z absolutną bezstronnością, biorąc pod uwagę ciężar popełnionego przestępstwa, jego konsekwencje społeczne, a także wymiar ludzki sprawy, gdy konsekwencje wyroku dla osoby skazanej wydają się niewspółmierne do szkodliwości czynu. (…)W ułaskawieniach nie ma spraw prostych. Każde ułaskawienie może budzić kontrowersje, bo taka jest natura tej instytucji. Ułaskawia się osoby uznane przez sądy za winne. Ułaskawienie nie jest uniewinnieniem.

A dziś? Gdy Sąd Najwyższy uznał, że prezydent nie mógł ułaskawić kogoś, kto w świetle prawa jest niewinny, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta odpowiedzieli, iż Sąd Najwyższy wydał nic nieznaczącą uchwałę.
(Źródło: naTemat)

/jp/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
PedziwiatrWiśniakpt. ArianatorMaciek123454321Waldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jurek
jurek

W Partii konsekwencja nie obowiązuje, jedynie wola wodza. Konsekwentna jest tylko nienawiść do aktualnie wskazanego wroga i żądza władzy.

Pedziwiatr
Pedziwiatr

I to jest prawidłowa wykładnia mechanizmu sprawowania obecnej władzy

Sławomir
Sławomir

Dno dna, ułaskawiony przestępca stawia wykładnię prawną pisiego długopisa.
Nie wierzę, że reżim uzna wyniki wyborów gdy Polacy powiedzą „spieprzaj dziadu”.

Maciek123454321
Maciek123454321

Oj, jeśli tak będzie, to może polać się krew. Czego jak czego, ale naród tego nie zniesie.

Wiśnia
Wiśnia

I tej krwi najbardziej się boję

Waldemar
Waldemar

W 2011 Duda wypowiedział się jako prawnik, w 2015 jako Adrian. Kolejny dowód, czym staje się prawo, gdy zamiast sędziów orzekają politycy – a do tego zmierza aktualnie procedowana ustawa o sądownictwie.

kpt. Arianator
kpt. Arianator

Jako obywatel RP proszę obecnie urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę o ułaskawienie skazanych uczestników demonstracji mającej miejsce pod wrocławskim komisariatem. Pomimo że zachowania skazanych osób nie można pochwalić, trzeba jednak wziąć pod uwagę bulwersujący charakter sprawy Igora Stachowiaka.