Duda skrytykował polityków prawicy w sanktuarium na Jasnej Górze

Duda skrytykował polityków prawicy w sanktuarium na Jasnej Górze

Szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda gościł wczoraj na Pielgrzymce Ludzi Pracy na Jasnej Górze. Związkowiec ostro odniósł się tam do konfliktu w rządzie PiS.

 

Związek zawodowy „Solidarność” nie przetrwałby, gdyby nie jedność ludzkich serc. (…) Jak widać, tej jedności serc zabrakło politykom Zjednoczonej Prawicy w ubiegły piątek. Z tego miejsca chcę powiedzieć, że Polska, nasza ukochana ojczyzna, to dobro wspólne wszystkich Polaków, a nie interesy partyjne i czas najwyższy się ocknąć, usiąść i prowadzić prawdziwy dialog między sobą dla dobra Polski i Polaków, bo przed nami duże problemy do rozwiązania, a nie problemy partykularne partii politycznych” – grzmiał szef prorządowego związku.

Duda dodał też, że „Polska jest dobrem wspólnym” i nie powinny w niej dominować „partykularne interesy”. To jednak niejedyny temat przez niego poruszony.

 

Uczestnik pielgrzymki przemówił też na temat „neutralności politycznej” – KE chce, by Polska osiągnęła ją jeszcze do 2050 r. Dudzie nie zależy jednak na ekologii.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Nigdy nie zgodzimy się na to, aby pod naciskiem UE przyjmować neutralność klimatyczną do roku 2050, a tym samym godzić się na likwidację miejsc pracy, na tragedię wielu polskich rodzin, na to zgody nie będzie” – powiedział w imieniu „S”. Stanowisko to doskonale odzwierciedla światopogląd przyjęty przez nasz rząd.

Piotr Duda jest przewodniczącym „Solidarności” od 2010 r.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o