„Duda stanął tam, gdzie stało ZOMO”

Sakiewicz dla pracowników pieniędzy nie ma – sobie kupił pół willi w Krakowie

Większość prawicowych mediów po dymisji Antoniego Macierewicza stanęła za nim murem. Nie przebierając w słowach, publicyści prawicowi atakują Andrzeja Dudę, zarzucając mu doprowadzenie do pozbawienia Macierewicza dotychczasowego stanowiska.

Ostro zareagowała Katarzyna Gójska-Hejke, wicenaczelna „Gazety Polskiej”. – „Nieuzasadnionymi, a bardzo często wręcz prymitywnymi atakami na ministra Antoniego Macierewicza, prezydent Duda definitywnie pozbawił się szans na drugą kadencję, a przez wielu swoich wyborców zostanie zapamiętany jako polityk, który po prostu ich zdradził. W kluczowych sprawach, jakimi są wyjaśnienie Smoleńska i oczyszczenie armii RP ze złogów i nominatów Kiszczaka, stanął po stronie, którą plastycznie można opisać: „tam, gdzie stało ZOMO” – powiedziała w rozmowie z portalem niezależna.pl.

Zareagowała na te słowa na Twitterze dziennikarka Polsatu Dominika Długosz: – „A teraz przymknijmy oczy i wyobraźmy sobie gdybym np. ja w studio Polsatu użyła takich słów i argumentów wobec jakiegokolwiek polityka. Zwłaszcza polityka prawicy”.

Gójska w swoim zacietrzewieniu jeszcze mocniej zaatakowała Dudę. – „Prezydent Duda nie ma w sobie ani cech, ani wiedzy, ani doświadczenia, które pozwoliłyby go określić mianem przywódcy czy męża stanu” – powiedziała.

Wtórował Gójskiej jej szef – redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz. – „Wymuszenie dymisji na stanowisku szefa MON jest to decyzja prezydenta i prezydent musi za to ponieść odpowiedzialność. Można powiedzieć, że prezydent dopiął swego, a ja dotrzymam słowa – już nie zagłosuję na tego prezydenta” – powiedział w wywiadzie dla niezalezna.pl.

Cóż, wcześniej nie zauważali np. łamania Konstytucji przez Andrzeja Dudę – to według Gójskiej i Sakiewicza pewnie były działania godne męża stanu. Zareagowali dopiero, kiedy zdymisjonowano im „kapłana religii smoleńskiej”.

bt

Źródło: niezalezna.pl, wyborcza.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
WaldemarGrześMaciek123454321Plus ujemny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Plus ujemny
Plus ujemny

Ich zapał skończy się w tym momencie kiedy odetną im dostęp do możliwości prywatyzowania budżetowej kasy. Ale też nie ulega wątpliwości że Duda znowu dał się wyrolować.

Maciek123454321
Maciek123454321

„Prezydent Duda nie ma w sobie ani cech, ani wiedzy, ani doświadczenia, które pozwoliłyby go określić mianem przywódcy czy męża stanu”. Podpisuję się obiema rękami pod tym cytatem z pani Gójskiej, choć oczywiście z zupełnie odmiennych powodów. Wiele razy pisałem o obrzydliwym smrodzie, który od czasu do czasu wydobywa się z wora pt. „dobra zmiana”. Trochę się ulało z wora pod siedzibą TK, więcej się ulało na Woronicza, dlatego już tam śmierdzi niemożebnie, KC PiS odgrodził się szczelnie płotem, aby warszawiacy nie musieli wdychać smrodu przechodząc obok Nowogrodzkiej. Teraz się worek bardziej rozszczelnił, ulało się kloaki więcej. Odpowiednio bardziej śmierdzi.… Czytaj więcej »

Grześ
Grześ

Kaśka daj spokój z tym ZOMO ty wtedy sikałaś jeszcze w majtki to co możesz powiedzieć o tym gdzie to ZOMO stało ???

Waldemar
Waldemar

No cóż, w tym wypadku prezydent został obstawiony w roli tzw. kozła ofiarnego, bo w końcu wiadomo, kto tu podejmuje decyzje. Ja bym się jednak żalami Sakiewicza nie przejmował – raczej wręcz odwrotnie.