Duda też wysłał wniosek do TK w sprawie uchwały Sądu Najwyższego

Duda też wysłał wniosek do TK w sprawie uchwały Sądu Najwyższego

– „PAD skierował do upolitycznionego TK wniosek o kontrolę konstytucyjności zmierzającą do zablokowania skutków czwartkowej uchwały trzech izb Sądu Najwyższego” – napisał na Twitterze ekspert FOR Patryk Wachowiec.

 

Andrzej Duda w tym wniosku zwrócił się o zbadanie zgodności z Konstytucją przepisów na podstawie, których trzy izby Sądu Najwyższego wydały uchwałę o sędziach nominowanych przez neo-KRS. Jak pamiętamy, SN uznał, że nie mogą oni orzekać.

A te przepisy, na które powołał się Sąd Najwyższy, a których zbadania przez TK chce Duda to przepisy Kodeksu postępowania cywilnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o Sądzie Najwyższym. Ta ostatnia została zgłoszona właśnie przez Dudę!

 

Wniosek prezydenta to kolejne – po wnioskach premiera i neoKRS – skierowanie do TK uchwały SN.

„Przepraszam, a do kogo ten pan kieruje wniosek? Doktor prawa nie wie? A wiedzieć ma magister?”; – „Idą na totalną wojnę. Ten wniosek jest prezydenta jest kolejnym przykładem braku szacunku dla praworządności i stawia nas poza zasadami demokratycznego państwa prawa. To prawniczy polexit z europejskiego systemu zasad i prawa”; – „Partyjni funkcjonariusze oddelegowani to TK przez rządzącą partię już będą wiedzieć, co dalej robić…”  – komentowali ruch Dudy internauci.

bt

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
27 stycznia 2020 18:04

„Wyroków” „TK” julci i tak nikt inteligentny nie uznaje, więc możecie sobie pisowcy wysyłać co chcecie i julcia może orzekać co chce. To i tak nie będzie warte papieru na którym zostanie wydrukowane.

Jantar
Jantar
27 stycznia 2020 18:21

No to już jest oczywiste, po co Kaczyński wsadził do TK naczelną szczekaczkę partyjną i obrońcę pedofilów w sutannach. Idę o zakład, że wraz z kucharką zbawcy narodu to oni właśnie orzekną niezgodność uchwały SN z konstytucją. Oczywiście z tą konstytucją, która leży w szufladzie na Nowogrodzkiej…

Następny ruch to chyba tylko stan wyjątkowy, anulowanie wszystkich instytucji państwowych i rządy silnej ręki. Wraz z „wypierdolem” z UE…

Pytanie jeszcze, jak będzie jutro na spotkaniach z Jourovą…

Jacek Doliński
Jacek Doliński
27 stycznia 2020 18:27

PiS w swych próbach podporządkowania sobie sądownictwa mimo ostrzeżeń i próśb Komisji Europejskiej przypomina mi afrykańskiego kierowcę autobusu, który chcąc udowodnić swoją odwagę gna na czołowe zderzenie z drugim kierowcą – Unią Europejską – w przekonaniu, że UE pierwsza skręci.
Ślepi na fakty nie dostrzegają, że pojazd UE to nie autobus, tylko czołg!

Zbyszek
Zbyszek
27 stycznia 2020 18:33

Co za ludzie. Zaraz kaczor będzie głodny chodził, bo kiedy ta kobiecina ma mu gotować?

Ryszard
Ryszard
27 stycznia 2020 19:15

I prawidłowo! Tera mgr Odkrycie Towarzyskie, primo voto Przyłęcka pochyli się nad zagwozdką, rozgryzie problemat i wyda wszech obowiązujący wyrok. Tak działa państwo prawa w zaawansowanych demokracjach. Hej!