Duda też wysłał wniosek do TK w sprawie uchwały Sądu Najwyższego

Duda też wysłał wniosek do TK w sprawie uchwały Sądu Najwyższego

– „PAD skierował do upolitycznionego TK wniosek o kontrolę konstytucyjności zmierzającą do zablokowania skutków czwartkowej uchwały trzech izb Sądu Najwyższego” – napisał na Twitterze ekspert FOR Patryk Wachowiec.

 

Andrzej Duda w tym wniosku zwrócił się o zbadanie zgodności z Konstytucją przepisów na podstawie, których trzy izby Sądu Najwyższego wydały uchwałę o sędziach nominowanych przez neo-KRS. Jak pamiętamy, SN uznał, że nie mogą oni orzekać.

A te przepisy, na które powołał się Sąd Najwyższy, a których zbadania przez TK chce Duda to przepisy Kodeksu postępowania cywilnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o Sądzie Najwyższym. Ta ostatnia została zgłoszona właśnie przez Dudę!

 

Wniosek prezydenta to kolejne – po wnioskach premiera i neoKRS – skierowanie do TK uchwały SN.

„Przepraszam, a do kogo ten pan kieruje wniosek? Doktor prawa nie wie? A wiedzieć ma magister?”; – „Idą na totalną wojnę. Ten wniosek jest prezydenta jest kolejnym przykładem braku szacunku dla praworządności i stawia nas poza zasadami demokratycznego państwa prawa. To prawniczy polexit z europejskiego systemu zasad i prawa”; – „Partyjni funkcjonariusze oddelegowani to TK przez rządzącą partię już będą wiedzieć, co dalej robić…”  – komentowali ruch Dudy internauci.

bt

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
RyszardZbyszekJacek DolińskiJantarMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

„Wyroków” „TK” julci i tak nikt inteligentny nie uznaje, więc możecie sobie pisowcy wysyłać co chcecie i julcia może orzekać co chce. To i tak nie będzie warte papieru na którym zostanie wydrukowane.

Jantar
Jantar

No to już jest oczywiste, po co Kaczyński wsadził do TK naczelną szczekaczkę partyjną i obrońcę pedofilów w sutannach. Idę o zakład, że wraz z kucharką zbawcy narodu to oni właśnie orzekną niezgodność uchwały SN z konstytucją. Oczywiście z tą konstytucją, która leży w szufladzie na Nowogrodzkiej…

Następny ruch to chyba tylko stan wyjątkowy, anulowanie wszystkich instytucji państwowych i rządy silnej ręki. Wraz z „wypierdolem” z UE…

Pytanie jeszcze, jak będzie jutro na spotkaniach z Jourovą…

Jacek Doliński
Jacek Doliński

PiS w swych próbach podporządkowania sobie sądownictwa mimo ostrzeżeń i próśb Komisji Europejskiej przypomina mi afrykańskiego kierowcę autobusu, który chcąc udowodnić swoją odwagę gna na czołowe zderzenie z drugim kierowcą – Unią Europejską – w przekonaniu, że UE pierwsza skręci.
Ślepi na fakty nie dostrzegają, że pojazd UE to nie autobus, tylko czołg!

Zbyszek
Zbyszek

Co za ludzie. Zaraz kaczor będzie głodny chodził, bo kiedy ta kobiecina ma mu gotować?

Ryszard
Ryszard

I prawidłowo! Tera mgr Odkrycie Towarzyskie, primo voto Przyłęcka pochyli się nad zagwozdką, rozgryzie problemat i wyda wszech obowiązujący wyrok. Tak działa państwo prawa w zaawansowanych demokracjach. Hej!