Duda „w celu zwalczenia zagrożenia urządza wycieczkę z obstawą, do Częstochowy, aby się tam pomodlić”

Duda „w celu zwalczenia zagrożenia urządza wycieczkę z obstawą, do Częstochowy, aby się tam pomodlić”

„Polska pogrążona w epidemii, w de facto stanie nadzwyczajnym. Głowa państwa podejmuje działania w celu zwalczenia zagrożenia w formie wycieczki przez pół Polski, z obstawą, do Częstochowy, aby się tam pomodlić. Nie wiem nawet jak to określić” – napisał Martin Mycielski. Dołączył kadr z transmisji przeprowadzanej przez Telewizję Trwam Tadeusza Rydzyka.

 

O tym, że Andrzej Duda pojawił się w Częstochowie poinformowano na Twitterze Jasna Góra News: – „Wobec „szalejącej” pandemii koronawirusa z modlitwą za Ojczyznę i rodaków rozsianych na świecie na Jasną Górę przybył prezydent RP Andrzej Duda”. Zdziwienie może budzić cudzysłów, użyty we wpisie.

Jeden z internautów zwrócił też uwagę na liczbę osób w kaplicy. – „Równi i równiejsi” – napisał Marek Poznański. W kadrze przez niego dołączonym widać 8 osób. Na innych ujęciach widać jeszcze przynajmniej dwie osoby.

 

Przypomnijmy, że w myśl wprowadzonych w tym tygodniu rygorów ograniczono liczbę uczestników mszy świętych, ślubów i pogrzebów do maksymalnie 5 osób + odprawiający nabożeństwo.

Zamiast komentarza, kolejny internauta umieścił cytat z Biblii: – „Gdy się modlicie, nie Bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki….. (Mt 6,5-6)”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

21
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
8 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
andrzejawajzZygfrydtLucjanBebłoczJanina Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ja.cek
ja.cek

Ręce opadają. Co ten Adrian wyrabia. Ale co się dziwić skoro jego właściciel też łazi po kruchtach. Wawelskich.

Jacek
Jacek

I czego się czepiać ? Toż to wymarzony prezydent. Taki pobożny. A że jedna czy dwie osoby za dużo w kaplicy . . . ? Oj tam oj tam. Ciekawe tylko , o co naprawdę modlił się prezydent ?. Czy o zdrowie Polaków i o Boską opatrzność w tych ciężkich czasach ? Czy może o to żeby udało się przeprowadzić i wygrać wybory ? hmm

awajz
awajz

adrianek to celebryta który potrzebuje szkła by zaistnieć, w pracy bardzo i to bardzo nieudolny, taki chłopczyk na posyłki, to musi się reklamować w mediach.

Zbyszek
Zbyszek

Problem w tym, ze w ich pałacach nie ma wystarczająco skromnych izdebek…

Anatol
Anatol

A to w Pałacu prezydenckim w kaplicy Boga nie ma?

Obserwator
Obserwator

Nie ma widowni!

Maciek123454321
Maciek123454321

Rozmodlona duda – obłuda i hipokryzja. W dodatku w towarzystwie ku-klux-klanu z Jasnej Góry. Gdyby ten biały obok dudy założył spiczasty wysoki kapelusz i szmatę na twarz z wycięciem na oczy – to wypisz, wymaluj…………

tfu
tfu

Czarna zaraza przebrana w białe szaty!

Antoni
Antoni

Do dudy z takim Dudą.

Zwinka
Zwinka

I kufereczek stóweczek dał „bogu”.

Obserwator
Obserwator

Nie pomogą żadne modły, kiedy człowiek podły!- bo jak inaczej określić fakt, że pomimo stanu wyjątkowego ktoś chce korzystając z sytuacji, kręcić własne lody?

Grzegorz
Grzegorz

Krzyżem powinien leżeć i przepraszać za łamanie Konstytucji. Obecna pandemia to kara boska za dotychczasowe działania wybrańców narodu.

LucjanBebłocz
LucjanBebłocz

To jest prawda, że głupich nie sieją, że głupi rodzą się sami, stanowicz Człowiecze tego przykład namacalny.

smętek
smętek

Łobuz, drań! Ksiądz Federowicz, który był w kościele w Laskach, powtarzał „Bóg jest wszędzie”. Za Jego czasów żadnych „świętych obrazów” nie było na ścianach kościoła. A ten palant jedzie do Częstochowy i oczywiście towarzyszy mu ekipa telewizyjna, bo on taki skromy wierny andrzeje (to je po galicyjsku, tj krakosku).

Agata
Agata

Modlitwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Dziwią mnie te posty. To co, lepiej zeby cyrograf z diabłem podpisał? Mocie ludzie coś z głowami nie tak jak wam Jasną Górą przeszkadza

Obserwator
Obserwator

Nom babo nie przeszkadza Jasna Góra tylko obłuda tzw.prezydenta- rozumisz babo?

Maciek123454321
Maciek123454321

Jasna Góra to przeszkadza przede wszystkim Częstochowianom, po każdej pielgrzymce dziesiątki ton śmieci. Nie dziwota, że ludzie głosują tam na lewicę. Ale czy ten durny maliniak musi tam jeździć w czasie zarazy? Przyznam się, że szczerze mu życzę, żeby też złapał tego syfa. Aż się prosi o to. Ciekawe swoją drogą, dlaczego tylko PiS-owcy łapią koronawirusa…. Opozycji się jakoś to świństwo nie ima.

Janina
Janina

Ima się kogo popadnie, tylko, że pisiory położyły łapy na testach i sprawdzają tylko swoich. Takie to plugastwo.

awajz
awajz

To już nie jasna tylko Rasia

Zygfrydt
Zygfrydt

Co tak Lewactwu Szanownemu przeszkadza Pan Prezydent w Częstochowie, na Jasnej Górze? A rozumiem, według Szanownego Państwa logiki lepiej byłoby, gdyby pojechał „po zegarek” na Kreml, no tak, jasna sprawa, że też nie wpadłem na to wcześniej, buahahahahaha!!!

andrzej
andrzej

Dla przypodobania się „Ludowi” to by i nago się afiszował.