Duda w ZOMO? Lech Wałęsa nie będzie mógł już mówić na ten temat

Rzecznik związku Dudy o Wałęsie: „To tchórz. Nie ma odwagi spojrzeć w oczy”

Sąd Okręgowy w Gdańsku zadecydował o zakazie dla prezydenta Lecha Wałęsy. Legendarny lider „Solidarności” nie będzie mógł już mówić o tym, że nowy szef „S” Piotr Duda służył w Zmotoryzowanych Obwodach Milicji Obywatelskiej (ZOMO).

 

Takie oskarżenie wobec P. Dudy pojawiło się we wpisie Wałęsy w lutym 2019 r. Prezydent wstawił w nim zdjęcie „ZOMO-owców” z podpisem sugerującym, że jeden z funkcjonariuszy jest obecnym liderem związku zawodowego NSZZ „Solidarność”. „Duda kiedyś stał tam, gdzie stało ZOMO, a teraz stoi tam, gdzie jest ‚Solidarność’” – napisał w opisie pod zdjęciem Wałęsa.

P. Duda zareagował na to zdjęcie wezwaniem przedsądowym i do przeprosin. Okazało się bowiem, że domniemani „ZOMO-wcy” byli naprawdę wojskowymi. Wałęsa przyznał się do błędu i przeprosił szefa „S” za wpadkę.

 

Panie Piotrze Duda. Przepraszam za opublikowanie nieopatrznie na moim profilu zdjęcia sugerującego, że stał Pan tam gdzie stało ZOMO. Zdjęcie było opatrzone nieprawdziwym opisem. Pomylono jednostki. W rzeczywistości służył Pan w dywizji powietrzno-desantowej. Autor zdjęcia wprowadził mnie w błąd. Nie zmienia to jednak faktu, że stał Pan w stanie wojennym po drugiej stronie barykady niż my – ludzie Solidarności” – przeprosił w kolejnym internetowym wpisie były prezydent.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

SO w Gdańsku zabronił dalszych wypowiedzi sugerujących członkostwo P. Dudy w ZOMO. Oddalił jednak jego pozew dotyczący ponownego złożenia przeprosin.

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o