Duda wykorzystuje tournée po Polsce do szkalowania sędziów. „Czarne owce” wzywają do zaniechania mowy nienawiści

Andrzej Duda zadął w dudy

Wzywamy przedstawicieli władzy wykonawczej i ustawodawczej, a zwłaszcza Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, do zaniechania mowy nienawiści i oczerniania polskich sędziów”- apelują sędziowie Sądu Okręgowego w Poznaniu w specjalnie podjętej uchwale.

 

Bronią w niej swojego kolegę Jarosława Ochockiego, któremu grozi postępowanie dyscyplinarne, bo w internetowym wpisie skrytykował prezydenta Andrzeja Dudę.

„Panie Duda! Piszę to z całą odpowiedzialnością. Jest pan złym człowiekiem, marnym prezydentem, ziejącym nienawiścią w imię swoich doraźnych i partyjnych, politycznych celów. Szkodzi pan Polsce!” – napisał przed tygodniem Ochocki, w reakcji na publiczne wystąpienia Dudy.

 

Opowiadając się po stronie kolegi podkreślają: „Prezydent wykorzystuje tournée po Polsce do atakowania sędziów”. Nazywa ich „czarnymi owcami„, zarzuca, że „nie są w stanie sprostać ogromnej odpowiedzialności” wobec społeczeństwa. „Taką osobę powinno się natychmiast eliminować” – mówi Duda.

„Trudno wobec takich słów przejść obojętnie, zwłaszcza że są wypowiadane przez najważniejszą osobę w państwie” – piszą w swojej uchwale sędziowie.

Jednocześnie przypominają, że każdy obywatel, w tym także sędzia, ma prawo do wyrażania krytycznej opinii o politykach. Ich zdaniem z takiego prawa skorzystał właśnie sędzia Ochocki, a wszczynanie wobec niego postępowania dyscyplinarnego jest nadużyciem. Ochocki bowiem – jak podkreślają sędziowie – nie znieważył prezydenta.

Tymczasem postępowanie wobec niego wszczął Przemysław Radzik, rzecznik dyscyplinarny z nominacji ministra Ziobry, choć – jak przypominają autorzy uchwały – Radzik nie ma prawa ścigać sędziów pracujących w sądach okręgowych. Stwierdził to niedawno sąd dyscyplinarny we Wrocławiu.

Poznańscy sędziowie nie pozostawiają też suchej nitki na działaniach Prawa Sprawiedliwości zarzucając partii rządzącej wykorzystywanie mediów publicznych do szkalowania sędziów.

Jest pan marnym prezydentem – ocenił Dudę sędzia. Rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie

Zwracają uwagę, że na szczęście „dotychczasowe działania nie doprowadziły do sprzeniewierzenia się przez sędziów zasadom niezawisłości”. Ich zdaniem właśnie z tego powodu PiS forsuje obecnie tzw. ustawę kagańcową.

/j/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
27 stycznia 2020 13:01

Ideologia obecnie obowiazujaca to skaczoryzowana wersja marksizmu leninizmu..

Ireneusz Lara
Ireneusz Lara
27 stycznia 2020 14:13
Reply to  Zbyszek

W punkt.

Grzegorz
Grzegorz
27 stycznia 2020 13:10

Duda to d..a!

Ireneusz Lara
Ireneusz Lara
27 stycznia 2020 14:11

Prezydent Duda uosabia kompleks bezwolnej marionetki., kompleks postrzegania go jako Adriana i ten kompleks próbuje zakrzyczeć. Dodaje sobie odwagi. A co z tego wychodzi? Zachowuje się jak chory, pyszałkowaty idiota, a i tak wszyscy wiedzą, że jest skazany na rozkazy zapadające na Nowogrodzkiej.

Maja
Maja
28 stycznia 2020 07:50

Wzywanie Dudy, Schaba czy innego Radzika, żeby się opamiętali jest równie skuteczne jak zaklinanie gzów, żeby przestały gryźć. Chyba szkoda czasu.

Maria
Maria
28 stycznia 2020 14:27

Zastanawiałam się po co p. Jaki budował (zamierza budować) wygodne więzienia

waldek
waldek
31 stycznia 2020 04:04

Historia lubi sie powtarzac, w rosji po rewolucji wykonczono inteligencje i dali wladze motlochowi. I wszyscy swiatli ludzie wiedza co bylo potem do czasu zwalenia muru berlinskiego.To samo dzieje sie teraz w polsce, PiSowski motloch dal wladze debilom ktorzy sluchaja jednego maluczkiego czlowieczka (dyktatora). Motloch ktorego pis przekupil za ich wlasne pieniadze. Jestem ciekaw czy mozliwe jest wytlumaczenie pieciusetzlotowcom jaka szkode robia poslce dalac wladze temu debilnemu rzadowi