Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawy o KRS i SN

Kulisy „dyskretnego” spotkania prezydenta z „dobrozmianową” KRS

Prezydent zawetował ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sadzie Najwyższym.

Duda stwierdził, że rozmawiał podczas weekendu z wieloma osobami, ale najważniejsza była dla niego rozmowa z Zofią Romaszewską, działaczką opozycji w PRL. – „Ja żyłam w państwie, w której prokurator generalny mógł wszystko. Nie chcę do takiego państwa wracać”.

Duda stwierdził, że nie ma w Polsce tradycji, żeby prokurator generalny miał kontrolować Sąd Najwyższy i sądy. Dodał, że nie przedstawiono mu do konsultacji projektu ustawy o SN.

Oświadczenie prezydenta

Opublikowany przez Roman Imielski na 24 lipca 2017

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

19
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
11 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
Seba1234KuduMariaNithagerJola Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pedziwiatr
Pedziwiatr

Dobrze,że sprawy nie toczą się za szybko,bo mogłoby się to żle skończyć.
Tego,jak wierzę,nie chce żadna ze stron.

Zwinka
Zwinka

Trzeba jednak pamiętać, że sejm, po poprawieniu „przecinków, literówek” itp . może to veto obalić i prezydent będzie musiał buble podpisać., zgodnie z Konstytucją, która we wszystkich innych przypadkach jest przez PiS traktowana jak papier, „miękki jak aksamit”. Uwierzę, jak zobaczę pozytywne zmiany na własne oczy.

Pedziwiatr
Pedziwiatr

Tak też może być.
Może być i tak,że już wcześniej wszystkie głosy policzone a marionetkowe przedstawienie w sejmie odegrane.
Przecież to tylko polityka czyli przebiegła,bezczelna gra realizująca rozpisane wcześniej ruchy.
Kreująca ,,twarze”” na różne okoliczności.etc.etc.

Zwinka
Zwinka

Otóż to. Są mistrzami w grze pozorów.

Jola
Jola

Jednak zawetował. Inwektywy i wróżby kumaka były niepotrzebne

Zwinka
Zwinka

Okaże się, co to jest warte.

Seba1234
Seba1234

Tak mistrzu,
przecież miał zawetować grę.

Irena
Irena

Czy tylko ja mam wrazenie , ze jest jakies drugie dno…..dla mnie sa to takie gry growe !!! Musial zawetować bo się WYSTRASZYLI !!!

Mariola
Mariola

Nie miał wyjścia. Wykorzystał komunikat do połajanek opozycji i wywindowania Romaszewskiej. Nie czekał na wcześniej umówione konsultacje z Prezes SN i przewodniczący KRS, aby czasami nikt nie pomyślał, że dotarli z takim przekazem merytorycznym, który musiał byś wzięty przez niego pod uwagę.

Pedziwiatr
Pedziwiatr

He,he
właśnie tak.

Zwinka
Zwinka

No proszę, a trzeci bubel o ustroju sądów powszechnych podpisze. Adrian to Adrian.

guruguru
guruguru

Czy wygraliśmy? Jeszcze nie! Bądźmy czujni. Nie popadajmy w entuzjazm.

Maciek123454321
Maciek123454321

Kochani, kochani! Proszę, ochłońmy, zatrzymajmy się na chwilę, pomyślmy. Przede wszystkim doceńmy te dwa weta, bo jeśli za wiele od razu zażądamy, nie będziemy mieć niczego. Spróbujmy zrozumieć też pana Dudę (jeszcze nie czas, żeby nazywać go Prezydentem RP). To dla niego coś nowego – postawił się Karaluchowi. Karaluch jest mściwy jak Stalin, nie zapomina nigdy. Pan Duda już nie jest strażnikiem długoPISu. Tusz się kończy, może starczy jeszcze na podpisanie ustawy o ustroju sądów powszechnych. Jest to zła decyzja, ale nie rozdzierajmy szat. Z pobieżnego przeglądu hejtów (najlepszym źródłem informacji o PiSie są hejty na Interii) wynika, że trolle… Czytaj więcej »

Mariola
Mariola

Jak zwykle trafnie. Życzliwa neutralność to jest rzeczywiście adekwatna do sytuacji postawa. Natomiast odpowiedź na ostatnie Twoje zdanie z mojej strony brzmi: będę, bo trzeba odzyskać Trybunał Konstytucyjny, służbę cywilną i media narodowe .

Kudu
Kudu

@Maciek „jeśli za wiele od razu zażądamy, nie będziemy mieć niczego.”
Bez trzeciego weta sądy powszechne stają się łupem Z.Z. Co może oznaczać, że wielu przyszłych przywódców opozycji dokonywać będzie np. kradzieży sklepowych, wyłudzeń itp itd. Piotrowicz pamięta jak to się robiło, gdyby Z.Z. zapomniał. Co do K15 się zgadzam. Co do sądów – tylko 3V oznaczałoby niezależność i prawdziwy początek końca pis.

Bogdan
Bogdan

Prezydent Duda – prezydentem wszystkich Polaków! brawo!

Pedziwiatr
Pedziwiatr

Az tak nie galopowałbym.
Zdecydowanie nie jest.

Nithager
Nithager

Strusie galopują 😀

Maria
Maria

Dobrze, że wreszcie prezydent postanowił zostać Prezydentem, choć szkoda, że nie zawetował wszystkich trzech ustaw. Myślę że zrobił to także dla swojej córki, studentki UJ, żeby w przyszłości nikt jej nie dokuczał, że jej ojciec bał się szeregowego posła.
Teraz jest taka wredna moda wprowadzona przez PiS, że zasługi / przydatność młodych ludzi określa się przez pryzmat dokonań rodziców. Ciągle czołowi politycy dobrej zmiany urągają obywatelom od synów komuchów – zapominając paradoksalnie o swoim pochodzeniu…